V Android Q Beta 4 sa objavila funkcia, ktorá bude pomocou prednej kamery sledovať či sa na smartfón pozeráš a podľa toho vypínať obrazovku. O téme píše PhoneArena.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

V Android Q Beta 3 Google sa už nachádzala podobná funkcia s názvom Adaptive Sleep, ale nebola úplne dokončená. Funkciu, ktorá sa nachádza v aktualizácii Android Q Beta 4 s názvom Screen Attention, spozorovali ako prvý na XDA a niektorí výrobcovia smartfónov s Androidom ju už ponúkajú.

Funkcia Screen Attention využíva prednú kameru smartfónu, aby zistila, či sa na displej pozeráš. Ak áno, displej zostane zapnutý. V opačnom prípade sa obrazovka po určitom čase vypne na základe tvojich predošlých nastavení. To by malo mať pozitívny vplyv na výdrž batérie smartónu, píše PhoneArena.

Motorola a Samsung už ponúkajú podobné funkcie s názvom Attentive Display a Smart Stay. Požiadavky na funkčnosť takejto funkcie má už väčšina telefónov s Androidom, a nie je žiaden dôvod, prečo by ju nebolo možné ponúknuť aj na Google Pixel.

Je možné, že Google čaká s jej zavedením na predstavenie nového Pixelu 4, po ktorej ju spoločnosť spustí aj na ostatných modeloch. Ak sa ti nechce stále obrazovku smartfónu po používaní vypínať, ale zároveň nechceš, aby zostala dlhšie zapnutá, funkcia Screen Attention je skvelým riešením, ktoré bude zároveň šetriť batériu tvojho smartfónu.

O autorovi
Oliver Sedláček
Som študentom gymnázia v Bratislave, baví ma šport a venujem sa novinkám zo sveta technológií.