Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note 8 patrí medzi najobľúbenejšie vlajkové lode. Gigant dal nedávno prísľub, že ich top modely dostanú dve veľké aktualizácie Androidu. Ak počítaš správne, zistíš, že Galaxy S8 a Galaxy Note 8 by už aktualizáciu na Android 10 dostať nemali.

Také je aj oficiálne vyjadrenie spoločnosti, nakoľko na zozname smartfónov, ktoré dostanú najnovšiu aktualizáciu na Android 10 spolu s nadstavbou One UI 2.0, tieto modely nefigurujú. Portál Sammobile však poukázal na jeden zaujímavý fakt, podľa ktorého má oddelenie starostlivosti o zákazníkov iný názor.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Podľa nich sú modely Galaxy S8 a Galaxy Note 8 naďalej spôsobilé na najnovšiu verziu Androidu. V hre sú teda dva scenáre. Buď Samsung s týmto zákazníckym oddelením nemá zhodné informácie, alebo si to spoločnosť rozmyslela a časom túto aktualizáciu vypustí. Podľa oficiálneho zoznamu modelov, pre ktoré príde aktualizácia, však tieto dve vlajkové lode skončia s Androidom 9.0 Pie.

Hardvérová výbava je viac ako dostatočná a máme tu aj spoločnosti ako Google a OnePlus, u ktorých je prisľúbený trojročný aktualizačný cyklus. Tak prečo by sa Samsung nemohol inšpirovať a stále sa drží dvojročného cyklu a neberie ohľad na hardvérovú výbavu, ale iba na rok vydania? Majiteľov Galaxy S8 môže tešiť aspoň to, že k niektorým z nich prišla bezpečnostná oprava z januára 2020, poznamenal server PiunikaWeb.

Dianie budeme ďalej sledovať a uvidíme ako sa situácia pri týchto modeloch vyvinie. Ak aj ty máš smartfón od Samsungu a nie si si istý, či aj ten tvoj dostane aktualizáciu na Android 10 pozri si náš článok, v ktorom sme sa tomu venovali podrobnejšie. Tešiť sa môžeš na to, že o mesiac tu máme predstavenie nových modelov série Galaxy S20, medzi ktorými by si súčasní majitelia Galaxy S8 mohli nájsť svoje budúce zariadenie.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom