Sociálne siete sú prostriedkom, vďaka ktorému môžu používatelia komunikovať so svojimi priateľmi, ale aj spoznávať nových. Obsah, ktorý šíria niektoré extrémistické skupiny však neostáva uzamknutý iba na webových stránkach. Prezident Andrej Kiska upozorňuje na fakt, že hoaxy na internete sa prenášajú aj do reálneho života mladých ľudí. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Extrémizmus na stretnutí V4

Prezidenti krajín Vyšehradskej štvorky sa prednedávnom stretli na summite v susednom Maďarsku, kde riešili problém rozširujúceho sa extrémizmu. Ten sa v poslednom čase začína čoraz viac šíriť prostredníctvom sociálnych sietí, kde svoj účet majú mnohí mladí ľudia, ktorých rozhodnutia začínajú tieto skupiny ovplyvňovať aj v reálnom živote. Šíriace sa prejavy o rasovej nenávisti sa dostali do alarmujúceho štádia, ktoré je potrebné čo najskôr riešiť.

Extrémizmus sa šíri veľmi úspešne, veľmi agresívne, práve prostredníctvom sociálnych sietí. Na Slovensku až 30 percent mladých ľudí vďaka rôznym hoaxom, ktoré sa šíria, vďaka rôznym polopravdám, ktoré sa práve cez sociálne siete šíria, uvažujú, že mohli by voliť extrémizmus.“- Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky.

Andrej Kiska taktiež pri návšteve Spojených štátov vyzval Facebook, aby tieto nenávistné skupiny či prejavy odstraňoval a zabránil ich šíreniu. Rovnako však nezabudol ani podotknúť návrh na regulovanie moderných technológií a služieb, ktoré doposiaľ zákon nezahŕňa.

Nenechaj si ujsť
Cez Facebook si robil mladík dobrý deň z polície a onedlho ho navštívila hliadka. Mal čo vysvetľovať

Jedná sa najmä o spoločnosti, ako Uber či Airbnb, ktoré by mali byť riadené vlastnými zákonmi. Práve služba Uber sa stala terčom nenávisti slovenských taxikárov, ktorí proti nej neraz protestovali. Reguláciu moderných technológií by Európska komisia nemala rozhodne odkladať, aby nedošlo k situácií, že si každá krajina vytvorí vlastné pravidlá.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
50%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]
 • tono

  dph

 • Fyi de Will

  To nie je extrémizmus, to je len snaha riešiť radikálne marazmus tejto doby. A pán kiska by sa tiež mal sám nad sebou zamyslieť. Nielen poukazovať na iných. Zlodej kričí: chyťte zlodeja.

  • FW

   Som rád že je Kiska prezidentom. Vedome krátiť daň o smiešnych 27 tisíc eur a potom rozdávať stotisíce eur trpiacim ľuďom nedáva zmysel. Ten človek to určite neurobil zámerne, nemá na to relevantný motív. Na rozdiel od Bašternáka a Kaliňáka, ktorý na charitu nedávajú nič a podvody s DPH obhajujú tým, že bola doba kešu. Som rád, že Kiska poukazuje na extrémizmus na sciálnych sieťach, je to reálny problém.

   • itrin

    Vážne? Pán Kiska má kadečo, ale morálny kredit isto nie. Hovoriť o extrémizme a sám podporovať autoritatívneho najvyššieho vládneho činiteľa ktorý verejne popiera genocídu armenov, a ďalšie etnikum začína vyhladzovať. Tak toho človeka nazval priateľom. Alebo mám byť hrdý na ako p. Kiska oslavoval Ukrajinu jej demokraciu, ktorá je ako dobre vieme nacionalistická novinár ktorý o Ukrajine napíše niečo iné ako oslavu je nežiadúci na čo už poukazuje aj OBSE. Ak je váš morálny kredit ako p. Kisku tak potom sa ani nečudujem ako to na slovensku je a bude. Apropo myslel som že toto nie je politická stránka

    • FW

     Vážne.

    • peterpan

     Ty už prestan šíriť tie konšpiračné demagógie o kiskovi ktoré sa šíria netom ako mor.. never všetkým hlúpostiam čo sa kade tade popíše na fórach, používaj vlastný rozum. To len moja rada na margo čo si tu všetko vypotil.. lepšieho prezidenta sme reálne nemali a ani tak skoro mať nebudeme ako vidím táto krajina si takého prezidenta zjavne stále nezaslúži ..či chceš povedať že „nádorový“ korupcnik gašparko bola lepšia voľba? Loool nebuď smiešny.. veď to bola jedna chodiaca megahanba a bývalý skorumpovaný mafiánsky mečiarovec..ešte sme v hodne veciach nedospeli a sme pozadu.. a prídu ďalšie tresty pre túto krajinu ak sa nespamätá ..Fico a jeho zlodejská mafiánska verbež banda boli len začiatok a vrchol ľadovca..

     • Fyi de Will

      ach jaj. ani sa mi písať nechce. to sa naozaj nemôžem čudovať, že táto republika ide do sračiek s takouto mládežou našich svetlých zajtrajškov.

     • peterpan

      prave ze sa cudujem takymto blbeckom ako ty ktori stale volia fica meciara a podporuju vo volbach podobnych mafianov a ked ne, ta sup rychlo podme do radikalneho riesenia-vygumovanca s holou hlavou kotlebu! prave vdaka takym ako ty sme tam aj kde sme cely tento stat..

     • Fyi de Will

      táto krajina si aj ty, tak by si sa mal spamätať, dospieť a začať používať rozum. to nie je aplikácia, to by si mal mať v hlave.

     • itrin

      Milý peterpan , všetko čom som použil je z TASR, SITA a RETURN, stačí si to trošku pohľadať v histórii správach agentúr, ale na to si asi nedorástol aby si čítal aj to čo sa ti nepáči alebo to jednoducho radšej nechápeš.

     • peterpan

      jaaaj tasr aj sita kolko uz hluposti propagovali ,len si ver tym konspiraciam a zi si v tom.. ja sa budem riadit vlastnym rozumom nie agenturami a pod blbostami ja vzdy pozeram na konkretnych ludi a ich realne skutky

   • Martin Jura

    Čiže podľa vašej logiky prezident môže krátiť dane lebo on si to môže dovoliť. Ja som bol zas v tom že zákony platia pre všetkých.

    • FW

     Nič také som nepovedal. Na prezidenta platia rovnaké zákony ako aj pre ostatných. Hovorím, že človek ktorý zo svojho rozdáva stotisíce nemá dôvod zámerne klamať na daniach.

     • Fyi de Will

      nič také si nepovedal? ty nechápeš význam svojich myšlienok? a rozdáva zo svojho? hmmm, pobavilo. :-)

 • Andrej Barça

  Aha a neni to náhodou tak, že ludia už majú plné zuby politikov, modrých aj červených, ktorí nás všetkých celé roky beztrestne okrádajú o milióny eur a volia teda zelených??? Lebo nie som si vedomý, že by nám po uliciach pochodovali vyholené hlavy a pribúdali rasistické útoky. Možno len ludia konečne pochopili, že pravica aj lavica je rovnaká zlodejská pakáž, za ktorou stoja rovnakí oligarchovia a jediní zelení nemajú za sebou nikoho a toho sa všetci štandardní politici tak strašne boja…

  • FW

   Zelení neonacisti naozaj za sebou nemajú nikoho?. Smiešne. Hnedý mor určite nie je alternatíva. A zelený mužíček v Banskej Bystrici už stihol ukázať čo je to korupcia na hnedý spôsob. Zamestnáva rodinných príslušníkov, dohadzuje zákazky kamarátom, používa nacistickú symboliku, skutky žiadne. To nie je korupcia? O tom, že šíri nenávisť po internetoch a na mítingoch ani nevravím.

   • Andrej Barça

    To, že si tam zamestná ženu alebo brata je čo oproti zlodejine ktorej sme denno denne svedkami súčasnej vlády alebo vlád minulých? Čo to nechápeš? Ak sa dostanú k moci zelení, všetci štandardní politici skončili. Skončili im miliónové kšefty a konečne skončia možno aj za mrežami kde by v každom inom štáte EÚ už dávno boli. Preto je taká histéria okolo zelených. Všetky médiá sú v rukách rovnakých ludí ktorí ovládajú aj politikov. Takže štvú verejnosť proti nim na základe smiešnych čísel, ktoré kludne dostanem aj na bloku v Tescu… A Kiska sa má najmenej čo ozývať. Poďme všetci kradnúť, rabovať a keď nás chytia, tak až potom za tovar zaplatíme, tak ako nám dávajú vzorný príklad Zákvas a Baštrfas…

   • Andrej Barça

    To, že si tam zamestná ženu alebo brata je čo oproti zlodejine ktorej sme denno denne svedkami súčasnej vlády alebo vlád minulých? Čo to nechápeš? Ak sa dostanú k moci zelení, všetci štandardní politici skončili. Skončili im miliónové kšefty a konečne skončia možno aj za mrežami kde by v každom inom štáte EÚ už dávno boli. Preto je taká histéria okolo zelených. Všetky médiá sú v rukách rovnakých ludí ktorí ovládajú aj politikov. Takže štvú verejnosť proti nim na základe smiešnych čísel, ktoré kludne dostanem aj na bloku v Tescu… A prezident sa má najmenej čo ozývať. Poďme všetci kradnúť, rabovať a keď nás chytia, tak až potom za tovar zaplatíme, tak ako on…

    • FW

     Korupcia je aj to, keď politik zamestná ženu a brata. Nemusíš to z ničím porovnávať. Len tento samotný fakt hovorí o tom aký má postoj ku korupcii. Na iných mu vadí korupcia, keď ju robí sám má fúru výhovoriek a racionalizácii. Navyše je to klamár. Najprv hovorí, že peniaze zo štátneho rozpočtu nechce, potom sa vyhovára, že ich musí zobrať, lebo zákon. Ak by hovoril pravdu peniaze rozdá ako napríklad Kiska svoj prezidentský plat. Koncčm toto nie je politický portál.

   • Fyi de Will

    a tí dosadení príbuzní a vybrané firmy kradnú? lebo ak nie, tak vybral dobre. či?

 • adam kratochvil

  na vine ste vy na slovensku uz x-tý krat prekliati politici…places na nespravnom hrobe…

 • adam kratochvil

  na vine su ludia ako ty a tebe podobni a nie socialne siete…