Podľa portálu Heise.de bude mať nová generácia kariet Nvidie názov architektúry Ampér, pričom sa svojimi vlastnosťami bude podobať na architektúru Pascal, ktorá je momentálne na trhu.

Súčasná ponuka grafických kariet od Nvidie je založená na Pascal architektúre a ešte len nedávno sa začali predávať nové karty Volta. Ani to však nie je konečná a už tu máme ďalšie špekulácie, podľa ktorých bude aj ďalšia generácia niesť názov po slávnom fyzikovi.

Odhalenie už na GTC 2018

GTC (Graphics Technology Conferece) patrí medzi najväčšie akcie svojho druhu. Podľa zdroju by mala byť nová architektúra predstavená práve na tejto konferencii, ktorá sa bude konať koncom marca roku 2018.

Ak by to aj bola pravda, priamo nových modelov grafických kariet sa pravdepodobne nedočkáme. Pôjde skôr o prezentáciu technológie akej takej s ukážkou, čo môžeme v budúcnosti očakávať. Je teda možné, že táto architektúra nebude určená ani do herného segmentu. Stále tak platí, že Volta je priamou náhradou pre Pascal.

Kým sa ale tak stane, ešte prejde veľa času a hlavne uniknde veľa ďalších detailov. Pascal zažíva zlaté obdobie a spoločnosti prináša nemalé peniaze. V treťom štvrťroku Nvidia zarobila 2,64 miliárd dolárov, čo len dokazuje, že dopyt je stále silný aj napriek tomu, že rada GTX 1xxx bola uvedená na trh pred rokom a pol. Dôkazom je taktiež aj predstavenie novej karty GTX 1070 Ti, ktorá je priamym konkurentom pre AMD Vega 56.

Nenechaj si ujsť
Grafická karta ako ideálny darček pod stromček! Toto je výber, ktorý musíš pred kúpou vidieť

GTX zo série 2000 rovnako na GTC 2018?

Okrem možného predstavenia novej architektúry je najpravdepodobnejší scenár aj oficiálne uvedenie pre novú generáciu grafických kariet GTX série 2000. V tomto prípade bude opäť použitá už spomenutá architektúra Volta. Ampér sa tak reálne mohol objaviť až v sérií 3000, ak teda nebude platiť scenár, ktorý sme spomínali vyššie. Všetko sú to ale aj tak zatiaľ len dohady. Prvé overené správy môžme očakávať pár dní, respektíve týždňov pred GTC konferenciou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom