Keď sa povie pojem akčná kamera, veľa z nás si pod ním predstaví produkty značky GoPro, ktoré povedzme si na rovinu, patria medzi tie najlepšie na trhu. Nie každý si však môže dovoliť minúť niekoľko stoviek eur a máš hlbšie do vrecka, no chceš natáčať fantastické zábery z výletov či športu, tak tu pre teba máme alternatívu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Medzi výrobcami športových kamier je veľkým hráčom aj čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá má vo svojom portfóliu niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré stoja za to. Jedným z nich je aj táto 4K kamera s názvom Seabird, ktorá je dostupná v zaujímavom farebnom prevedení a ty ju môžeš mať za fantastickú cenu 74 €.

Kúpiť akčnú kameru Xiaomi Mijia Seabird 4K za 74 € z EU skladu

Nakoľko sa kamera nachádza hneď v susednom Poľsku, doma ju môžeš mať už behom pár dní prostredníctvom kuriéra DPD a to úplne zadarmo. Minú ťa aj všetky ďalšie poplatky, nakoľko produkt je posielaný už z Európy. Z čínskeho skladu je síce lacnejšia o 9 €, no v tomto prípade musíš zarátať aj clo a DPH, ktorému sa určite nevyhneš.

4K rozlíšenie, aj so stabilizáciou

Ak sa ti zdá, že ti je táto kamera podobná, tak sa veľmi nemýliš. Má veľmi blízko práve k modelu Mijia 4K, s ktorým zdieľa nie len podobnú cenu, ale aj špecifikácie. V hranatom tele sa na zadnej strane nachádza 2″ dotykový IPS displej s HD rozlíšením. Prostredníctvom neho môžeš nastavovať rôzne parametre kamery a rovnako tak aj vidieť čo práve nahrávaš. Predná strana obsahuje samotnú šošovku kamery, ktorá z tela výrazne vystupuje. Miesto tu má aj tlačidlo na zmenu režimu nahrávania.

Akčná 4K kamera od Xiaomi
Geekbuying

Samotný snímač pochádza z dielne Sony, má rozlíšenie 12 MPx, clonu f/2,6, uhol záberu až 145 stupňov a dokáže nahrávať v maximálnom rozlíšení až 4K a to pri 30 fps. Video je navyše upravované aj softvérovo, aby sa dosiahli čo najkrajšie zábery. Nechýba tiež možnosť rôznych režimov ako je time-lapse, slow-motion či režim fotografovania. Videá v spomalenom režime sú nahrávané v HD rozlíšení pri 120 fps.

Aby neboli zábery príliš roztrasené, tak je kamera vybavená 6-osovou stabilizáciou, bohužiaľ ale len v elektronickej podobe. Vnútorná pamäť tu nie je žiadna a obsah sa nahráva priamo na pamäťovú kartu, ktorú tu môžeš použiť s maximálnou kapacitou 128 GB. Batéria má 1050 mAh a pri nahrávaní 4K videá by mala vydržať až 90 minút. V rámci balenia nie je žiadne ďalšie príslušenstvo.

Výsledná cena vrátane dopravy na Slovensko

O autorovi
Martin Lajčák
Volám sa Maťo a momentálne som študentom vysokej školy. Medzi moje záľuby patria nové technológie, športovanie a nepohrdnem ani dobrou knihou. Môžeš ma sledovať aj na Instagrame - @matolajcak