Utrpenie Twitteru pokračuje a dosahuje svoj doterajší vrchol. V piatok 18. novembra sa spoločnosť rozhodli opustiť stovky zamestnancov, keď ich Elon Musk konfrontoval s voľbou medzi opustením spoločnosti alebo „dlhými pracovnými hodinami pri vysokej intenzite“, informuje The Guardian.

Spoločnosť teraz čelí masívnemu odlivu ľudí a The Guardian ďalej upozorňuje, že dočasne zavrela svoje kancelárie. Zároveň sa na Twitteri začali rozmáhať hashtagy #RIPTwitter a #TwitterDown, ktorými kapitulujú nie len zamestnanci, ale aj používatelia.

Muskove ultimátum vzbudilo rozruch, pričom mnohí používatelia začali propagovať svoje profily na ostatných sociálnych sieťach pre prípad, že by došlo k úplnému odstaveniu služby.

Muskove ultimátum vnímajú negatívne

Podľa The Verge Musk rozposlal formulár, v ktorom mali zamestnanci potvrdiť, či chcú byť súčasťou „Twitteru 2.0“. Upozornil, že ak chcú zostať, musia sa pripraviť na „dlhé pracovné hodiny pri vysokej intenzite“. Formulár mali odovzdať najneskôr do 23:00 nášho času vo štvrtok 17. novembra.

Ak by formulár neodovzdali, znamená to koniec ich pracovnej zmluvy. Krátko po deadline však mnohí zamestnanci Muskovi hrdo naznačili, že nechcú byť súčasťou nového Twitteru.

Ja to tlačidlo nestlačím,“ napísal podľa The Verge na Slack jeden zo zamestnancov. „Moja služba končí s Twitterom 1.0, neželám si byť súčasťou Twitteru 2.0.“ Následne vyšlo najavo, že spoločnosť opustili stovky ľudí.

Odišli kľúčoví ľudia

Podľa informácií The Verge, ktoré pochádzajú priamo od zamestnancov, malo Twitter opustiť toľko ľudí, že „sa čoskoro začne rozpadať“. The Guardian mnohé obavy posilňuje, keďže podľa nich mali službu opustiť kľúčoví softvéroví inžinieri.

Mnohí z nich pracovali na prevencii bugov alebo výpadkov. Je otázne, ako stabilný bude Twitter bez nich. Manažéri spoločnosti dokonca zvažujú, že by zamestnancov pozvali späť.

Oficiálne čísla o počte zamestnancov, ktorí sa rozhodli spoločnosť opustiť, zatiaľ nemáme. Podľa neoficiálnej internej ankety by mohlo ísť až o viac než 50 % pracovnej sily.

V reakcii na tento masívny odliv talentovaných inžinierov sa Musk rozhodol upustiť od svojho plánu prinútiť zostávajúcich zamestnancov vrátiť sa do kancelárií. Namiesto toho ich dočasne zavrel, podľa aktuálnych informácií do pondelka.

Internet sa ide zblázniť

Krátko po tom, čo sa všetky informácie dostali na verejnosť sociálne siete (vrátane Twitteru) zaplavili vtipy o tom, ako Elon Musk pochoval Twitter. Okrem vtipov však na Twitteri nájdeš aj informácie o tom, aké ďalšie profily na sociálnych sieťach používatelia majú.

Dokážeš ich teda sledovať a zostať s nimi v kontakte aj v prípade, že by službu predsa len vypli. Spomenúť musíme napríklad francúzsku ambasádu na Fidži, ktorá spomedzi svetových vládnych organizácií reagovala medzi prvými.

Vo svojom príspevku odkazujú na svoju Facebookovú stránku, YouTube kanál, Instagram, LinkedIn a webovú stránku. Ak to o niečom vypovedá, tak o tom, že Twitter je po dlhej dobe nebezpečne blízko svojmu koncu – aspoň v očiach používateľov.

Čítajte viac z kategórie: Aplikácie

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP