Alza si pre jednu skupinu Slovákov pripravila zásadnú zmenu. Týka sa zákazníkov nakupujúcich s 0 % DPH, teda firemných nákupov. Doteraz jedna z najväčších výhod obľúbeného slovenského e-shopu totiž bude existovať v úplne novej podobe.

Od 4. septembra 2023 sa totiž budú firemné nákupy automaticky realizovať v režime vrátane DPH a daň bude v prípade nároku na odpočet možné vrátiť od slovenského finančného úradu, píše Alza.

V praxi to má veľkú výhodu v tom, že pri prebratí objednávky už nebude potrebné dokázať svoju väzbu na spoločnosť žiadnym dokladom a objednávky bude možné zaslať aj do obľúbených Alzaboxov (a to bez nutnosti overenia väzby Vašej spoločnosti k dodacej adrese).

Pri odbere na pobočke bude možné využívať platobné automaty, takže osobný doklad či splnomocnenie už vyžadované nebude. Takisto sa bude dať využiť obľúbený AlzaDrive alebo rýchle vyzdvihnutie bez čakania cez aplikáciu Alza.

Je tu ale aj nevýhoda

Odvrátená strana mince je o niečo menej potešujúca. Alza totiž doteraz umožňovala vykonať firemný nákup rovno s nulovou DPH a firemným zákazníkom tak odpadla povinnosť si zaplatenú DPH nárokovať späť.

Keďže firemné nákupy sa odteraz budú automaticky realizovať v režime vrátane DPH, firmám sa nákupy predražia – aspoň do doby, kedy im bude DPH vrátená od štátu.

Christian Dubovan – Instantná platba dodáva prevodu digitálnych peňazí skoro rovnakú rýchlosť, ako keď si ľudia podávajú hotovosť z ruky do ruky.

Menší objem administratívy však nákupný proces urýchli a ostatné benefity firemných zákazníkov zostávajú bez zmeny. Táto skupina zákazníkov teda môže naďalej využívať dvojročnú záruku na všetky produkty, vrátenie tovaru do 14 dní zadarmo, lehotu vybavenia reklamácie 30 dní, možnosť fakturácie s odloženou splatnosťou či doručenie zadarmo s predplatným AlzaPlus+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú