Samsung Galaxy S8 a Galaxy Note 8 patrí medzi najobľúbenejšie vlajkové lode. Gigant dal nedávno prísľub, že ich top modely dostanú dve veľké aktualizácie Androidu. Ak počítaš správne, zistíš, že Galaxy S8 a Galaxy Note 8 by už aktualizáciu na Android 10 dostať nemali.

Také je aj oficiálne vyjadrenie spoločnosti, nakoľko na zozname smartfónov, ktoré dostanú najnovšiu aktualizáciu na Android 10 spolu s nadstavbou One UI 2.0, tieto modely nefigurujú. Portál Sammobile však poukázal na jeden zaujímavý fakt, podľa ktorého má oddelenie starostlivosti o zákazníkov iný názor.

Zobraziť celú galériu (0)
Dávid Igaz / FonTech

Podľa nich sú modely Galaxy S8 a Galaxy Note 8 naďalej spôsobilé na najnovšiu verziu Androidu. V hre sú teda dva scenáre. Buď Samsung s týmto zákazníckym oddelením nemá zhodné informácie, alebo si to spoločnosť rozmyslela a časom túto aktualizáciu vypustí. Podľa oficiálneho zoznamu modelov, pre ktoré príde aktualizácia, však tieto dve vlajkové lode skončia s Androidom 9.0 Pie.

Hardvérová výbava je viac ako dostatočná a máme tu aj spoločnosti ako Google a OnePlus, u ktorých je prisľúbený trojročný aktualizačný cyklus. Tak prečo by sa Samsung nemohol inšpirovať a stále sa drží dvojročného cyklu a neberie ohľad na hardvérovú výbavu, ale iba na rok vydania? Majiteľov Galaxy S8 môže tešiť aspoň to, že k niektorým z nich prišla bezpečnostná oprava z januára 2020, poznamenal server PiunikaWeb.

Dianie budeme ďalej sledovať a uvidíme ako sa situácia pri týchto modeloch vyvinie. Ak aj ty máš smartfón od Samsungu a nie si si istý, či aj ten tvoj dostane aktualizáciu na Android 10 pozri si náš článok, v ktorom sme sa tomu venovali podrobnejšie. Tešiť sa môžeš na to, že o mesiac tu máme predstavenie nových modelov série Galaxy S20, medzi ktorými by si súčasní majitelia Galaxy S8 mohli nájsť svoje budúce zariadenie.

Pošli nám TIP na článokSmartfóny