banner-nexus-6p
Len pred pár mesiacmi bola predstavená v poradí už siedma verzia najpopulárnejšieho operačného systému pre smartfóny. Nedávne správy hovorili o tom, že Google chystá vydať vylepšený Android 7.1 Nougat v Developer verzii ešte tento mesiac. Netrvalo dlho a nový Nougat sa dostáva na prvé zariadenia.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Ako býva u Google zvykom, vždy vypustí novú verziu Androidu najskôr pre svoje zariadenia z línie Nexus / Pixel. Nový Android 7.1 sa tak už pomaly dostáva na Nexus 6P a Nexus 5X. Z tabletov sa môže tešiť Google Pixel C. Nový Android zatiaľ prichádza len v Developer Preview verzii, čiže ak ste sa zapojili do testovania, update príde čoskoro. Distribúcia formou OTA aktualizácie je taktiež spustená.

LG Nexus 5X môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

android-7-1-nougat-aktualizacia

Medzi novinkami sú skratky v aplikáciách po dlhšom podržaní nad ikonou alebo aj podpora pre odosielanie obrázkov priamo z klávesnice. Vylepšenia sa dočkala aj stabilita celého systému a výdrž batérie. Pravdaže, stále sa jedná len o testovaciu verziu, ktorá bude mať svoje „muchy“. A práve to je cieľom týchto zostavení, vychytať a odstrániť rôzne nedostatky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]