Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Amazon Studios má aktuálne zarobené na jeden z najväčších hitov vlastnej produkcie. Jeho najnovší filmový počin s názvom Road House totiž stihol od svojej premiéry prilákať k obrazovkám už viac ako 50 milión divákov.

Herecký debut hviezdy UFC sa Amazonu vyplatil  

Film Road House, ktorý je remakom akčného filmu u nás známeho ako Hrozba smrti z roku 1987, je pre streamovaciu službu Prime Video masívnym hitom.

Od svojej premiéry 21. marca ho podľa Collider videlo už viac ako 50 miliónov divákov. Amazon zároveň informuje, že ide o najväčší filmový debut originálu z produkcie Amazon MGM Studios v histórii streamovacej služby.

Cesta Road House k úspechu však mala mať pôvodne iné smerovanie. Režisér snímky Doug Liman v januárovom otvorenom liste najprv kritizoval štúdio za to, že film neplánuje uviesť do kín pred vydaním na Prime Video a neskôr sa dokonca vyhrážal bojkotom premiéry na festivale SXSW.

Búrlivé vody sa však napokon upokojili a hviezdny autor akčných trhákov Na hrane zajtrajška či Agent bez minulosti sa slávnosti zúčastnil.

Zložitosť kvalitne natočených akčných sekvencií dokázal podobne dodať aj jeho najnovšiemu počinu Road House, v ktorom sa v hlavných úlohách predstavila hviezdna dvojica hereckých predstaviteľov.

TMDB

Na jednej strane herec Jake Gyllenhaal v role Daltona, bývalého bojovníka zmiešaných bojových umení, a na strane druhej svoj herecký debut zaznamenala hviezda UFC, zápasník Conor McGregor, ktorý ako kriminálnik Knox nejde po fyzicky náročné šarvátky ďaleko.

Ich pravidelnému drsnému stretu začne postupne prichádzať, keď Dalton ako vyhasnutá bojová hviezda prijme ponuku práce vyhadzovača floridského motorestu, čo ho vtiahne priamo do vojny medzi banditmi a motorkárskym gangom.

Jake Gylenhall
TMDB

Motorestu zároveň hrozí zatvorenie a demolácia, keď ho chce developer zbúrať a miesto neho postaviť luxusný rezort. Výsledkom je  akčne výživný filmový kúsok s prvkami komédie či romantiky, ktorý síce nejak nepotrápi divákov intelekt, avšak rovnako nenáročnú klasiku z roku 1989 s legendárnym Patrickom Swayzem rozhodne svojim podaním neurazí.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú