Aj keď krádeže bicyklov na Slovensku nepatria medzi časté zločiny, nikdy nevieš, komu sa tvoj nový bicykel zapáči. V prípade, že sa o svoj bicykel naozaj bojíš, máme pre teba tip na perfektný gadget. 

Už sme si zvykli, že Číňania myslia naozaj na všetko a vychytávky, ktoré ti uľahčia život, majú takmer pre každú situáciu. Prekvapením preto nebude ani toto parádne zadné svetlo na bicykel, ktoré však okrem svietenia zastáva aj iné dôležité funkcie. Jeho názov je Antusi a je určené na umiestnenie pod sedlo tvojho bicykla.

Kúpiť svetlo na bicykel Antusi za 18 €

Svetlo Antusi je plne bezdrôtové a ovládanie prebieha cez pribalený ovládač s dosahom až 100 metrov. Ten obsahuje štyri tlačidlá, pričom každé aktivuje špecifickú funkciu. Prvé z nich s ikonou zámku aktivuje asi najlepšiu funkciu tohto svetla, a to alarm. Pýtaš sa, ako alarm funguje? Svetlo obsahuje niekoľko snímačov, ktoré snímajú otrasy, nárazy či pohyb okolo bicykla. V prípade, že sa potenciálny zlodej bude snažiť násilne tvoj bicykel vyslobodiť zo zámku, automaticky sa aktivuje poplach s hlučnsťou až 120 dB. Počuť ho tak bude aj z väčšej diaľky. Popri aktivovaní samotného alarmu sa spustí aj výrazné červené svetlo. Druhé tlačidlo na ovládači ti potom poslúži na deaktiváciu alarmu.

Tretie tlačidlo s logom blesku slúži na zapnutie samotného červeného svetla, ktoré môže fungovať v troch režimoch – normálny, pomalé blikanie a rýchle blikanie. Svetlo Antusi obsahuje aj funkciu nájdenia bicykla, ak by si náhodou zabudol, kde si ho po ceste z hostinca odparkoval. Vo vnútri tohto gadgetu sa nachádza vstavaná 800 mAh batéria, ktorá by mala zabezpečiť výdrž na 15-20 hodín používania. Dobíjanie batéria prebieha cez klasický microUSB konektor, pričom potrvá 2-3 hodiny. Samozrejmosťou je aj vodeodolnosť podľa certifikácie IPX5, vďaka čomu svetlo prežije dážď či iné ošpliechanie vodou.

Balenie obsahuje všetko potrebné pre montáž svetla aj ovládača. Okrem týchto dvoch hlavných zaradení sa v balení nachádza aj USB kábel, skrutky, držiak na svetlo aj ovládač a ostatné nástroj potrebné k upevneniu. Antusi je kompatibilné s 99 % bicyklami a jeho cena je len 18 €!

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom