V správe sú materiály TASR.

Aktualizované: Skupina Markíza spustí už 6. júna novú televíznu stanicu Markíza Krimi. Zameriavať sa bude na detektívnu a kriminálnu tematiku najmä prostredníctvom zahraničných seriálov. TASR o tom informoval PR manažér televízie Lukáš Kočišek.

„Zameriavať sa bude na detektívnu a kriminálnu tematiku, a to najmä prostredníctvom najobľúbenejších zahraničných seriálov. Svoje vysielane odštartuje ráno o 8.30 h slovenskou premiérou detektívneho filmu Agatha Christie: Hniezdo supov (Crooked House), v ktorom si zahrali aj hviezdy ako Glenn Closová či Gillian Andersonová,“ priblížil novú stanicu Kočišek.

Markíza už skôr informovala, že nová stanica bude vysielať 24 hodín denne na území Slovenska prostredníctvom operátorov všetkých foriem platených televíznych služieb.

Skupina v súčasnosti na Slovensku prevádzkuje televízie Markíza, Markíza +1, Doma a Dajto, špeciálne pre český trh je určená stanica Markíza International.

Pôvodný článok z 23. marca 2022: Skupina Markíza na Slovensku spustí ďalší televízny program. Pôjde o úplne nový tematický celok.

Štart nového kanálu možno očakávať v lete 2022. Markíza o ňom informovala už v oficiálnych plánoch pre rok 2022 a teraz poskytuje bližšie podrobnosti.

„Markíza KRIMI“ bude vysielať detektívnu a kriminálnu tematiku. Od júna bude púšťať predovšetkým známe seriály zo zahraničia a to 24 hodín denne vo Full HD rozlíšení.

Slováci vraj po detektívkach bažia

Spustenie novej televízie podľa Markízy pramenilo z obľúbenosti tohto žánru u Slovákov.

„Slovenskí diváci mali vždy radi detektívne a kriminálne príbehy zo zahraničia, preto sme sa rozhodli jednu našu televíziu venovať práve tomuto žánru. Markíza Krimi nám pomôže docieliť širšiu tematickú pestrosť a presnejšiu profiláciu našich staníc,“ hovorí generálny riaditeľ Markíza Group Matthias Settele.

„Cítime, že práve teraz je ten správny čas na spustenie novej televíznej stanice. Slovenský televízny trh aktuálne zažíva absolútny rozmach, Markíza Krimi nám tak pomôže uspokojiť enormný divácky dopyt a obchodným partnerom poskytne ďalší atraktívny priestor na komunikáciu ich kampaní,“ dodáva riaditeľ Centra reklamy Markíza Group, Juraj Máťuš.

Markíza

Stanica bude vysielať cez každého operátora, ktorý u nás pôsobí a ponúka platené TV služieb, dá sa teda očakávať, že si ju naladíš cez satelit aj všetkých IPTV operátorov. V programe sa však objaví aj obsah, ktorý už poznáme z aktuálnych staníc Markízy, teda Doma, Dajto a Markíza Plus.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú