Spoločnosť Antik informovala prostredníctvom tlačovej správy o spustení bikesharingu v dvoch menších lokalitách. Reč je o bratislavských Vajnoroch a Veľkom Šariši.

Projekt Verejný bicykel spoločnosti Antik beží už v niekoľkých väčších či menších mestách a práve mestské okrajové časti, respektíve menšie mestá, chce Antik svojimi službami v budúcnosti pokrývať. Záujem samospráv o službu Verejný bicykel je podľa zástupcov firmy enormný.

Okrem nových miest ako Vajnory či Veľký Šariš môžeš bikesharing Antiku využívať aj v Košiciach, Poprade, Moldave nad Bodvou a Trebišove. Vajnory dostali celkovo 20 bicyklov, vo Veľkom Šariši ich je k dispozícii 15.

Antik, Strihanie pásky vo Vajnoroch, zľava starosta Michal Vlček a Peter Blaas

Voľný bicykel je možné nájsť pomocou mobilnej aplikácie a po registrácii budeš prostredníctvom nej za samotné jazdy platiť. Cena jázd sa pohybuje od 1 € na hodinu s minútovou tarifou.

Pre aktívnejších používateľov služby je k dispozícii aj mesačný paušál za 5 € s maximálnym limitom 30 minút denne, alebo celosezónny paušál za 30 € s maximálnym limitom jednej hodiny denne. Po prekročení limitu sa bude používateľovi účtovať bežná tarifa 1 €/ hodina.

Antik, Otvorenie bikesharingu vo Veľkom Šariši primátorom mesta Viliamom Kallom

Do konca roka by chcela spoločnosť Antik rozšíriť službu do viacerých nových lokalít. Celkovo bude vraj na území Slovenska k dispozícii viac ako 2000 mechanických bicyklov, 350 elektrických bicyklov a viac ako 100 e-skútrov.

Službu Verejný bicykel v minulej sezóne ľudia využívali pomerne často. Celkovo používatelia uskutočnili viac ako 220 000 jázd, pričom priemerná dĺžka jazdy bola 8,5 minúty. Okrem rozšírenia služieb do ďalších lokalít pripravuje Antik aj požičiavanie horských elektrobicyklov a rovnako plánuje vybudovať rozsiahlu sieť nabíjačiek na e-bicykle a e-skútre.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom