Streamovacia služba SkyShowtime predstavila najväčšie filmové a seriálové novinky, ktoré do ponuky pribudnú počas budúceho roka. Na predplatiteľov služby čaká pestrá nádielka obsahu, v ktorom nájdu známe filmové série, ale tiež sľubné televízne novinky.

Pravdepodobne hlavnou vlajkovou loďou budúceho roka bude siedmy diel akčnej série Mission: Impossible. Na SkyShowtime je možné nájsť všetky filmy známej značky s Tomom Cruisom, okrem nich služba ponúka napríklad aj série Transformers či Rýchlo a zbesilo.

Zo seriálových noviniek divákov môže zaujať originálny seriál služby Tetovač z Auschwitzu. Seriál bude postavený na základe celosvetového bestselleru od Heather Morris a predstaví dojímavý príbeh z koncentračného tábora počas 2. svetovej vojny. Sľubne vyzerá aj seriálová adaptácia komediálnej série pre dospelých Macík, ktorá bude dejovo zasadená pred filmy a predstaví plyšového medvedíka na strednej škole.

SkyShowtime taktiež uvedie premiéru SkyShowtime Original seriálu Veronika, švédskeho kriminálneho thrilleru s nádychom nadprirodzena, v ktorom v hlavných úlohách hrajú severské hviezdy Alexandra Rapaport (Honor) a Tobias Santelmann (SkyShowtime Exclusive tituly Beforeigners a Welcome to Utmark, takisto Point Break a Those Who Kill. Detaily ku každému z titulov prinášame nižšie.

Halo – druhá séria

Vedený showrunnerom a výkonným producentom Davidom Wienerom (Brave New World) seriál sa odohráva vo vesmíre, ktorý sa prvýkrát objavil v roku 2001 s uvedením prvej hry Halo pre Xbox®. Dramatizuje epický konflikt 26. storočia medzi ľudstvom a mimozemskou hrozbou známou ako Covenant. V seriáli Halo sa prelínajú hlboko vyobrazené osobné príbehy s akciou, dobrodružstvom a bohato vykreslenou víziou budúcnosti.

Paramount

Apples Never Fall

Na motívy bestselleru New York Times od Liane Moriarty sa Apples Never Fall sústredí na zdanlivo dokonalú rodinu Delaneyovcov. Bývalí tenisoví tréneri Stan (Sam Neill) a Joy (Annette Bening) predali svoju úspešnú tenisovú akadémiu a sú pripravení prežiť to, čo malo byť zlatými rokmi ich života.

Zatiaľ čo sa tešia na čas strávený so svojimi štyrmi dospelými deťmi (Alison Brie, Jake Lacy, Conor Merrigan-Turner, Essie Randles), všetko sa zmení, keď na dvere Joy a Stana zaklope zranená mladá žena a prinesie vzrušenie, ktoré im chýbalo. Keď však Joy náhle zmizne, sú ich deti nútené prehodnotiť takzvané dokonalé manželstvo svojich rodičov, pretože na povrch začnú vyplávať najtemnejšie rodinné tajomstvá.

Asteroid City

Asteroid City je bodka na mape, opustené mestečko na americkom juhozápade. Píše sa rok 1955. Najznámejšou atrakciou mesta je obrovský meteorický kráter a neďaleká hvezdáreň. Tento víkend tu armáda a astronómovia privítajú päť detí ocenených vedeckými cenami, ktoré tu predvedú svoje vynálezy. Neďaleko za kopcami je možné vidieť hríbové mraky z atómových testov.

Scéna je vytvorená pre najnovší film Wesa Andersona, ktorý je jednak svižnou komédiou, oslňujúcou svojím prevedením a až po okraj nabitou zábermi, ktoré priťahujú pozornosť, a jednak hlboko precíteným filmom, ako všetky predchádzajúce Andersonove diela. Hrajú: Jason Schwartzman, Scarlett Johansson, Tom Hanks, Jeffrey Wright, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Edward Norton, Adrien Brody, Liev Schreiber, Hope Davis, Stephen Park, Rupert Friend, Maya Hawke, Steve Carell, Matt Dillon, Hong Chau, Willem Dafoe, Margot Robbie, Tony Revolori, Jake Ryan a Jeff Goldblum.

Knuckles

Knuckles je prvým televíznym seriálom v rozširujúcom sa „filmovom svete Ježka Sonica“. Nový hraný seriál bude sledovať Knucklesa na zábavnej a akčnej ceste za sebapoznaním, keď súhlasí s tým, že vycvičí Wadea ako svojho chránenca a naučí ho spôsoby bojovníka Echidnu. Seriál sa odohráva medzi Ježko Sonic 2 a Ježko Sonic 3 a predstavuje ďalšie pokračovanie obľúbenej série.

Okrem Idrisa Elbu v úlohe titulnej postavy Knucklesa si svoju úlohu z filmovej série zopakuje aj Adam Pally ako Wade Whipple. Do hereckého obsadenia seriálového Knucklesa sa vrátia aj stálí herci Edi Patterson (Spravodlivé drahokamy), Julian Barratt (Mindhorn), Scott Mescudi (Don’t Look Up), Ellie Taylor (Ted Lasso) a hosťujúca hviezda Rory McCann (Game of Thrones). Okrem toho sa v seriáli objaví aj Tika Sumpter, ktorá si zopakuje svoju úlohu Maddie.

Labková patrola vo veľkofilme

Keď sa priamo na Adventure City zrúti magický meteorit, získajú psíky z Labkovej patroly superschopnosti, ktoré ich premenia na MOCNÉ LABKY! Napríklad najmenšej členke tímu Skye sa vďaka novým schopnostiam splní veľký sen. Všetko sa však poriadne zvrtne, keď sa zlému bývalému starostovi Humdingerovi podarí utiecť z väzenia.

Spolu s Victoriou Vance, šialenou vedkyňou, ktorá je posadnutá meteoritmi, sa pokúsi zbaviť psíkov ich superschopností v snahe stať sa superzloduchom. Labková patrola musí oboch zastaviť skôr, než bude pre Adventure City neskoro. A Skye sa presvedčí o tom, že aj maličké šteniatko môže znamenať veľký rozdiel.

Macík

V tomto prequeli k filmom o Macíkovi (Ted) sa píše rok 1993 a Macík Ted (Seth MacFarlane) má za sebou svojich 15 minút slávy. Teraz žije opäť doma vo Framinghame v štáte Massachusetts so svojím najlepším priateľom, 16-ročným Johnom Bennettom (Max Burkholder), spolu s Johnovými rodičmi Mattym a Susan (Scott Grimes a Alanna Ubach) a sesternicou Blaire (Giorgia Whigham). Ted má síce na Johna mizerný vplyv, ale koniec koncov je to verný priateľ, ktorý je vždy ochotný vyjsť priateľstvu v ústrety.

Mary & George

V minisérii Mary & George, inšpirovanej neuveriteľným skutočným príbehom Mary Villiers, ktorá priviedla svojho krásneho a charizmatického syna Georgea k tomu, aby zviedol kráľa Jakuba I. a stal sa jeho všemocným milencom.

Vďaka nevídaným intrigám sa dvojica zo skromných začiatkov stala najbohatšími, najvýznamnejšími a najvplyvnejšími hráčmi, akých kedy anglický dvor zažil, a stali sa najdôveryhodnejšími poradcami kráľa. A keďže miesto Anglicka na svetovej scéne ohrozovala španielska invázia a výtržníci v uliciach, ktorí chceli zvrhnúť kráľa, nemohlo byť v stávke viac.

Pripravená nezastaviť sa pred ničím a vyzbrojená svojou bezohľadnou politickou dravosťou sa vydala, podplácala politikov, stýkala sa so zločincami a prenikla do srdca inštitúcie, ktorá sa stala jej vlastnou. Mary & George je až mimoriadne odvážna historická psychodráma o hanebnej matke a synovi, ktorí spriadajú intrigy, zvádzajú a zabíjajú, aby dobyli anglický dvor a spálňu kráľa Jakuba I.

Mission: Impossible Odplata

Vo filme Mission: Impossible Odplata – Prvá časť sa Ethan Hunt (Tom Cruise) a jeho tím IMF vydávajú na svoju doteraz najnebezpečnejšiu misiu: Vypátrať desivú novú zbraň, ktorá ohrozuje celé ľudstvo, skôr než sa dostane do nesprávnych rúk. Zatiaľ čo je v stávke budúcnosť a osud sveta a temné sily z Ethanovej minulosti sa blížia, začínajú sa smrtiace preteky po celom svete. Tvárou v tvár tajomnému, všemocnému nepriateľovi je Ethan nútený uvedomiť si, že na ničom nemôže záležať viac ako na jeho misii – dokonca ani na životoch tých, na ktorých mu najviac záleží.

The Curse

Scenáristi, spoluautori a výkonní producenti Benny Safdie a Nathan Fielder sa v seriáli The Curse zameriavajú na Whitney a Ashera Siegelovcov, novomanželov, ktorí sa snažia presadiť svoju víziu ekologického bývania v malej komunite v mestečku Española v Novom Mexiku. Ich úsilie sa skomplikuje, keď v ich príbehu vycíti príležitosť Dougie, excentrický producent pochybnej televíznej reality show.

V priebehu seriálu sa dvojica ocitá v záhadnej sieti etických a morálnych šedých zón – a zároveň sa snaží udržať svoj vzťah nad vodou. V hlavných úlohách seriálu sa predstavia Emma Stone (La La Land, The Favourite), Nathan Fielder (The Rehearsal) a Benny Safdie (Oppenheimer).

Tetovač z Auschwitzu

Tetovač z Auschwitzu je inšpirovaný srdcervúcim príbehom Laliho a Gity Sokolovcov. Lali (Jonah Hauer-King) prišiel do Osvienčimu-Brezinky v roku 1942 a krátko po príchode sa stal jedným z tätowiererov (tetovačov), ktorí mali za úlohu tetovať identifikačné čísla na ruky spoluväzňov.

Jedného dňa sa stretne s Gitou (Anna Próchniak), keď jej na ruku vytetuje väzenské číslo. Zažijú lásku na prvý pohľad, a tak sa začína odvážny, nezabudnuteľný a veľmi ľudský príbeh. Pod neustálym drobnohľadom prchkého dôstojníka SS Baretzkiho (Jonas Nay) sa Lali a Gita odhodlali udržať jeden druhého nažive.

Približne o 60 rokov neskôr sa Lali (Harvey Keitel) stretáva so začínajúcou spisovateľkou Heather Morris (Melanie Lynskey). Nedávno ovdovelý Lali nájde odvahu vyrozprávať svoj príbeh svetu. Pri rozprávaní svojho príbehu Heather sa osemdesiat ročný Lali stretáva s traumatizujúcimi prízrakmi svojej mladosti a znovu prežíva svoje spomienky na zamilovanie sa na tých najhorších miestach.

The Woman in the Wall

Lorna Brady (Ruth Wilsonová) je žena z malého fiktívneho mestečka Kilkinure, ktorá sa jedného rána zobudí a vo svojom dome nájde mŕtvolu. Mrazivé je, že Lorna netuší, kto je mŕtva žena a či je za zjavnú vraždu zodpovedná ona sama… Lorna totiž už dlho trpí extrémnymi návalmi námesačnosti, ktoré sa prejavili v dobe, keď ju v pätnástich rokoch vytrhli zo života a zavreli do kláštora Kilkinure.

Ten bol domovom jednej z neslávne známych írskych Magdalénskych práčovní, kam umiestňovali ženy, ktoré sa previnili proti vtedajším spoločenským mravom – od cudzoložstva až po tehotenstvo mladistvých. Keď kláštor napokon zavrel svoje brány, zostali po ňom desiatky trpiacich preživších.

Len veľmi málo žien bolo schopných pokračovať a viesť relatívne normálny život ďalej, a ďalšie, ako Lorna, mali ešte menej šťastia. Jedno mali všetky preživšie spoločné, a to že žiadna z nich nikdy nezabudla. Na Lorninu smolu je jej teraz na stope mimoriadne ambiciózny, aj keď nepolapiteľný detektív Colman Akande (Daryl McCormack), a to kvôli zločinu, ktorý zdanlivo nesúvisí s mŕtvou ženou, ktorú objavila vo svojom dome.

Colman rýchlo stúpa v radoch Garda Síochána vďaka svojim vrodeným schopnostiam pre túto prácu. Disponuje temným a niekedy aj štipľavým dôvtipom, ale je v ňom tichý smútok, ktorému ani on sám nerozumie, a pred svetom skrýva svoje vlastné tajomstvá…

Veronika

Severské hviezdy Alexandra Rapaport (Honour, Little Did I Know) a Tobias Santelmann (Those Who Kill; Point Break) sú hlavnými postavami v tomto inovatívnom kriminálnom trileri s nádychom nadprirodzena. Osemdielny seriál vytvorili a scenár napísali Katja Juras a Anna Lindblom (Gåsmamman), a réžie sa ujal uznávaný tvorca Jonas Alexander Arnby (War of the Worlds).

Veronika Gren (Alexandra Rapaport) je introvertná policajtka a matka dvoch detí so zložitou minulosťou a závislosťou na tablete. Keď Veronika uvidí na nemocničnom parkovisku stáť mŕtveho chlapca, spočiatku pochybuje o svojom zdravom rozume. Vďaka ďalším vidinám si však uvedomí, že stojí tvárou v tvár obetiam nevyriešených zločinov – a že jej minulosť je kľúčom k dosiahnutiu spravodlivosti a k dolapeniu vraha, ktorý je stále na úteku.

Vyslanci – 2. séria

V druhej sérii sa kňazi Pedro Salinas (Méndez) a Simón Antequera (Silvestre) ponoria do siete záhad a vrážd v galícijskom kláštore. Keď tri slepé mníšky vydajú svedectvo o údajnom zázraku, boj medzi lžou a vierou sa vyostrí. Keď sa dostanú hlbšie, dôjde k tragédii v podobe náhlej smrti ich hostiteľa Joaquína. Kňazi sú teraz zapletení do dvojitého vyšetrovania a čelia nielen mystickej, ale aj oveľa pozemskej pravde. Ako sa boj medzi podvodom a vierou stupňuje, táto séria sľubuje napínavé spojenie záhad, vrážd a srdcervúcich momentov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP