Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Sociálne siete sú prostriedkom, vďaka ktorému môžu používatelia komunikovať so svojimi priateľmi, ale aj spoznávať nových. Obsah, ktorý šíria niektoré extrémistické skupiny však neostáva uzamknutý iba na webových stránkach. Prezident Andrej Kiska upozorňuje na fakt, že hoaxy na internete sa prenášajú aj do reálneho života mladých ľudí. 

Extrémizmus na stretnutí V4

Prezidenti krajín Vyšehradskej štvorky sa prednedávnom stretli na summite v susednom Maďarsku, kde riešili problém rozširujúceho sa extrémizmu. Ten sa v poslednom čase začína čoraz viac šíriť prostredníctvom sociálnych sietí, kde svoj účet majú mnohí mladí ľudia, ktorých rozhodnutia začínajú tieto skupiny ovplyvňovať aj v reálnom živote. Šíriace sa prejavy o rasovej nenávisti sa dostali do alarmujúceho štádia, ktoré je potrebné čo najskôr riešiť.

Extrémizmus sa šíri veľmi úspešne, veľmi agresívne, práve prostredníctvom sociálnych sietí. Na Slovensku až 30 percent mladých ľudí vďaka rôznym hoaxom, ktoré sa šíria, vďaka rôznym polopravdám, ktoré sa práve cez sociálne siete šíria, uvažujú, že mohli by voliť extrémizmus.“- Andrej Kiska, prezident Slovenskej republiky.

Zobraziť celú galériu (2)
Andrej Kiska / Facebook

Andrej Kiska taktiež pri návšteve Spojených štátov vyzval Facebook, aby tieto nenávistné skupiny či prejavy odstraňoval a zabránil ich šíreniu. Rovnako však nezabudol ani podotknúť návrh na regulovanie moderných technológií a služieb, ktoré doposiaľ zákon nezahŕňa.

Nenechaj si ujsť
Cez Facebook si robil mladík dobrý deň z polície a onedlho ho navštívila hliadka. Mal čo vysvetľovať

Jedná sa najmä o spoločnosti, ako Uber či Airbnb, ktoré by mali byť riadené vlastnými zákonmi. Práve služba Uber sa stala terčom nenávisti slovenských taxikárov, ktorí proti nej neraz protestovali. Reguláciu moderných technológií by Európska komisia nemala rozhodne odkladať, aby nedošlo k situácií, že si každá krajina vytvorí vlastné pravidlá.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú