Vianočné obdobie sa aj vďaka nekončiacej popularite Smrtonosnej zbrane začína tradične začína spájať aj s premiérami akčných noviniek. V roku 2022 divákov potešila nekorektná akčná jazda Šialená noc, počas uplynulých Vianoc sa zasa hviezda seriálu Altered Carbon – Joel Kinnaman vydala na cestu za pomstou za smrť svojho syna v novinke Silent Night.

Na adrenalínom nabitý vianočný vlak po novom naskakuje aj Dwayne „The Rock“ Johnson, ktorý sa v pripravovanej akčnej komédii Red One vydáva zachrániť uneseného Santa Clausa. Charizmatický svalovec ako šéf ochranky Severného pólu na fušku nebude sám a na pomoc si povolá najlepšieho lovca odmien v podaní Chrisa Evansa.

Dvojica bude musieť napriek rozdielom spolupracovať a nájsť uneseného Santu v šibeničnom termíne, najdôležitejší čas roka sa totiž blíži a v hre je záchrana Vianoc.

Dej nového filmu Red One síce nevyznieva dvakrát originálne, tu už však do hry vstupuje hviezdne herecké obsadenie, ktoré okrem bláznivej akcie sľubuje aj množstvo situačného humoru.

Dwayne Johnson ako šéf ochranky nedisponuje veľkým zmyslom pre humor, kým Chris Evans zasa bojuje s uvedomením, že Santa Claus a čary skutočne existujú. Hviezdnu ústrednú dvojicu ďalej dopĺňajú  J.K. Simmons, Lucy Liu či hviezda série Hra o tróny Kristofer Hivju, ktorý vo filme zastane jedného zo záporákov.

Chcú z neho spraviť novú vianočnú sériu

O Red One sa v úlohe režiséra postará Jake Kasdan, ktorý s Dwaynom Johnsonom natočil dvojicu novodobých filmov Jumanji. Podobne ako v akčno-dobrodružnej sérii, aj v novej vianočnej komédii bude Kasdan vo veľkom spoliehať aj na digitálne efekty. Uvidíme tak vyrysovaných živých snehuliakov či gigantickú príšeru, s ktorou si to Johnson rozdá v závere prvej upútavky.

Bláznivá akčná komédia patrí k najdrahším filmom tohto roka a jej rozpočet predstavuje štvrť miliardy dolárov. Producenti na čele s Dwaynom Johnsonom však veria, že sa im peniaze počas vianočnej sezóny v kinách vrátia a radi by položili základy novej akčnej série. Či sa im to podarí uvidíme na konci roka, film do slovenských kín dorazí 14. novembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú