Virtuálny asistent od Amazonu, Alexa, nazvala muža „sh**head“, keď ju požiadal, aby pustila hudbu. Stalo sa to po tom, čo si zrušil svoje predplatné Amazon Prime. O téme píše The Sun.

Michael Slade z Južného Walesu bol šokovaný, keď mu jeho Amazon Echo Dot začal nadávať, keď ho požiadal, aby pustil nejakú hudbu. Stalo sa to deň po tom, čo si zrušil svoje predplatné služby Amazon Prime. Po príchode domov požiadal Michael Alexu, aby pustila nejakú hudbu. „Jasné, tu je váš playlist sh**head na Amazon hudbe. Prepáčte, niečo sa pokazilo.“, znela jej odpoveď.

Zobraziť celú galériu (1)
Amazon Echo Dot / Amazon Echo - Flickr

„Hovoril som s technickou podporou a nikdy predtým o niečom takom vraj nepočuli. Stále sa ospravedlňovali, ale nevedeli, čo sa stalo.“, povedal Michael pre The Sun. Amazon mu ako kompenzáciu poslal darčekový poukaz v hodnote 5 britských libier, čo ho však podráždilo. Michael teraz tvrdí, že jeho Alexa už funguje normálne a volá ho znova „Mike“. Alexu je naozaj možné naučiť hovoriť aj hrubé výrazy, a to pomocou softvéru, ktorý sa do virtuálneho asistenta nahrá.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom