Predstavili sme si najväčšie hity, ktoré v prvom polroku pribudli na streamovacie služby. Tentokrát sme sa rozhodli pozrieť opačným smerom a prinášame sedem seriálov a jeden film, ktoré nás v tomto roku poriadne sklamali. Nedá sa o nich povedať, že by boli nepozerateľné, no vzhľadom na námet, herecké osadenstvo či dejový potenciál sme od nich jednoducho očakávali podstatne viac.

Ocitol sa niektorý zo seriálov v rebríčku neprávom, prípadne sme na niečo zabudli? Daj nám vedieť v komentároch.

The Outsider

Platforma: HBO Go

ČSFD: 74 %

Mysteriózna kriminálka z dielne HBO  síce patrí k najväčším seriálovým hitom tohto roka, zároveň však z našej strany cítime aj pomerne výrazné sklamanie. Prvé dva diely totiž patrili k tomu najlepšiemu, čo sme v seriálových kriminálkach mohli za dlhú dobu vidieť a vybudovali dokonalú temnú atmosféru spojenú s brutálnou vraždou mladého chlapca v pokojnom americkom mestečku.

Ďalšie epizódy už žiaľ išli kvalitou výrazne dole a priniesli len množstvo zdĺhavých dialógov a nekonečného presviedčania o tom, že zlo existuje a má aj konkrétnu podobu. Seriál nad vodou drží predovšetkým slušná mysteriózna atmosféra a zaujímavá postava vyšetrovateľky Holly Gibney, napriek tomu sme sa po brutálnom štarte s každou ďalšou epizódou nudili čoraz viac.

Space Force

Platforma: Netflix

ČSFD: 67 %

V tomto prípade je sklamanie striktne individuálne, keďže hlavnou zbraňou Space Force je humor a politická satira, a teda situácie, nad ktorými jedna skupina vybuchuje smiechom, zatiaľ čo druhým zdajú nezaujímavé a trápne. Pri Space Force sme sa žiaľ ocitli v druhej vzorke a to aj napriek tomu, že Office a Parks & Recreation považujeme za mimoriadne vydarené počiny.

Steve Carell  v role generála a vodcu nových Vesmírnych síl nezaujal, to isté platí aj o cynickom vyhorenom vedcovi v podaní Johna Malkovicha. Humor nám v prípade Space Force prišiel plytký a prvoplánový, tvorcom navyše nevieme odpustiť ani nevyužitie Lisy Kudrow, ktorá v novinke hrá len druhé husle.

Hunters

Platforma: Amazon Prime

ČSFD: 64 %

Akčná novinka, v ktorej Al Pacino s partiou židovských zabijakov nemilosrdne likviduje nacistov ukrývajúcich sa v Spojených štátoch, v našom rebríčku TOP 15 najočakávanejších seriálov tohto roka zastávala popredné priečky. Originálny námet kopírujúci legendárnych Nehanebných bastardov od Quantina Tarantina v sprievode výbušných trailerov sľuboval seriálovú udalosť roka, nakoniec však išlo len o veľmi priemernú záležitosť.

Al Pacino je v každom ohľade vynikajúci, horšie už je to s jeho rôznorodou partiou, ktorá vo výsledku pôsobí úplne zbytočným dojmom. To platí predovšetkým o Joshovi Radnorovi alias Tedovi Mosbym z HIMYM, ktorému sme ako skrachovanému hercovi neuverili jedinú scénu. S neustálym moralizovaním navyše štve aj večne ublížený Logan Lerman (13 Reasons Why). Podobne ako v prípade The Outsider seriál po slušnom štarte navyše stráca dych s každou ďalšou epizódou, čo je vzhľadom na námet a celkový potenciál obrovská škoda.

White Lines

Platforma: Netflix

ČSFD: 64 %

Slušná oddychovka, bohužiaľ nič viac. Nová dramatická novinka z prostredia nikdy nekončiacich párty, sexu a drog, pozornosť pútala predovšetkým prítomnosťou španielskeho tvorcu Álexa Pinu, ktorý sa vo veľkej miere podieľal na vzniku seriálového hitu Money Heist.

Očakávali sme preto premyslený dej plný zvratov a prekvapivých odhalení, iróniou je, že príbeh je v konečnom dôsledku možno najslabšou stránkou seriálu a nepredstavuje nič, čo by sme pred tým stokrát nevideli. White Lines tak zachraňuje predovšetkým neopozerané zasadenie, týždeň po pozretí si však len málokto spomenie, o čom to celé vlastne bolo. Možno až na výnimku techna a hromady drog.

Altered Carbon

Platforma: Netflix

ČSFD: 62 %

Keď nám Netflix v roku 2018 priniesol drsnú futuristickú kriminálku Altered Carbon, mnohí fanúšikovia sci-fi si krochkali blahom. Dystopické cyberpunkové univerzum s nemilosrdnými pravidlami, v ktorom sa boháči v prázdnych ľudských púzdrach stali nesmrteľnými, vniesol do žánru svieži vietor a navyše predstavil komplexnú zápletku, ktorá vyžadovala 100% divácku pozornosť.

Druhá séria preto právom patrila k najočkovanejším seriálom jari, nanešťastie však v mnohých smeroch skĺzla len do priemerného a rýchlo zabudnuteľného stereotypu. Či už to bola dejová zápletka a snaha Takeshiho Kovacsa nájsť stratenú lásku alebo nevýrazný hlavný protagonista v sprievode nezaujímavých vedľajších postáv, druhá séria Altered Carbon sa v žiadnom smere nevyrovnala vynikajúcemu predchodcovi.

Snowpiercer

Platforma: Netflix

ČSFD: 61 %

Také originálne prostredie, toľko možných zápletiek, a oni z toho spravia kriminálku. Postapokalyptický Snowpiercer odohrávajúci sa v dystopickej budúcnosti, v ktorej sú posledné zvyšky ľudstva zhromaždené do gigantického vlaku, patril v našej redakcii medzi najočakávanejšie seriály súčasnosti. Už po prvý troch odvysielaných dieloch si však trúfame povedať, že ide o seriálové sklamanie roka a totálne premrhaný potenciál.

Za novinkou stojí americká káblovka TNT, čím sa vysvetľujú lacné kulisy a béčkový vzhľad, omnoho viac zamrzí ignorácia postapokalyptického sveta a nesympatický hlavný hrdina, pri ktorom TNT stavilo skôr na politickú korektnosť ako sympatie divákov. Možno sme nad Snowpiercerom zlomili palicu priskoro, zatiaľ nás však ničím nepredsvedčil o tom, že by malo ísť o niečo viac ako čisto priemernú záležitosť. A to aj napriek účasti vynikajúcej Jennifer Connelly.

Betaal

Platforma: Netflix

ČSFD: 47 %

Do zombie minisérie situovanej na indickom vidieku sme vkladali veľké nádeje, k vysokým očakávaniam prispela predovšetkým kvalitná séria Kingdom, pod ktorú sa rovnako podpísal Netflix. Trailer na Betaal sľuboval intenzívnu hororovú atmosféru, neopozeraných zombíkov z koloniálnej éry, navyše ovládaných starodávnym zlom.

Nakoniec sa zo zombie novinky vykľula bezduchá a nelogická zlátanina s minimom zapamätateľných scén a tonou hlúpych dialógov. Ničím neočaril absolútne žiadny aspekt filmu vrátane nevýrazných postáv, ktorým chýbala akákoľvek charizma. Čerešničkou na torte bol otrasný anglický dabing.

The Last Thing He Wanted

Platforma: Netflix

ČSFD: 39 %

Anne Hathaway, Ben Affleck a Willem Dafoe v politickom trileri inšpirovanom skutočnými udalosťami? To predsa nemohlo dopadnúť zle, však? Omyl. Režisérka Dee Rees (Mudbound) nám predstavila dejový mišmaš, ktorý ani pri maximálnej diváckej pozornosti nedáva žiadny zmysel a v konečnom dôsledku šumí do prázdna.

Na hviezdnu hereckú zostavu sa síce pozerá dobre, to však nie je nič platné, keďže väčšinu času nikto nevie, čo sa na obrazovke vlastne deje.

Jednotlivé pasáže do seba nezapadajú, pri dialógoch a záplavách odborných termínov sa divák čoskoro pristihne, že skôr, ako na obrazovku hľadí na svoj mobilný telefón. The Last Thing He Wanted je jednoducho ukážkovým príkladom premrhaného hereckého potenciálu a totálna strata času.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú