Vynikajúca PS4 exkluzivita Bloodborne mieri na televízne obrazovky. Informáciu priniesol portál That Hashtag Show s tým, že zatiaľ nejde o oficiálnu správu, ale na druhej strane ponúkli aj pomerne detailné informácie o tom, ako bude seriál vyzerať. Spoločnosť Sony tak nadväzuje na spoluprácu s HBO na pripravovanom seriáli zo sveta The Last of Us.

Akčné RPG vydané v roku 2015 spadá do kategórie „Souls“ hier, ktoré hráčom nič nedarujú zadarmo. Milovníkom hardcore titulov, kde záleží na každom pohybe a rozhodnutí, asi netreba sériu Dark Souls bližšie predstavovať.

Ikonické až frustrujúce „YOU DIED“ máta aj v snoch, pretože hra neodpúšťa žiadne chyby a tento koncept hororovej beznádeje sa teraz, zdá sa, prenesie aj na jednu z najväčších streamovacích služieb.

Seriál je aktuálne v rannej fáze produkcie a štýlovo by sa mal podobať na filmy ako Dread alebo The Raid. V podstate tak môžeme očakávať priamočiary príbeh založený na dlhých a brutálnych akčných sekvenciách nabitých do ôsmich častí.

NEPREHLIADNI
RECENZIA: Resident Evil sa vracia – je v ňom strach, dychberúca grafika a famózny príbeh od prvej sekundy

Zároveň sa bude úzko držať aj svojej hernej predlohy, z ktorej si vezme potoky krvi, násilie a podľa prvých náčrtov vraj pôjde o vizuálnu pastvu pre oči. Aj keď je Bloodborne zameraný na objavovanie nových a tajomných lokalít a postupné skladanie príbehu, v seriáli sa to budú tvorcovia pravdepodobne snažiť vyriešiť o čosi jednoduchšie.

Spracovanie herných titulov na poli filmov a seriálov je stále ako chodenie po tenkom ľade, no vyzerá to tak, že štúdiá si postupne dávajú na projektoch oveľa viac záležať. Dôkazom môže byť úctyhodne zvládnutý nový Mortal Kombat alebo seriálové spracovanie Zaklínača.

Sony Pictures, TV a filmová divízia spoločnosti Sony Corporation, už dávnejšie prezradila, že pracuje na viacerých filmových a seriálových adaptáciách svojich známych herných značiek. Okrem spomínaného TLOU ide aj o film Uncharted, no v hre je bezpochyby aj seriálová adaptácia God of War (ktorú by si želal aj jej režisér) alebo obľúbená séria Ratchet & Clank.

Netreba zabúdať ani na pripravovaný seriál založený na kultovej Xbox sérii Halo, ktorý uvidíme už budúci rok na streamovacej službe Paramount+.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom