banner-note-7
Na trhu pôsobí veľké množstvo výrobcov smartfónov, pričom niektorí produkujú viac kvalitné a niektorí menej kvalitné zariadenia. O tom, či je zariadenie kvalitné, rozhoduje niekoľko aspektov.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Najčastejšie sa pri kúpe nového smartfónu pozeráme na kvalitu displeja, výkon, fotoaparát, či výdrž batérie. Narozdiel od iPhonov, Android smartfóny vyrába viacero výrobcov a inštalujú do nich vlastné nadstavby. Tým pádom má každý smartfón iný systém a klesá tým stabilita aplikácií. V posledných rokoch už síce tento problém nie je taký rozšírený, a to najmä pri drahších smartfónoch. Určite však každý z nás pozná ten pocit, keď mu „padne“ nejaká appka. Na vine pritom môže byť buď optimalizácia systému od výrobcu, alebo vývojár aplikácie. Ak by ste si vyberali telefón výhradne podľa pádov aplikácií, viete, ktorý by vyhral? Odpoveď na túto otázku priniesol prieskum Apteligent, podľa ktorého je víťazom Sony a jeho Xperia UI.

Sony Xperia Z5 Compact môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

sony xperia x nahlad

Po smartfónoch Xperia s percentom pádov aplikácií len 0.08 % nasleduje Motorola (čistý Android), ktorá si odniesla hodnotu 0.09 % a HTC (Sense UI) s 0.1 %. Výrobcom LG (LG UI) a Samsung (Touchwiz) patrí spoločných 0.11 %. Na poslednom mieste sa umiestnilo ZTE (MiFavor UI) s číslom 0.28 %. Stretávate sa s pádmi aplikácií aj na vašom smartfóne?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
4%
Páči sa mi to
39%
Chcem to
0%
Mám to
13%
Nepáči sa mi to
39%
Neznášam to
4%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.