RECENZIA: Krajší ako iPhone, zložitejší ako akýkoľvek Android – toto je zákazník, pre ktorého je nový Galaxy Z Flip 3 jasná voľba
Skladacie smartfóny sa stále môžu javiť ako zariadenia, ktoré ešte nie sú na 100 % pripravené pre masy. Predsudky mnohých používateľov sa však snaží z roka na rok čoraz viac vyvracať Samsung, ktorý sa korunoval kráľom tohto osobitého segmentu.
Je to práve tento kórejský výrobca, ktorý sa v kategórii skladacích smartfónov angažuje najviac. Tento rok predstavil už tretiu iteráciu svoju najlepšieho modelu Galaxy Z Fold 3. Ten však nie je pre všetkých.
Popri ňom ale prišiel na trh aj model, ktorý bol vyvinutý práve preto, aby oslovil masy a stal sa najdostupnejším skladacím smartfónom na trhu. Nový Samsung Galaxy Z Flip 3 totiž prichádza za relatívne dostupnú cenu (v porovnaní s inými skladacími modelmi) a s medzigeneračnými vylepšeniami, ktoré potvrdzujú, že je pre ľudí pripravený viac ako kedykoľvek predtým. Aký je?
Štýlové „véčko“ pre všetkých, ktorí chcú byť „cool“
Charakteristickou črtou Samsungu Galaxy Z Flip 3 je jeho samotná vyklápacia konštrukcia, ktorá nasleduje niekdajšie trendové „véčka“ z minulosti, tentokrát však s omnoho vyspelejšími technológiami. Samotný koncept zariadenia zachováva myšlienku, s ktorou prišiel už prvý Galaxy Z Flip (a neskôr jeho vylepšená verzia), no pretavuje ju do ešte lepšej podoby, ktorú si mnohí môžu zamilovať.
V istých smeroch rovnaký, no už napohľad iný je Galaxy Z Flip 3 doslova skvelou štýlovkou, ktorá je vhodná pre každého, kto chce v dave „obyčajných“ vyniknúť. Svedčia o tom aj najrôznejšie farebné kombinácie, z ktorých som si ja mohol vyskúšať verziu v krémovom prevedení.
K tomu sa pridáva aj bohaté príslušenstvo určené práve pre to, aby si ho používateľ prispôsobil podľa svojho štýlu. V základnom balení však opäť raz chýba nabíjací adaptér a majiteľ si tak musí vystačiť len s káblom.
V porovnaní s predošlou generáciou má táto novinka oveľa väčší a praktickejší vonkajší displej s uhlopriečkou, ktorý je zvýraznený v čiernom hrubom rámiku spolu s dvojicou fotoaparátov. Po bokoch už tradične nachádzame tlačidlá ovládania hlasitosti a tlačidlo napájania so snímačom odtlačkov prstov napravo. Slot pre SIM kartu je orientovaný vľavo.
Na vrchu hornej časti nájdeme len jediný mikrofón, ktorý je v spodnej časti konštrukcie doplnený o ďalšiu dvojicu mikrofónov. Vedľa nich sa nachádza USB-C port a mriežka reproduktora. A hoci samotný smartfón nezhodil na váhe, schudol o pár desatín milimetra na hrúbke.
V ruke sa drží pohodlne, či už v zloženom, alebo v otvorenom stave. Pri otváraní dáva skvelo spracovaný pánt pocítiť svoju solídnosť. Jednou rukou ho síce neotvorím, no na zatváranie tohto „véčka“ som si zvykol veľmi rýchlo.
Po otvorení sa naskytá pohľad na veľký panel, ktorý je o čosi lepší ako u predchodcu, no stále to nie je ten displej, na ktorý je drvivá väčšina používateľov zvyknutá z konvenčných smartfónov. A kvôli charakteristike tohto skladacieho modelu ani nemôže byť. Nestalo sa mi však, aby som mal z používania displeja pocit, akoby bol príliš krehký.
Samsung síce pri prvom zapnutí upozorní na podmienky používania a riziká, ktoré prináša ohybný displej, no aj s mojimi návykmi mi displej vyhovoval takmer po všetkých stránkach. A nehovoriac o tom, že samotné vyklopenie a zatvorenie Galaxy Z Flip 3 upúta nemalú pozornosť. Nuž, Samsung vedel presne, prečo na trh prináša za „dostupnú“ cenu práve takýto model.
Konečne praktický vonkajší displej
Vrátim sa však k samotným displejom a začnem rovno tým väčším, ktorý počas používania bude pred očami používateľa najčastejšie. Úzky a vysoký 6,7″ Super AMOLED 2X ohybný panel je nastavený tak, aby sa v smartfóne so šírkou 72,2 mm dobre používal aj v jednej ruke, no na vrch obrazovky už nedočiahne ani používateľ s tými najdlhšími palcami bez toho, aby zariadenie neprechytil v ruke.
Displej sa však môže pýšiť bohatými a sýtymi farbami, ale aj vysokou 120 Hz obnovovacou frekvenciou, ktorá sa pričinila k perfektnému používateľskému zážitku. K tomu dopomáha aj podpora štandardu HDR10+.
Hoci je displej ohybný, vylepšený materiál z neho robí odolnejší panel, ktorý je vhodnejší na každodenné používanie. Samsung tu na jeho ochranu využil pevnejšiu PET vrstvu, ktorá sa javí ako ochranná fólia, no jej odstránenie by viedlo k trvalému poškodeniu obrazovky.
V tomto smere mohol výrobca priniesť riešenie, ktoré by bežného používateľa stále nelákalo odstrániť túto „fóliu“ a ochrannú vrstvu natiahnuť tak, aby pôsobila ako súčasť celého displeja. Plast má však aj svoj neduh, a to silný lesk na priamom svetle a je magnetom na odtlačky. Jas displeja je vysoký a šplhá sa až na 1200 nitov, počas slnečného dňa ale dochádza k silným odleskom, ktoré tak trochu komplikujú čítanie obsahu.
A samozrejme v strede stále nechýba ten kritizovaný prehyb obrazovky v mieste pántu, ktorý je jednoducho (zatiaľ) takmer neoddeliteľnou súčasťou ohybných panelov. Počas používania som si však na to časom zvykol.
Pokiaľ som nepotreboval súrne otvoriť konštrukciu a používať hlavný displej, mal som možnosť skontrolovať si základné údaje a informácie na slušnej vonkajšej Super AMOLED obrazovke s 1,9″ uhlopriečkou, ktorá je dostatočne veľká na to, aby zobrazila niekoľko riadkov notifikácií, widget pre ovládanie hudby, skratku počasia, stopky alebo aj klasické hodiny.
Samsung tu spravil vylepšenie, ktoré si mnohí fanúšikovia tejto série žiadali. Konečne sa stal vonkajší displej modelu Galaxy Z Flip 3 aj použiteľným. Jednoduchým dvojitým poťukaním po vonkajšom displeji som tak mal stále prístup k potrebným informáciám aj bez nutnosti otvorenia smartfónu.
Výkonom poteší aj najnáročnejších
Štýlovú novinku Samsungu poháňa najvýkonnejší Snapdragon 888, ktorý je po predošlej a neutíchajúcej kritike na vlastné procesory Exynos pre mnohých používateľov vítanou zmenou. Vlajkový čip vo výbave nesie 8 výkonných jadier a dopĺňa ho grafický akcelerátor Adreno 660, spolu s 8 GB RAM. Výbava hodná prémiového segmentu.
Výpočtová sila procesora sa prejavila aj pri každodennom používaní, kedy smartfón s prehľadom zvládal bežné úlohy, ale aj náročnejšie operácie. Samozrejmosťou je už skvelé grafické podanie hier. 5 nm čip si poradí s každou jednou aplikáciou bravúrne a nikdy sa tak nestávalo, že by pri používaní aplikácie či systém zaváhali.
Výsledky benchmarkových testov:
- Antutu (v9): 654 998 bodov
- 3D Mark – Wild Life Extreme: 1033 bodov
- GeekBench (single-core): 1079 bodov
- GeekBench (multi-core): 3431 bodov
- PCMark (Work 3.0): 13 784 bodov
Pri väčšom zaťažení je však mierne cítiť zahrievanie zariadenia, no nie je to na takej úrovni, ako to kedysi bývalo práve pri kritizovanom Exynose v iných vlajkových lodiach Samsungu. Surovým výkonom v číslach tak Galaxy Flip 3 hravo zapadne medzi tie najvýkonnejšie smartfóny a ani naprieč „nižšej“ cene (v kategórii skladacích smartfónov) nemusel robiť žiadne kompromisy.
Nový Android s úpravami Samsungu
Samsung pri systéme už tradične stavil na nový Android 11, ktorý doplnil o vlastnú grafickú nadstavbu OneUI 3.1.1 s viacerými zmenami, ktoré si skladacia konštrukcia smartfónu vyžadovala aj po stránke softvéru. Okrem klasických prvkov OneUI totiž výrobca prispôsobil konceptu zariadenia aj ďalšie možnosti, ktoré zvyšujú komfort a úpravu systému pri používaní.
Najväčšou pridanou hodnotou v tomto kúsku je tu samozrejme vonkajší displej, ktorý kórejský gigant patrične využil. Ponúka totiž viacero možností pre jeho prispôsobenie a pridávanie widgetov, ako aj výber z viacerých grafických verzií hodín, ktoré vítajú používateľa už po zodvihnutí smartfónu zo stola.
A hoci nejde o nejaké extra užitočné fičúry, týmto spôsobom si môže každý majiteľ tohto „véčka“ prispôsobiť vonkajší displej a obsah na ňom podľa seba. Okrem spomenutého tu taktiež nechýba ani známy Always on Display, ktorý je tu však z môjho pohľadu trochu zbytočný.
V skladacom smartfóne, ktorý má navyše stále pomerne krehký hlavný displej, sa predpokladá, že bude väčšinu času mimo používania konštrukcia zatvorená. Tým teda odpadá aj možnosť využitia tejto funkcie na hlavnom displeji. Po jej aktivácii sa však budú neprestajne zobrazovať hodiny na vonkajšej obrazovke.
Ale aby toho nebolo málo, Samsung tu prináša aj ďalšie užitočné funkcie. Jednou z nich je prispôsobenie obnovovacej frekvencie hlavného displeja, ktorý je po novom 120 Hz. S dynamickým zobrazením sa tak obrazovka stále prispôsobí aktuálnej potrebe používateľa, no ten si môže v prípade potreby vybrať aj archaických 60 Hz. Dlho to však rozhodne nevydrží, ak raz okúsi 120 Hz.
Ďalej tu máme napríklad aj experimentálne funkcie zo zákutia Labs, kde sú ale na výber len dve vylepšenia pre zobrazenie viacerých okien pre všetky aplikácie a špeciálny panel v režime ohnutia. V druhom prípade je možné pre vybrané appky aktivovať funkciu, ktorá po preklopení smartfónu do pravého uhla rozdelí aplikáciu na displeji na dve časti – vo vrchnej sa zobrazí obsah, v spodnej ovládacie prvky.
Tie sú však vo všetkých prípadoch väčšinou zbytočné a ponúkajú len základné ovládanie hlasu, jasu, vytvorenie screenshotu a rýchle stiahnutie notifikačnej lišty. V Galérii sa však môže zobraziť napríklad dotyková podložka, s ktorou potom prezeranie snímok pripomína ovládanie touchpadom. Žiaden Flex mode ako v Galaxy Fold 3, ktorý by sa zišiel napríklad pri Netflixe alebo YouTube, sa tu však nekoná. Škoda.
Bleskový snímač odtlačkov
Prístup do systému zaisťuje snímač odtlačkov prstov v tlačidle napájania alebo dvojrozmerné skenovanie tváre, ktoré však nie je práve najbezpečnejšie. Samotný snímač odtlačkov je omnoho lepšou voľbou a je perfektný.
Reakcie na priloženie prsta a zaznamenanie odtlačku boli vždy bleskové, a tak som nemal potrebu skenovania tváre ani len využiť. Samsung tu pridal aj možnosť využiť tento snímač pre rôzne gestá, ktorými je možné používať smartfón ešte o čosi pohodlnejšie.
Fotoaparát sa od minulého roka vôbec nezmenil
Dvojica hlavných fotoaparátov si v Galaxy Flip 3 veľa ovácií nevyslúži. V skutočnosti ide o rovnaký pár objektívov ako vlani a nájdeme tu teda rovnako veľké snímače s rovnakým rozlíšením. Pre pripomenutie spomeniem hlavný 12 Mpx fotoaparát s clonou f/1.8, 27 mm ohniskovou vzdialenosťou a optickou stabilizáciou. Pár s ním tvorí ultraširokouhlý objektív s rovnakým 12 Mpx rozlíšením, ktorý disponuje clonou f/2.2 a je schopný vytvárať fotky so 123° uhlom záberu.
Ako vlani, aj tentokrát tu máme podporu pre nahrávanie 4K videí pri 30/60 fps alebo FullHD videí pri 60 fps alebo spomalených FullHD videí pri 240 fps, respektíve HD slow-motion pri 960 fps. U videa nechýba podpora pre štandard HDR10+. Malou dierou na vrchu vnútorného displeja je opäť nezmenený 10 Mpx selfie fotoaparát s možnosťou nahrávania 4K videí pri 30 fps.
Úprimne povedané, fotoaparáty neurazia, ale ani neprekvapia. Hoci sa Galaxy Z Flip 3 hrá na „ľudový“ smartfón a nie fotomobil, v danej cenovej kategórii by používateľ očakával nadštandard, miesto ktorého tu však dostane viac-menej iba štandardnejšie fotoaparáty s nie príliš okúzľujúcimi výsledkami.
Fotoaparáty si vedú na výbornú cez deň pri dostatku svetla. Vytvárajú jasné a farebné snímky, ktoré sú však až príliš presaturované. Kvôli veľkosti snímača má na vrch hlavný fotoaparát, širokouhlý mierne zaostáva aj pri pohľade na bližšie detaily snímok.
Veľkú rolu tu ale zohráva posprocessing, ktorý Samsung vylepšil natoľko, že zelená snáď už od čias Huawei nebola zelenšia a modrá modrejšia. Taktiež je ale badať aj zásadný rozdiel vo farbách medzi obomi objektívmi. Kým hlavný podáva napríklad vernejšiu modrú, pri ultraširokouhlom je nebo opäť presýtené.
Hlavný objektív vs. Ultraširokouhlý objektív
[twenty20 img1=“294450″ img2=“294451″ offset=“0.5″]
Klasický režim vs. Portrét
[twenty20 img1=“294452″ img2=“294453″ offset=“0.5″]
Fotky nepôsobia prirodzene, ale kvôli cieľovke tohto modelu ani nemusia. Kto by totiž nechcel pekné a farbami nasýtené zábery na svoj profil na Instagrame. To mu Galaxy Z Flip 3 splní ľavou zadnou.
Bez nočného režimu vs. S nočným režimom
[twenty20 img1=“294459″ img2=“294461″ offset=“0.5″]
2-násobný digitálny zoom a 10-násobný digitálny zoom
[twenty20 img1=“294455″ img2=“294454″ offset=“0.5″]
Všetky testovacie fotografie nájdeš na tomto odkaze.
K tomu pridá aj nejaký ten špeciálny režim pre fotografovanie v noci, samozrejme pre milovníkov sociálnych sietí nesmie chýbať režim pre fotenie jedla, panoráma alebo aj „pro“ režim s detailnejšími nastaveniami. Akousi povinnou výbavou, ktorú však pravdepodobne využije len zlomok používateľov, je tu aj režim režiséra pre nahrávanie videí z predného a zadného fotoaparátu súčasne.
V oblasti videa poteší spomenuté nahrávanie v 4K pri 60 fps, ktoré je perfektné detailné a optická stabilizácia si vie splniť svoju úlohu. Cez deň sú videá kvalitné a ešte väčším pomocníkom je aj vlastný režim stabilizácie od Samsungu, ktorý ale funguje len pri FullHD videu s 30 fps. Dokáže však obraz maximálne stabilizovať tak, že vyzerá ako nahrávaný za pomoci gimbalu.
Noc však so sebou prináša aj viacero neduhov. Fotografie začínajú naberať šum, no opäť tu zasiahne postprocessing Samsungu, ktorý vyčaruje aj zo šerednej fotky slušne vyzerajúcu nočnú fotku, ktoré v závislosti od podmienok pridá znova aj nejaké tie farby navyše.
Nakoľko je toto „véčko“ skladacie a má omnoho väčší vonkajší displej, selfie fotoaparát s priemernými vlastnosťami sa stáva v podstate tak trochu zbytočný. Stačí totiž zavrieť smartfón, dvojitým stlačením tlačidla napájania zapnúť fotoaparát, vybrať požadovaný režim a tlačidlom hlasitosti si každý rázom vytvorí kvalitnú selfie fotku aj s hlavným fotoaparátom, ktorá sa na sociálnych sieťach bude vynímať lepšie ako snímka z objektívu z priestrelu vo vnútri. Veď koniec koncov, zhodnoť kvality fotoaparátov sám na priložených snímkach a videách.
S malou batériou zvládne najviac deň
Hoci sa v tejto novinke udiali viaceré zmeny na povrchu aj vo vnútri, batéria je jednou z mála vecí, ktorú Samsung nezmenil. Dostaneme tu totiž rovnakú 3300 mAh batériu ako vlani, ktorá však musí navyše napájať ešte výkonnejší procesor a 120 Hz displej. Podpriemerná kapacita akumulátora tak už vopred naznačuje, že s dlhou výdržou rozhodne netreba počítať.
V skutočnosti som počas testovania dokázal na jedno plné nabitie zvládnuť najviac jeden deň používania, pričom so zapnutou obrazovkou som ho používal zhruba 3 a pol až najviac 4 hodiny denne. Viac jednoducho baterka neznesie a nech sa používateľ snaží akokoľvek, večer bude hľadať nabíjačku.
Pri nabíjaní je tu však podpora pre viaceré štandardy, no rýchlosťou veľmi nepoteší. Káblové nabíjanie dosahuje maximálny výkon 15 W a s ním trvá nabitie batérie z 20 % doplna zhruba 1 a pol hodiny. Bezdrôtové je na tom ešte horšie a zvláda len 10 W výkon, kvôli čomu pri nabíjaní smartfón hlásil plné nabitie z 20 % až za necelé 3 hodiny.
Pre prípadné núdzové nabíjanie príslušenstva je tu potom reverzné nabíjanie, no s výkonom len 4,5 W treba počítať s istým zdržaním. Nabíjať by sa však nemalo doplna, stačí si len trochu ukrojiť z batérie, ktorá by inak potom nemusela zvládnuť ani ten celý deň používania.
Priemerné stereo s Dolby Atmos
V oblasti zvuku nie je Samsung Galaxy Z Flip 3 žiadnym prekvapivým hráčom. Hudbu zvládne prehrávať celkom kvalitne, no nie najlepšie. Výrobca tu využil skôr priemerné stereo reproduktory, ktoré poskytujú dostatočné výšky a stredy, no pri hlbokých tónoch zaostávajú. Prehrávanie na najvyššej hlasitosti už spôsobuje aj isté skreslenie a navyše nepôsobí pre uši vôbec príjemne.
Na druhej strane je tu ale nadštandard v podobe prehrávania s Dolby Atmos, ktorým sa prehráva zvuk o čosi realistickejšie. Dolby Atmos poskytuje smartfón pri všetkých situáciách, a to ako pri prehrávaní hudby, tak aj hraní hier. Pre tých náročnejších je tu potom možnosť upraviť zvuk aj v ekvalizéri alebo pomocou Adapt Sound podľa veku.
Galaxy Z Flip 3 je konečne skladacím smartfónom pre masy
Samsung tento rok všetkým ukázal, že skladacie smartfóny sú tu už skutočne pre každého. Galaxy Z Flip 3 je toho dokonalým príkladom. Konečne je praktickejší a lepší ako predošlý model a zároveň je dostupnejší ako kedykoľvek predtým. So svojou cenovkou totiž atakuje prémiový segment, kde je však jediným zástupcom svojho druhu.
Štýlové „véčko“, ktoré konkurencii stále chýba. Nie, Motorola Razr nie je pre Galaxy Z Flip 3 dostatočným rivalom (aj keď cenou si ho dovolila prekonať). Tento počin Samsungu je jednoznačným dôkazom toho, kam spoločnosť cieli – chce spopularizovať skladacie smartfóny za každú cenu. Práve táto vyklápačka s ohybným displejom jej to má umožniť.
Najpevnejší hliníkový rám, spolu s elegantným a značne vylepšeným dizajnom, pôsobí v rukách príjemne na každodenné používanie. Vyklopenie konštrukcie vzbudí u okolia istú dávku pozornosti. A o to tu ide. Byť „cool“. Navyše aj s relatívne slušnou výbavou fotoaparátov, výkonným procesorom a žiaľ iba s priemernou batériou.
Za 1049 € si však Galaxy Z Flip 3 trúfa osloviť aj tých, ktorí nad skladacím smartfónom doteraz váhali. Kto má hlboko do vrecka pri Galaxy Z Fold 3, no chce si vyskúšať život s ohybným modelom, tento cenovo dostupnejší model Samsungu je pre to ako stvorený.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Za menej peňazí už lepšie auto nekúpiš. Tento nový hybrid je dokonalý pre Slovákov (TEST)
RECENZIA: Z legendárneho „Géčka” spravili elektromobil. V teréne je famózny, na cestách ho zabila spotreba
Našli sme najlepšiu elektrickú dodávku. Na jedno nabitie prejde stovky kilometrov
Je ako Tarzan na steroidoch. Novinka zo sveta Spider-Mana je plná brutality, ale má problém (RECENZIA)
RECENZIA Padla nám z neho sánka. Volkswagen postavil dokonalú elektrickú náhradu za Passat
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Len dva dni pred útokom na gymnáziu o páchateľovi rozhodoval súd. Odmietol ústavnú psychiatrickú liečbu
„Lacná letenka neznamená hneď lacnú dovolenku,“ radí skúsená cestovateľka. Ak chceš ušetriť, na toto si dávaj pozor
Namiesto 500 iba 50 eur: Poslanci navrhujú výrazné zníženie poplatku za dôležitý úradný úkon
Revolučný objav v medicíne: Tajomstvo záchrany života sa ukrýva v očiach, tvrdia vedci
České dráhy získali Muskov internet. ZSSK chystá vlastnú modernizáciu
- 24 hod
- 48 hod
- 7 dní
-
- Známa spoločnosť vyvinula prvý spaľovací motor s unikátnym palivom. Trvalo im to 3 roky, minuli 120 miliónov eur
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Majú zásoby 200 miliárd m³. Nečakaná krajina sa môže stať najväčším producentom plynu v Európe
- Majú suverénne najlepšiu optiku aj WiFi. Toto je najlepší poskytovateľ internetu na Slovensku
- Útok na kataster môže spôsobiť ešte väčšie škody. Unikli tieto citlivé údaje o Slovákoch
-
- Známa spoločnosť vyvinula prvý spaľovací motor s unikátnym palivom. Trvalo im to 3 roky, minuli 120 miliónov eur
- Útok na kataster môže spôsobiť ešte väčšie škody. Unikli tieto citlivé údaje o Slovákoch
- Slovákom leží v zuboch dodnes. Toto je príbeh filmu, kvôli ktorému Habera zažaloval Tarantinovho žiaka
- Majú zásoby 200 miliárd m³. Nečakaná krajina sa môže stať najväčším producentom plynu v Európe
- Majú suverénne najlepšiu optiku aj WiFi. Toto je najlepší poskytovateľ internetu na Slovensku
-
- Spoliehali sa na Rusov, teraz im hrozí nedostatok plynu. Európsky štát čelí „najprísnejším sankciám v histórii“
- Známa spoločnosť vyvinula prvý spaľovací motor s unikátnym palivom. Trvalo im to 3 roky, minuli 120 miliónov eur
- Milovaný Windows tento rok končí. Microsoft núti 400 miliónov ľudí, aby si kúpili nový počítač
- TOP televízory roka 2025: Bezkáblový, ktorý popiera gravitáciu, gigantický „Číňan“ aj cena priehľadného LG
- Útok na kataster môže spôsobiť ešte väčšie škody. Unikli tieto citlivé údaje o Slovákoch
Jadrová ponorka USA nasadila podvodné drony. Vyšle ich na tajné misie proti nepriateľom
Je veľký ako semienko jahody. ESA vyvinula vesmírny čip, ktorý bude mať dôležitú úlohu
Gigantický jašter so žraločími zubami znova „ožil“. Staré náčrty odkryli záhadu obávaného predátora
Slovenská sporiteľňa ohlásila veľkú novinku pri platbách. Známu aplikáciu už nebudeš potrebovať
Viac funkcií za viac peňazí. Balíček Microsoft 365 výrazne zdražel, môže za to unikátna funkcia
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Len dva dni pred útokom na gymnáziu o páchateľovi rozhodoval súd. Odmietol ústavnú psychiatrickú liečbu
„Lacná letenka neznamená hneď lacnú dovolenku,“ radí skúsená cestovateľka. Ak chceš ušetriť, na toto si dávaj pozor
Namiesto 500 iba 50 eur: Poslanci navrhujú výrazné zníženie poplatku za dôležitý úradný úkon
Revolučný objav v medicíne: Tajomstvo záchrany života sa ukrýva v očiach, tvrdia vedci
České dráhy získali Muskov internet. ZSSK chystá vlastnú modernizáciu
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené