Napriek tomu, že sa Android Nougat horko ťažko dostáva do prvých zariadení, už teraz začínajú vynárať prvé informácie o jeho nástupcovi. Ten ponesie zatiaľ neznáme označenie inšpirované nejakou sladkou pochutinou, ktorej názov sa začína písmenom O.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Okrem nového názvu sa však celkom isto dočkáme aj viacerých nových funkcií. Podľa zistených informácií má veľké množstvo zmien postihnúť notifikačné centrum, ktoré je prerábané pomaly v každej verzii. Zdá sa, že spoločnosť Google s týmto zobrazovaním nikdy nie je dostatočne spokojná, čo sa však s príchodom Androidu O môže definitívne zmeniť. Táto očakávaná verzia má totižto po tejto stránke priniesť viaceré zaujímavé novinky. Zoznam všetkých doposiaľ známych zmien a noviniek si môžeš prezrieť v odrážkach rozpísaných nižšie.

  • Zmeny v zobrazovaní notifikácií
  • Zobrazovanie počtu oznámení pri ikonách konkrétnych aplikácií
  • Režim obraz v obraze
  • Inteligentný výber textu s integráciou Google Asistenta
  • Obmedzenie procesov spustených na pozadí
  • Adaptívne ikony
  • Vylepšenie MediaRecorder API
  • Množstvo nových funkcií zameraných na podnikanie

zdroj fotografie: AndroidOrigin

Nenechaj si ujsť
Týchto 19 funkcií pred nami Facebook skrýval. Vedel si o všetkých z nich?

Zobrazovanie počtu oznámení pre konkrétne aplikácie už dlhšiu dobu poznajú všetci používatelia iOS. Režim obraz v obraze má zas priniesť vylepšenia do multitaskingu. V skratke to teda znamená, že popri komunikovaní cez Messenger by si zároveň mohol sledovať nejaké video v malom okne. Obmedzenie procesov spustených na pozadí by naopak malo zapríčiniť dlhšiu výdrž batérie a taktiež by mohlo zrýchliť reakcie samotného systému. Ikony aplikácií by sa zas mali meniť podľa času, počasia, ale aj iných dát. Potvrdenia alebo naopak vyvrátenia týchto noviniek sa dočkáme už v polovici mája, kedy sa koná konferencia Google I/O.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
67%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
17%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]