Keď sa povie pojem akčná kamera, veľa z nás si pod ním predstaví produkty značky GoPro, ktoré povedzme si na rovinu, patria medzi tie najlepšie na trhu. Nie každý si však môže dovoliť minúť niekoľko stoviek eur a máš hlbšie do vrecka, no chceš natáčať fantastické zábery z výletov či športu, tak tu pre teba máme alternatívu.

Medzi výrobcami športových kamier je veľkým hráčom aj čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá má vo svojom portfóliu niekoľko zaujímavých kúskov, ktoré stoja za to. Jedným z nich je aj táto 4K kamera s názvom Seabird, ktorá je dostupná v zaujímavom farebnom prevedení a ty ju môžeš mať za fantastickú cenu 74 €.

Kúpiť akčnú kameru Xiaomi Mijia Seabird 4K za 74 € z EU skladu

Nakoľko sa kamera nachádza hneď v susednom Poľsku, doma ju môžeš mať už behom pár dní prostredníctvom kuriéra DPD a to úplne zadarmo. Minú ťa aj všetky ďalšie poplatky, nakoľko produkt je posielaný už z Európy. Z čínskeho skladu je síce lacnejšia o 9 €, no v tomto prípade musíš zarátať aj clo a DPH, ktorému sa určite nevyhneš.

4K rozlíšenie, aj so stabilizáciou

Ak sa ti zdá, že ti je táto kamera podobná, tak sa veľmi nemýliš. Má veľmi blízko práve k modelu Mijia 4K, s ktorým zdieľa nie len podobnú cenu, ale aj špecifikácie. V hranatom tele sa na zadnej strane nachádza 2″ dotykový IPS displej s HD rozlíšením. Prostredníctvom neho môžeš nastavovať rôzne parametre kamery a rovnako tak aj vidieť čo práve nahrávaš. Predná strana obsahuje samotnú šošovku kamery, ktorá z tela výrazne vystupuje. Miesto tu má aj tlačidlo na zmenu režimu nahrávania.

Akčná 4K kamera od Xiaomi
Geekbuying

Samotný snímač pochádza z dielne Sony, má rozlíšenie 12 MPx, clonu f/2,6, uhol záberu až 145 stupňov a dokáže nahrávať v maximálnom rozlíšení až 4K a to pri 30 fps. Video je navyše upravované aj softvérovo, aby sa dosiahli čo najkrajšie zábery. Nechýba tiež možnosť rôznych režimov ako je time-lapse, slow-motion či režim fotografovania. Videá v spomalenom režime sú nahrávané v HD rozlíšení pri 120 fps.

Aby neboli zábery príliš roztrasené, tak je kamera vybavená 6-osovou stabilizáciou, bohužiaľ ale len v elektronickej podobe. Vnútorná pamäť tu nie je žiadna a obsah sa nahráva priamo na pamäťovú kartu, ktorú tu môžeš použiť s maximálnou kapacitou 128 GB. Batéria má 1050 mAh a pri nahrávaní 4K videá by mala vydržať až 90 minút. V rámci balenia nie je žiadne ďalšie príslušenstvo.

Výsledná cena vrátane dopravy na Slovensko

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom