Filmové a seriálové adaptácie slávnych herných značiek sú na prudkom vzostupe a po The Last of Us a hromade ďalších projektov sa k divákom chystá ďalšia veľká novinka. Tentokrát zo superťažkej váhy. Netflix v spolupráci s hernou spoločnosťou Ubisoft totiž po rokoch špekulácií konečne potvrdili vznik hraného seriálu Assassin’s Creed.

Na obrazovkách zatiaľ neprerazil

Assassin’s Creed predstavuje jednu z najpopulárnejších herných značiek súčasnosti. Séria sa doposiaľ dočkala viac než 20 hier, ktoré vo svete predali vyše 200 miliónov kópií. Značka predstavuje veľký popkultúrny fenomén a vlastne je až prekvapivé, že hraná adaptácia prichádza až teraz.

O seriáli Assassin’s Creed sa hovorí už od roku 2020, odvtedy sa pri ňom ale vystriedalo viacero tvorcov. Netflix však konečne našiel spoločnú reč s dvojicou tvorcov Robertom Patinom a Davidom Wienerom, ktorí pre streamovaciu službu nakrútia hraný seriál.

Patino sa podpísal pod vznik známych seriálov ako Sons of Anarchy či Westworld, Wiener v úlohe producenta zastrešil seriály ako Prekrásny nový svet, kriminálku The Killing alebo hernú adaptáciu Halo, ktorú však Paramount zrušil po dvoch sériách. Obom tvorcom bude cez plece pozerať aj herná spoločnosť Ubisoft, ktorá na celý seriál bude dohliadať a ponúkne cenné rady ohľadom celého univerza.

Presný príbeh zatiaľ nie je známy, vieme však, že seriál Assassin’s Creed je koncipovaný ako výpravný historický triler a v centre jeho deja bude stáť odveký konflikt medzi dvojicou tajných frakcií. Na jednej strane stojí spoločenstvo Templárov, ktoré sa snaží o formovanie osudu ľudstva skrz manipuláciu, využívanie pokročilých technológií i mimozemských artefaktov.

Ubisoft / FonTech

Na druhej strane stojí tajné spoločenstvo zabijakov-asasínov, ktoré operuje v tieni a bojuje o slobodnú vôľu. Príbeh hier tento spor sleduje naprieč viacerými historickými epochami a v hernej sérii už hráči napríklad zavítali do starovekého Grécka, Egypta, feudálneho Japonska či americkej občianskej vojny.

Netflix zatiaľ nespresnil, do ktorej časti dejín bude príbeh zasadený. Hovorí ale, že jadrom seriálu nebude len akcia, parkour a oslnivý vizuál, ale tiež komplexnejšie otázky o zmysle života, otázky identity, viery a prepojenia ľudí naprieč kultúrami a dejinami.

Na mieste sú obavy

Pre Netflix pri adaptácii nepôjde o ľahkú úlohu. Z popularity Assassin’s Creed sa ešte v roku 2016 snažil ťažiť aj celovečerný film venovaný značke, výsledok bol ale rozpačitý a z hranej adaptácie sa stal prepadák.

Najlepšiu vizitku s adaptáciami hier nemá ani samotný Netflix. Absolútne zbabraná z jeho strany bola napríklad séria Resident Evil, kde sa tvorcovia výrazne odklonili od hernej predlohy a seriál kvôli negatívnemu prijatiu zrušil už po prvej sérii. Otázna je tiež budúcnosť ďalšej veľkej fantasy značky a série Zaklínač, ktorú medzi fanúšikmi okrem kníh Andrzeja Sapkowskeho preslávila predovšetkým trojica hier.

Aj v tomto prípade Netflix knižnú predlohu vo veľkom ignoroval, čo priviedlo jeho hlavnú hereckú hviezdu, Henryho Cavilla, k rozhodnutiu seriál po tretej sérii opustiť.

Streamovacej službe sa pri seriáloch podľa hier darí skôr pri animovaných kúskoch. Vrelého prijatia sa naopak dočkali tituly ako Castlevania či Arcane. Aj preto je dobrou správou, že tvorcovia oboch zmienených seriálov budú súčasťou tímu pripravovaného Assassin’s Creed. Od jeho premiéry nás ale delí ešte niekoľko rokov a aj v najlepšom prípade jeho premiéru očakávame najskôr v roku 2027.

Čítajte viac z kategórie: Filmy & seriály

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP