Láka ťa nahrávanie tvojich športových aktivít a iných udalostí, no chceš začať s lacnejšou akčnou kamerou? Čínski výrobcovia ponúkajú čoraz viac solídne kamery za čoraz menší peniaz. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Niektoré stoja stovky eur, niektoré desiatky eur a za niektoré dokonca zaplatíš iba ako za večeru v niektorých reštauráciách. Veľmi zaujímavou ponukou je momentálne kamera s jednoduchým názvom A7. Tá zaujme nahrávaním videí v maximálnom rozlíšení HD 720p, ktoré síce nie je až tak vysoké, no na danú cenu kamery je úplne adektvátne. Kamera ich pritom zachytáva v uhle širokom 90 stupňov. Záznamy sa ukladajú na pamäťovú kartu do maximálnej veľkosti 32 GB, no používateľ si ich môže predbežne pozrieť aj na vstavanom 2-palcovom displeji.

Kamere šťavu dodáva pomerne veľká 900 mAh batéria a samozrejmosťou je aj microUSB konektor. Uplatnenie si môže nájsť aj ako kamera do auta, keďže video nahráva v slučkách, teda po zaplnení karty prepisuje staré záznamy novými. Nechýba, samozrejme, ani klasické fotenie v rozlíšení najviac 5 MPx. Málokoho by to napadlo, ale k tejto kamere je naozaj dodávaný aj vode odolný obal, ktorý kameru ochráni do hĺbky ponoru až 30 metrov. To ale nie je všetko a ku kamere je dodávané ešte väčšie množstvo príslušenstva. Zákazník nájde v balení aj držiak na bicykel alebo prilbu. Po dokúpení ďalších súčiastok môže kamera nahrávať aj na opasku alebo skle auta.

akčná kamera

zdroj fotografie: TomTop

Kúpiť akčnú kameru A7 za 10 €
HD rozlíšenie a bohaté príslušenstvo

Cena kamery A7 aj s príslušenstvom je pritom až tak nízka, že iba príslušenstvo k značkovým kamerám stojí niekoľkonásobne viac. Bleskový výpredaj v e-shope TomTop prináša cenu obdivuhodných 10 €. Poštovné je pritom úplne bezplatné a vzhľadom na cenu kamery sa nemusíš obávať ani platby cla a DPH.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.