banner-honor-8Spoločnosť Vernee začína byť so svojimi smartfónmi známa po celom svete. Niet sa čomu čudovať, nakoľko momentálne ide o jedného z najlepších výrobcov v pomere cena / výkon. Náš partnerský e-shop Gearbest.com sa však rozhodol už tak nízku cenu smartfónu ešte viac znížiť.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Vernee Apollo Lite je prvotriedne spracované zariadenie, ktoré spĺňa tie najvyššie konštrukčné kritériá. Kvalitný hliník obopína celé zariadenie a „narúšajú“ ho len displej a dve menšie plastové časti na vrchnej a spodnej hrane. Konštrukcia pôsobí pevným dojmom. Po dizajnovej stránke poteší Vernee Apollo Lite jednoduchým, no zato pekným vzhľadom, ktorý pôsobí elegantne a reprezentatívne. Predná strana tak ponúka 5,5-palcový FullHD IPS panel, ktorý je krytý odolným sklom s 2.5D zaoblením. Toto odolné sklo chráni aj priestor nad displejom, kde sa nachádza hovorový reproduktor, predná selfie kamera, proximity senzor a LED dióda upozornení. Priestor pod displejom je prázdny a ovládacie tlačidlá sú umiestnené priamo na displeji.

vernee-apollo-lite-testujeme-3

TIP: Recenzia | Vernee Apollo Lite: Nováčik s vynikajúcou perspektívou

Po obvode potom môžeme nájsť dvojicu hardvérových tlačidiel, konektor USB Type-C, dva sloty na SIM karty (plná podpora LTE), no aj posledné dni toľko omieľaný 3,5 mm audio jack. Na zadnej strane je umiestnená optika 16 MPx hlavného fotoaparátu od spoločnosti Samsung. Ten ďalej disponuje PDAF zaostrovaním, duálnym LED bleskom či clonou f/1.8. Pod ním sa nachádza skener odtlačkov prstov s ukážkovou odozvou a samotný spodok zadnej strany nesie logo výrobcu. V útrobách smartfónu sa skrýva až 10-jadrový procesor MediaTek Helio X20 s najvyšším taktom na úrovni 2.31 GHz. Pamäť RAM sa vyšplhala na 4 GB a spoločne s grafickou jednotkou Mali T-880 MP4 tvoria výbornú kombináciu. Interné úložisko pojme 32 GB dát a v prípade potreby je možné jednu zo SIM kariet nahradiť microSD kartou do maximálnej veľkosti 128 GB.

vernee-apollo-lite-recenzia (20)

Smartfón ďalej disponuje aj 3180 mAh batériou s podporou rýchleho nabíjania. Softvérovú stránku zabezpečuje Android vo verzii 6.0 Marshmallow. Ten je takmer „nepoškvrnený“ a vyniká ukážkovou optimalizáciou či niekoľkými užitočnými funkciami navyše. Vernee Apollo Lite nás milo prekvapil aj pri našej podrobnej recenzii a skutočne sa jedná o jeden z najvýhodnejších smartfónov súčasnosti. To potvrdzuje aj zmienená nízka cena, ktorá klesla ešte nižšie na fantastických 182 €, pričom sú dostupné dve farebné verzie. Opäť však treba byť pri kúpe aj rýchly, keďže sa zásoby rýchlo míňajú.

Kúpiť Vernee Apollo Lite za 182 €

Pred kúpou však treba rátať aj s možnosťou platby DPH pri zachytení colnicou. V prípade Vernee Apollo Lite predstavuje navýšenie základnej ceny presne 36,4 € + 4,5 € (poplatok za vybavenie colného konania). 223 € je však stále výborná cena za tento smartfón, ktorý dokáže uspokojiť aj náročnejších používateľov s nekompromisnými nárokmi.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
20%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
10%
Neznášam to
10%
O autorovi
Patrik Tarics
Pre technológie dýcham! Okrem toho ma však zaujímajú aj dobré filmy, seriály, hudba a šport každého druhu. Ak chceš so mnou prehodiť pár slov, môžeš ma kontaktovať na mail [email protected]