Moderné technológie dokázali v krátkom čase ovplyvniť mnohé aspekty nášho života a uľahčiť každodenné úlohy. Vyvinuli sme si inteligentné zariadenia či umelú inteligenciu so strojovým učením, no úroveň zdravotníctva v mnohých krajinách stále zaostáva. Tento problém chce vyriešiť nový koncept mobilnej platformy zdravotných služieb Aim, ktorý chce odstrániť rozdiely medzi domácim a klinickým prostredím.  

Zdravotná starostlivosť v dnešnej dobe trápi nielen mnohých pacientov, ktorí spadajú do tých istých infraštruktúr, ale aj samotných lekárov. Tí mnohokrát nemajú priamy prístup k potrebným informáciám o pacientovi, nakoľko sú rozhádzané v mnohých informačných systémoch. Nemôžu tak poskytnúť adekvátnu zdravotnú starostlivosť pre pacienta, ktorý neraz v čakárni musí stráviť dlhé hodiny, aby sa do ordinácie vôbec dostal. S týmto vážnym problémom chce bojovať mobilná platforma Aim (Artificial intelligence and medicine).

zdroj fotografie: Artefactgroup

Nenechaj si ujsť
Slovenskí študenti vytvorili fantastický projekt invalidného vozíka, ktorý pacient ovláda myšlienkami

Cieľom je spojenie umelej inteligencie a mobility, s ktorou môže byť vytvorený integrovanejší, efektívnejší a inteligentnejší systém zdravotnej starostlivosti. Aj keď sa v dnešnom zdravotníctve objavuje mnoho inovácií, nové riešenia často majú minimálny prínos a mnoho ďalších problémov. Tým sa vytvára napätie medzi pacientmi, lekármi a spoločnosťou ako takou. Ideálnym príkladom sú napríklad elektronické zdravotnícke záznamy. To by sa s novým konceptom Aim mohlo stať minulosťou, nakoľko v sebe spája autonómne vozidlo, dátovú platformu a umelú inteligenciu, ktorá sa postará o diagnostiku problémov pacienta.

zdroj fotografie: Artefactgroup

Niektoré z týchto súčastí už existujú a vďaka nim sa môže ešte viac zvýšiť hodnota pacienta v očiach spoločnosti, ktorá doteraz často pozerala iba na finančné náklady a na kvantitu ošetrovaných. Dátová platforma konceptu Aim obsahuje viaceré zdroje, ktoré uľahčia lekárom ich prácu. Taktiež dokáže presnejšie hodnotiť špecifické potreby pre každého pacienta, akú zdravotnú starostlivosť potrebuje. V dnešných dňoch je systém pri vyšetrení orientovaný na zavedené postupy aj napriek rozdielnosti potrieb pacientov.

zdroj fotografie: Artefactgroup

Táto mobilná platforma s umelou inteligenciou dokáže integrovať dáta, logistiku a skúsenosti, aby tým vytvorila čo najlepšie prostredie pre pacientov. Spoločnostiam chce zas pomôcť efektívnejšie triediť závažnosť prípadov, čím môže odľahčiť zaťažený zdravotnícky systém. Sú to práve takéto moderné technológie a ich obrovský potenciál, ktorý nám môže pomôcť vytvoriť kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť na omnoho vyššej úrovni. Pritom sa berie ohľad nielen na potreby spoločnosti, ale najmä pacientov. Čo hovoríš na takýto futuristický koncept mobilného zdravotníctva?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom