pozitívnou vlnou ohlasu štúdio Warner Bros. len prednedávnom odhalilo prvý pohľad na film Fantastické zvery 2. To zaistilo, že na druhú časť prequel série legendárneho Harry Pottera sa teraz tešíme ešte viac ako predtým. Pokračovanie nás osloví príbehom postáv, ako Newt Scamander a Tina Goldstein, pričom sa dočkáme aj nejakých nových charakterov. 

Fanúšikovia sa však najviac tešia na jednu konkrétnu tvár, ktorá vám bude povedomá – legendárneho čarodejníka menom Albus Dumbledore. Budúceho riaditeľa Rokfortu si v nadchádzajúcom filme zahrá skvelý herec Jude Law, pričom tešiť sa môžeme na stranu tejto postavy, ktorú sme v hlavnej filmovej sérii nevideli.

Fantastické zvery 2 Dumbledore ovládne

Nespochybniteľne jeden z najznámejších filmových čarodejníkov Albus Dumbledore má v hlavnej sérii filmov a kníh úctyhodných 115 rokov. Pokračovanie Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald a jeho dej sa však bude odohrávať medzi rokmi 1926 až 1945, čo znamená, že konečne uvidíme Dumbledorea ako mladého muža – čo klasickej postave len pridá na realistickosti.

V rozhovore s portálom EW nám producent filmu David Heyman odhalil nejaké informácie o tom, čo máme od postavy čakať. Jude Law ako Dumbledore bude plnší energie, pochopiteľne vďaka nižšiemu veku. Nezabudne sa však ani na jeho klasické stránky, na ktoré sme si už počas rokov zvykli:

“Má autoritu a iskru v očiach, aj keď je občas komplikovaný na pochopenie. Tiež mu však nechýba energia a nadšenie. Filmu teda prináša túto iskru, rozbroj, autoritu a moc, no popri tom všetkom príde aj s množstvom energie. Pochopíte, že ide o niekoho, kto by bol váš obľúbený učiteľ, alebo niekto, kto je mimoriadny kúzelník.”

Dumbledore hrá v očakávanom pokračovaní naozaj podstatnú úlohu. S príbehom odohrávajúcim sa niekedy po udalostiach z prvého filmu sa opäť stretneme s Newtom Scamanderom, z ktorého sa vďaka jeho knihe stal známy človek v komunite čarodejníkov. Onedlho je preto vyhľadaný svojim bývalým profesorom, Albusom Dumbledoreom, aby mu pomohol zastaviť temného čarodejníka Gellerta Grindelwalda, ktorý chce rozpútať vojnu. Ako isto tušíte, títo dvaja kúzelníci sa veľmi dobre poznajú. Práve preto bude nasledujúca kapitola príbehu niečim naozaj veľkolepým – niečim, čoho sa už nevieme dočkať.

Očakávaný film Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald sa do našich kín dostane už o rok, 15. novembra 2018. Ak bude pokračovanie čo i len z časti tak dobré ako to zatiaľ vyzerá, naozaj sa máme na čo tešiť! Taktiež sa neviete dočkať na návrat legendárneho čarodejníka Albusa Dumbledorea?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom