Najdrahší seriálový projekt v televíznej histórii dostal dátum vydania. Pán prsteňov na Amazon dorazí počas budúceho roka, príde však neskôr, akoby sme chceli.

Ako informuje Deadline, Pán prsteňov sa v ponuke Prime Video objaví v piatok 2. septembra 2022, takmer na deň presne 85 rokov po publikovaní Hobita, Tolkienovej prvej knihy, na základe ktorej neskôr vznikla jeho epická fantasy.

Odhalenie dátumu prichádza pri príležitosti ukončenia nakrúcania v Aucklande na Novom Zélande, kde Amazon miliardový projekt s pandemickými prestávkami nakrúcal.

Prvá séria ešte nemá stanovený oficiálny názov, Amazon sa však podelil o vôbec prvý obrázok z nakrúcania, ktorý sľubuje skutočne veľkovýpravné dobrodružstvo.

Amazon

Seriál bude po premiére vydávaný epizodicky každý týždeň, úvodná séria bude pozostávať z ôsmych epizód. Amazon už si však v predstihu objednal aj ďalšiu sériu a s populárnou fantasy má veľké plány.

Len prvá séria Amazon mala vyjsť na 450 miliónov, čím sa z Pána prsteňov stáva bezprecedentne najdrahší seriálový projekt v histórii. Tvorcovia však upresnili, že veľká časť rozpočtu smerovala ku tvorbe kulís, ktoré budú použité aj v nadchádzajúcich sériách, ďalšie náklady by preto mali byť nižšie.

Nový vek

Pripravovaný seriál sa bude odohrávať počas tzv. Druhého veku, na ktorý si Amazon zabezpečil práva za astronomických 250 miliónov dolárov. Spoločnosť sa za ne zaviazala nakrútiť najmenej päť sérií, už teraz sa však hovorí aj o prípadných spin-offoch.

Druhý vek sa je v Tolkienovom univerze zasadený takmer 3 500 rokov pred populárnu trilógiu režiséra Petera Jacksona, netreba preto očakávať žiadne známe tváre ani priveľa narážok na zmienené filmy.

TMDB

Seriál sa namiesto zničenia Prsteňa moci zameria na jeho ukutie, vzostup Saurona k plnej sile a predovšetkým tiež majestátne kráľovstvo Númenoru, pred mocou ktorého sa musel skloniť aj samotný Temný pán.

Namiesto hrubej sily Sauron na dlhovekých Númenorčanov použil ľsti a hral zásadnú rolu pri páde veľkolepého ostrovného impéria. Na ktoré konkrétne udalosti sa tvorcovia zamerajú zatiaľ nevieme, všetko dôležité o Druhom veku i samotnom seriáli však detailne popisujeme v samostatnom článku.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú