Jednou z noviniek jarného eventu Apple bol aj dlho očakávaný AirTag, ktorý je ďalším kúskom do „skladačky“ Apple ekosystému. Ako informuje The Verge, nový doplnok pre iPhony dokáže vo veľmi obmedzenom režime fungovať aj s Android smartfónmi.

Apple zariadenia sa preslávili aj vďaka svojmu jedinečnému ekosystému, v ktorom medzi sebou dokážu komunikovať nanajvýš jednoducho, čo sa následne pretavuje do extrémne pohodlného používateľského zážitku. Myšlienka AirTagov pritom spočíva v lokalizácii predmetov, na ktorých je tento smart tag pripojený.

Majitelia Androidov sa budú musieť poobhliadnuť inde

Samozrejme, vďaka využívaniu aplikácie Findy My pre Apple zariadenia je celý proces párovania s iPhonom a hľadania predmetov veľmi jednoduchý. Zariadenie dokážeš lokalizovať aj vtedy, keď je vypnuté. Podľa sprievodnej dokumentácie spoločnosti však novinka funguje aj s Android zariadeniami, teda aspoň v obmedzenej miere.

NEPREHLIADNI
Apple M1 procesor a najlepší displej sveta. Nový iPad Pro posúva hranice tabletov, nikto sa mu vlastnosťami nevyrovná

Ako uvádza zdroj, ešte predtým, ako budeš môcť využívať funkcie AirTagu za pomoci Androidu, musíš tento gadget nastaviť do režimu „Lost Mode“. Ide o bezpečnostné riešenie, ktoré je možné aplikovať len za pomoci iPhonu majiteľa tagu. Vďaka tomu však AirTag dokáže komunikovať so všetkými ostatnými zariadeniami s NFC.

Apple

Na lokalizovanie predmetov s AirTagom na Androide však môžeš rovno zabudnúť, a to aj skrz absenciu služby Find My. Komunikácia s Androidom totiž plne ťaží len zo spomínaného režimu „Lost Mode“, teda len po priložení telefónu s NFC k nájdenému prívesku, kedy používateľ získa informácie o majiteľovi v predvolenom prehliadači zariadenia.

NEPREHLIADNI
Trvalo to roky, no konečne prichádza revolúcia. iMac s Apple M1 čipom je tu a stavia na extravagantnom dizajne

Týmto spôsobom môže aj používateľ Androidu prinavrátiť stratenú vec s AirTagom pôvodnému majiteľovi, no sám nový gadget Applu nevyužije.

Pokiaľ hľadáš riešenie lokalizácie predmetov, ktoré neustále strácaš a vo vrecku nosíš telefón s Androidom, musíš sa poobhliadať mimo ekosystém Apple. Alternatívu ponúka napríklad Samsung v podobe vlastných Smart Tagov a možno ešte lepšou voľbou sú tagy spoločnosti Tile.

Na takýchto lokalizačných predmetoch je totiž postavená celá myšlienka spoločnosti, pričom aktuálne chystá údajnú novinku. Nová verzia lokalizátorov bude podľa všetkého fungovať súbežne ako s Androidom, tak aj s iOS.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú