Prvá verzia šetrnej sprchy od spoločnosti Nebia prišla na svet ešte pred pár rokmi, kedy sa do jej vývoja zapojili aj odborníci z Tesly, Apple či dokonca NASA. Táto novinka tak k sebe rýchlo pritiahla pozornosť a veľké mená, medzi ktorými nechýbal ani riaditeľ Apple. Šetrná sprcha od Nebie teraz dostane niekoľko nových vylepšení a opraví staré nedostatky, pričom sa na jej výrobu vyzbieralo množstvo peňazí.

Celý projekt prvej generácie sprchy spoločnosti Nebia bol spustený ešte v roku 2015, kedy záujem o ňu prejavili celosvetovo známe firmy. Princípom tejto sprchy je čo najviac rozprašovať vodu, aby tak mal používateľ pocit ako pri skutočnom sprchovaní, no pritom minie omnoho menšie množstvo vody. Miniatúrne kvapky tak doteraz mali ušetriť viac ako 378 miliónov litrov vody u tisícok zákazníkov, ktorí si prvú generáciu sprchy kúpili. Informáciu priniesol portál The Verge.

Ekologická sprcha prichádza v ešte šetrnejšom prevedení

Nebia teraz predstavila v spolupráci so spoločnosťou Moen novú verziu Spa Shower 2.0, ktorá sa už objavila na Kickstarteri. V ešte šetrnejšej sprche budú rozprášené kvapky na telo dopadať s vyššou teplotou. Viacerí používatelia sa totiž pri prvej generácii sťažovali na chladné rozprašovanie. Proces atomizácie však teraz prejde vylepšeniami, ktoré sa postarajú nielen o vyššiu teplotu kvapiek, ale ušetrí až 65 % vody v porovnaní s obyčajnou sprchou. Kým bežná hlavica počas sprchovania vypustí aj 76 litrov vody, Nebia Spa Shower 2.0 to zvládne len s 26,5 litrami.

Nenechaj si ujsť
Špeciálne vyvinutá rastlina dokáže čistiť vzduch v domácnosti. Zničí všetky škodlivé látky

Takýto markantný rozdiel pomáha šetriť vodu pri sprchovaní už u tisícok zákazníkov a ďalší stále pribúdajú. Každý záujemca si pritom môže novú generáciu tejto sprchy predobjednať a podporiť aj na Kickstarteri, kde jej základná verzia stojí 310 €. K nej je možné dokúpiť za ďalších 31 € aj elegantný stojan. Objednávky by mali byť vybavované od júna tohto roka, pričom si zákazník môže zvoliť medzi dvoma farebnými verziami. Nebia Spa Shower 2.0 je dostupná v matnej čiernej a striebornej farbe.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP