Portfólio kamier od spoločnosti Xiaomi sa rýchlo rozrastá, či už ide o zameranie na akčné scény, bezpečnosť alebo autá. V ponuke nájdeme prémiové kúsky, ale aj lacnejšie riešenia pre menej náročných používateľov. Teraz do portfólia prichádza ďalší zaujímavý a netradičný produkt.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Novinka s názvom Xiaomi XiaoMo AI Action Camera sa zameriava na využitie umelej inteligencie v malej kamere, ktorú pohodlne zmestíš do vrecka. Rozmery modelu CG010 sú 47 x 47 x 27 mm a váži len 65 gramov. Kamera ponúka 13 MPx senzor od Samsungu s clonou f/2.2 a pozorovacím uhlom 76 stupňov. Gadget umožňuje nahrávať video s rozlíšením 720p pri 30 snímkach za sekundu.

K dispozícii sú rôzne vylepšenia s využitím umelej inteligencie. Režim skrášlenia, ktorý vytvára lepší obraz pri snímaní tváre, či podpora gest pre spustenie rôznych akcií. Kamera tiež dokáže rozoznávať tváre a na základe toho prispôsobiť nastavenia. Zariadenie disponuje aj možnosťou pripojenia na WiFi a môže tak byť prepojená aj so smartfónom, vďaka čomu hneď uvidíš snímaný obraz. Vnútri sa nachádza 910 mAh batéria, pre ktorej výrobca udáva možnosť 2-hodinového neprerušeného nahrávania.

Kamera disponuje na zadnej strane špeciálnym krytom, ktorý je vybavený magnetmi a pripevníš ho tak na kovové predmety a plochy. Zadný panel sa dá aj zložiť a poslúži ako podstavec s otočnou a nastaviteľnou polohou. K dispozícii je ešte aj špeciálna nalepovacia plocha pre prichytenie na rôznych povrchoch.

Novinku si zaisti už teraz

Kamera XiaoMo CG010 tak využíva umelú inteligenciu pre čo najlepší zážitok z nahrávania a zjednoduší ti prácu s mnohými funkciami. Teraz sa táto novinka dostáva do predaja a môžeš ju získať na Gearbeste za cenu 74 €.

Kúpiť kameru Xiaomi XiaoMo CG010 s umelou inteligenciou za 73 €

Predobjednávky za túto cenu končia 29. apríla, takže využi časovo obmedzenú ponuku už teraz. Nezabudni pritom na dopravu EU Express, ktorá ti zaručí doručenie bez poplatkov na colnici.

O autorovi
Pavol Lupták
Už počas štúdia na vysokej škole bol môj záujem pomerne neustále upriamený na najnovšie novinky zo sveta moderných technológií a vedy. S radosťou ich teraz testujem a najmä odhaľujem ich nedostatky. Zaujímam sa aj o témy ohľadom bezpečnosti dát a ochrany súkromia na internete. Moje postrehy a niečo zo súkromia môžeš sledovať aj na Instagrame a Twitteri (@l_u_p_t_i). E-mail: [email protected]