Nová verzia operačného systému Android vyšla na verejnosť ešte v minulom roku a zatiaľ sa rozširuje postupne. Po smartfónoch od Google a niekoľkých ďalších šťastlivcoch tak môžu dostať veľkú aktualizáciu aj populárne modely strednej triedy od Xiaomi. 

Prednedávnom sa na internete objavili výsledky Xiaomi Redmi Note 3, ktorý bol otestovaný v benchmarku GFXBench. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby v tabuľke so špecifikáciami nebol uvedený operačný systém Android Nougat 7.1.1, čo naznačuje, že Xiaomi už môže testovať novú verziu pre tento model. Nie príliš dôveryhodne však pôsobí to, že podľa informácií uvedených v tabuľke má Redmi Note 3-ka 5,7″ displej, pričom skutočná uhlopriečka displeja je 5,5″.

zdroj fotografie: Gizmochina

TIP: [Nové] Aktualizácie: Príval Androidu 7.0 Nougat

Chyba nastala aj pri frekvencii procesora, pretože procesor reálneho modelu nepracuje s frekvenciou 2 GHz, ale s 1,8 GHz pre každé jedno jadro, čiže tieto informácie treba brať určite s nadhľadom. Majitelia smartfónov Xiaomi Redmi Note 3 určite tiež mohli postrehnúť, že spoločnosť aktualizovala nadstavbu MIUI na Android 6.0 Marshmallow len v decembri minulého roka, a preto je nepravdepodobné, aby sa hneď o pár týždňov objavil v tomto modeli aj Nougat. Ak by to však bola pravda, tak nový operačný rozhodne poputuje na najnovšieho nástupcu Redmi Note 4.

zdroj fotografie: Xiaomi

Už v predchádzajúcich mesiacoch sa objavili informácie o novej verzii Androidu, ktorý mal byť testovaný pre model Mi4C. Taktiež sa spomínalo niekoľko ostatných modelov výrobcu. Medzi ne patrí napríklad Mi4S, Mi Max, Mi Note 2, Mi Note, Mi5S a revolučný Xiaomi Mi MIX, pričom zo zdrojov z komunity MIUI CZ/SK máme naozaj informácie, že reálne testovanie pre tieto smartfóny sa už začalo. Je teda už len otázkou času, kým príde nový Android minimálne v testovacej Beta verzii.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP