Bolt od dnešného dňa zavádza na Slovensku zatiaľ najudržateľnejšiu voľbu pri objednávaní taxíka. Používatelia v Bratislave si ako prví budú môcť v menu zakliknúť kategóriu „Green“ a vyzdvihnúť ich prídu vodiči s elektromobilmi, respektíve hybridnými vozidlami. V danej kategórii budú dostupné denne aj zľavy odvíjajúce sa od kvality ovzdušia v Bratislave.

Po Bratislave prídu postupne na rad aj ďalšie slovenské mestá, no kedy by sa tak mohlo stať a ktoré slovenské mestá by to mali byť, žiaľ, spoločnosť v tlačovej správe neuvádza.

Nie je to len o ekologickej jazde

Nové „zelenšie“ cestovanie Boltom nie je len o ekologickejšej preprave. Voľba elektrifikovaného taxíka je súčasťou širšieho ekologického plánu spoločnosti. Cieľom projektu “Green Plan” je nielen kompenzácia emisií CO₂, ale aj zelenšie mestá a celková redukcia ekologickej stopy.

Bolt

Každou jazdou prostredníctvom aplikácie Bolt prispeje na projekty zaoberajúce sa elimináciou uhlíkovej stopy naprieč celým svetom. Kategória “Green” už funguje v Estónsku, Poľsku či Rumunsku.

Zaujímavá forma motivácie vybrať si ekologický odvoz

“Pre používateľov aplikácie, ktorí si vyberú túto kategóriu, pripravujeme aj denné zľavy odvíjajúce sa od hodnoty AQI, čiže kvality ovzdušia v daný deň v Bratislave. Napríklad ak bude AQI 53, cestujúci budú mať zľavu 53 %. Jednoducho povedané, pri zlom stave ovzdušia budeme ponúkať vyššie zľavy, aby boli ľudia motivovaní jazdiť zelenšie,“ dopĺňa Eduard Suchánek.

Hodnoty AQI, a teda aj denné zľavy, bude Bolt aktualizovať na svojom Instagrame každý deň do 21. januára. Pre uplatnenie zľavy bude potrebné do aplikácie zadať špeciálny promo kód platný v ten daný deň.

FonTech (Screenshot)

Pre dnešný deň je hodnota AQI v Bratislave na čísle 5, s kódom ANTISMOG5 tak získaš zľavu 5 % na jazdu ekologickým taxíkom. Pre uplatnenie zľavy sa ale treba poponáhľať, ako informuje Bolt v príbehu, akcia platí len pre prvých 50 zákazníkov.

Snaha presvedčiť ľudí jazdiť ekologicky pokračuje

Kategória Green v aplikácii Bolt je tak ďalším krokom k tomu, ako umožniť ľuďom jazdiť v rámci mesta čo najviac ekologicky. Už v lete minulého roka učinila spoločnosť ďalší veľký krok, ktorým bolo zrušenie otravného poplatku za odomknutie elektrickej kolobežky Bolt.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú