Najnovšia beta verzia Androidu Q je tu a prináša opäť nový pohľad na očakávanú aktualizáciu. Tentoraz ukázala „nové“ gesto, ktoré už viacero výrobcov implementovalo aj do starších systémov. 

Ako informuje portál Phonearena, piata beta verzia Androidu Q je už aktuálne dostupná k náhľadu. Android Q nás už od prvých beta verzií presviedča, že Google tentoraz vsádza na ergonómiu a užitočné funkcie rozhrania. Tá najnovšia tak prináša jednu funkciu, ktorá až tak nová úplne nie je, no lepšie teraz ako nikdy.

Novinka, ktorá nie je až tak nová

Majitelia Androidov priamo so systémom od Google budú môcť po novom v Pixel Launcheri použiť gesto potiahnutím prsta smerom nadol v akejkoľvek časti obrazovky, čím je možné stiahnuť dole lištu s oznámeniami a stavovým riadkom. Mnohí si hneď povieme, že to žiadna novinke nie je. Na jednej strane to pravdaje, nakoľko túto funkciu už Samsung zaviedol skôr aj do modelov ako Galaxy S8 či Galaxy Note 8, prípadne je dostupná aj na Xiaomi smartfónoch.

Gesto poznajú aj majitelia OnePlus 7 Pro v nadstavbe OxgenOS, no napríklad na Huawei smartfóny s nadstavbou EMUI sa toto gesto ešte nedostalo. Google tak s príchodom Androidu Q inšpiruje a možno aj donúti všetkých výrobcov k zavedeniu. Potiahnutie je možné urobiť aj v strede obrazovky, prípadne nižšie, čím nie je potrebné siahnuť až na vrch displeja.

Plynulé a ergonomické

Takto sa dá jednoducho pozrieť na príchodzie notifikácie či rýchlo sa dostať k nastaveniam Bluetooth alebo Wi-Fi. 5 beta verzia Androidu Q je pokladaná za pravdepodobne poslednú, a tak sa zdá, že hotový operačný systém bude čoskoro predaný výrobcom smartfónov, ktorí s najvyššou pravdepodobnosťou prinesú nové gesto do všetkých smartfónov.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom