Na tohtoročnej konferencii Googe I/O spoločnosť predstavila zásadné vylepšenie operačného systému Android. Jedná sa o Dynamic System Update, ktorý umožní používateľom „vyskúšať ľubovolný systém“.

Ako informuje portál Android Police, novinku si už môžu vyskúšať majitelia smartfónov Google Pixel 3 a Google Pixel 3 XL, ktoré bežia na operačnom systéme Android Q Beta 4. Dynamic System Update používateľovi umožní dočasne nahrať ľubovolnú verziu operačného systému do svojho zariadenia. Veľa ľudí funkciu prirovnáva napríklad k live distribúcii Linuxu, ktorú môžeš spustiť na svojom PC.

9to5Google ďalej píše, že príprava a spustenie takejto dynamickej aktualizácie trvá menej ako 15 minút. Akonáhle je všetko pripravené, používateľ je informovaný o tom, že jeho dynamický systém bude po reštarte smartfónu pripravený na používanie.

Následne budeš môcť systém používať a po opätovnom reštarte sa všetko vráti do normálu a zariadenie bude bežať na pôvodom systéme.

Menším sklamaním môže byť fakt, že ak si chceš dynamickú aktualizáciu vyskúšať, môžeš použiť iba systémy od výrobcu tvojho smartfónu alebo priamo tie od Google. Nová vymoženosť Android pomôže hlavne vývojárom, ktorí ďalej nebudú musieť používať emulátory a tiež nebudú musieť nahrávať nové nestabilné verzie systémov do svojich zariadení natrvalo.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom