Čínsky gigant Xiaomi už dávno nie je známe len vďaka svojim smartfónom. Spoločnosť ponúka viaceré zariadenia, ktoré spĺňajú kvalitné požiadavky či skvelú cenu. Príkladom toho sú aj Xiaomi notebooky, ktorých dostupná škála sa čoraz viac rozrastá a používatelia sa tešia skvelému výkonu, no predovšetkým cene.

Nie je žiadnym tajomstvom, že Xiaomi Mi Notebook Air sa snaží priamo konkurovať o dosť drahším Apple produktom. Tie už dlhšiu dobu predstavujú značku, ktorá je zárukou kvality a prináša pocit prémiovosti. Všetky tieto požiadavky však už spĺňa aj notebooková rada Xiaomi. Ak si teda znudený tým, že skoro všetci majú MacBooky, potom je tento článok práve pre teba.

Xiaomi Mi Notebook Air 13 2018

Príkladom toho je aj tento skvelý kúsok. Najnovší ultrabook Xiaomi s 13,3″ IPS displejom prináša štvorjadrový procesor Intel Core i5-8250U, 8 GB DDR4 RAM, 256 GB PCIe SSD disk a v neposlednom rade grafický čip NVIDIA GeForce MX150. Ten je momentálne v akciovej cene a vďaka nášmu kupónu ťa vyjde ešte o nejaké to euro lacnejšie.

Kúpiť najnovší Xiaomi Mi Notebook Air 13 (2018) len za 706 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Ako pri iných kúskoch, tak aj pri tomto je k dispozícii lacná preprava EU Priority Line. Pri tomto spôsobe dopravy navyše neplatíš žiadne ďalšie poplatky v podobe dane či cla a do 20 pracovných dní máš notebook doma.

Pre ľudí na cestách, ktorí potrebujú poriadny výkon

Jedná sa o notebook, ktorého hmotnosť nepresahuje 1,5 kg a aj vďaka excelentnej vydrží až 8 hodín si ho obľúbia najmä tí, ktorí často cestujú. V tomto maličkom hliníkovom tele však nájdeš najnovšiu ôsmu generáciu procesora Intel Core i5 so štyrmi jadrami a maximálnym taktom až 3.4 GHz. Procesor je doplnený 8 GB RAM DDR4 pamäťou, ktorej frekvencia predstavuje 2400 MHz. V neposlednom rade tu nájdeš dedikovanú grafickú kartu Nvidia Geforce MX150 s 2 GB pamäťou a bleskové M.2 SSD s kapacitou 256 GB. K dispozícii je samozrejme aj voľný slot pre dodatočné rozšírenie. Vďaka týmto špecifikáciám notebook zvládne nie len klasické kancelárske práce, ale trúfne si aj na väčšiu záťaž. 

Krásny 13,3-palcový IPS displej ponúka jemné FullHD rozlíšenie, ktoré bude určite úplne postačujúce. Základom komunikácie je rýchle Dual-band WiFi 802.11ac s prenosovou rýchlosťou až 867 Mb/s. Nabíjanie prostredníctvom adaptéra zabezpečí čoraz obľúbenejší USB-C port. Okrem toho sú súčasťou aj dva klasické USB 3.0 konektory a 3,5 mm audio jack. Dobrou správou je aj to, že v tomto notebooku je predinštalovaný Windows 10 Home so vstavaným čínskym a anglickým jazykom. Po čistej inštalácii slovenského či českého Windows 10 sa notebook po pripojení na internet automaticky aktivuje. Za túto cenu je to teda poriadne slušný a dizajnovo podarený kúsok.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom