Android Instant Apps umožní používanie aplikácií aj bez ich sťahovania

banner-mi5Konferencia Google I/O 2016 priniesla veľmi zaujímavé novinky, ktoré budú dostupné v novom Androide N, v prípade inteligentných domácností alebo v nových chatovacích aplikáciách Duo a Allo. 

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Azda najväčšou novinkou sú však Android Instant Apps, pomocou ktorých sa mení náš pohľad na používanie aplikácií. Princíp je naozaj jednoduchý. Namiesto sťahovania celej aplikácie napríklad pre zakúpenie nejakého tovaru, ktorú aj tak použijete len v danom momente, sa stiahne jeho modulárna verzia, no táto modulárna aplikácie bude fungovať oveľa vyššou rýchlosťou ako webová stránka daného produktu a ponúkne vylepšenú funckionalitu. Tieto aplikácie môžu fungovať pre videá, mapy a aj pre rýchle platby.

Na začiatok bude možnosť využívania tejto novinky mierne obmedzená pre základné webové aplikácie, no veríme, že postupne sa dočkáme oveľa rozsiahlejšej integrácie. Veľkosť tejto špeciálnej aplikácie bude zatiaľ striktne redukovaná maximálne na 4 MB. Podpora Android Instant Apps bude možná spätne až do verzie Androidu 4.1 Jelly Bean.

Zdroj: The Verge, AndroidAuthority

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Dávid Igaz
Šéfredaktor a spoločník FonTech.sk, no najmä technologický nadšenec, ktorý nepohrdne akoukoľvek novinkou. Ak by si sa potreboval o niečom poradiť, neváhaj a napíš mi na [email protected]