Amazon je vo svete virtuálnych asistentov veľmi úspešný so svojou umelou inteligenciou Alexa. V tejto oblasti sa však stále objavujú chyby, ktoré dokážu neuveriteľne prekvapiť používateľov.

Niektorí majitelia zariadenia Amazon Echo s virtuálnou asistentkou Alexa sa v poslednom období často dostávajú do poriadne bizarných situácií. Problémom je umelá inteligencia Amazonu, ktorá v niektorých prípadoch začína naháňať používateľom poriadny strach. Spôsobuje to pritom paradoxne jej smiech.

Alexa má totiž funkciu, kedy sa počas používania môže smiať pri zachytení určitej frázy. Problémom však je, že zo zariadenia Amazon Echo sa ozýva používateľom smiech aj pri absolútnom tichu či v situáciách, ktoré absolútne nesúvisia s jej používaním. Spustenie smiechu sa zdá teda veľmi náhodné. Problémy hlásia niekoľkí používatelia na diskusnej platforme Reddit či na Twitteri.

Už sa pracuje na riešení

Amazon o probléme vie a pre portál The Verge potvrdil, že pracuje na jeho vyriešení. Smiech sa zrejme spúšťa na základe chybného detegovania frázy Alexa, laugh. To môže nastať pri počutí zvuku z pozadia, napríklad z televízie. Amazon preto mení inicializačnú frázu smiechu na Alexa, can you laugh? Pri tomto spojení je už menej pravdepodobné falošná aktivácia a okamžité spustenie smiechu bude tiež upravené. Snáď teda riešenie Amazonu zaberie a bizarné momenty by teda mali u používateľov ubúdať. Počuť náhodný robotický smiech v noci, totiž nemusí byť príjemný zážitok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom