Smartfóny sa za posledné roky stali neoddeliteľnou súčasťou našich životov a len málokto by si bez nich vedel svoj bežný deň predstaviť. Väčšina z nás využíva tieto zariadenia na pracovné či osobné účely, pričom nezabúdame ani na sociálne siete a dlhé chvíle nám pomáhajú skrátiť hry. Čo všetko môžeš ešte so svojim smartfónom robiť? Na túto otázku ti prinesie odpoveď nasledujúcich 7 tipov, ako užitočne využiť tieto zariadenia.  

Premeň smartfón na odpočúvacie zariadenie

Si napríklad hrdým oteckom a potrebuješ jednoduchý a dostupný baby monitor? Stačí ti len niekoľko jednoduchých krokov a z tvojho smartfónu sa môže stať odpočúvacie zariadenie alebo s ním môžeš sledovať svojho malého potomka.

zdroj fotografie: Pexels

Jednoducho umiestni svoj smartfón na požadované miesto a následne na toto zariadenie zavolaj. Len takto jednoducho môžeš zistiť, čo sa deje na mieste, ktoré chceš odpočúvať. Toto riešenie je ideálne najmä vtedy, ak ti tvoj operátor poskytuje neobmedzené minúty na volania.

Odcudzili ti smartfón? Takto jednoducho ho zablokuješ

Ani v dnešných dňoch, kedy sú takmer na každom rohu kamery, sa, bohužiaľ, nevyhneme krádežiam. Zlodeji využijú každú chvíľu nepozornosti a ty tak môžeš ľahko prísť napríklad aj o svoj smartfón. Aj na túto situáciu však existuje riešenie. Radosť z krádeže môžeš zlodejovi pokaziť úplným zablokovaním zariadenia.

zdroj fotografie: Dávid Igaz / FonTech

Nenechaj si ujsť
5 tipov, ako maximalizovať životnosť batérie v tvojom notebooku alebo smartfóne

Tento krok vykonáš tak, že zavoláš výrobcovi svojho smartfónu a požiadaš ho o zablokovanie, no na tento účel je potrebné vedieť jedinečné identifikačné číslo. To je v každom smartfóne známe ako IMEI a zistíš ho vyťukaním kombinácie *#06# v aplikácii telefónu.

Chceš mať zo smartfónu mikroskop? 

Rád pozoruješ svet, ktorý je pre ľudské oko neviditeľný, no nechceš vyhadzovať peniaze za drahé zariadenia? Aj na tento praktický účel môže slúžiť tvoj smartfón.

zdroj fotografie: ISO 1200

Okrem neho budeš potrebovať iba malé zväčšovacie sklíčko alebo objektív, ktorý pripevníš na fotoaparát. Týmto jednoduchým krokom si tak môžeš vytvoriť prenosný digitálny mikroskop, ktorý poslúži napríklad aj na pozorovanie buniek.

Zachyť fotografie pod vodou aj bez vodeodolného smartfónu

V dnešných dňoch môžeme na trhu smartfónov nájsť širokú ponuku vodeodolných modelov, ktoré odolajú aj ponoreniu do hĺbky niekoľkých metrov. Pokiaľ však nie si vlastníkom takéhoto smartfónu a chcel by si vytvárať fotografie pod vodou, tak ti postačí iba malá krabička vyrobená z polyetylénu.

zdroj fotografie: BlitzWolf

Nenechaj si ujsť
Tráviš pred obrazovkou príliš veľa času? Využi tieto tipy, ako ochrániť svoje oči

Jej výroba ti nezaberie veľa času a ty tak jednoducho môžeš do vody ponoriť aj svoj smartfón, ktorý by sa bez tohto doplnku „utopil“. Návod na výrobu tejto krabičky nájdeš na tomto odkaze. Upozorňujeme však, že všetko robíš na vlastnú zodpovednosť a nie každá takáto práca sa musí úspešne skončiť. Ak by si ale nechcel svojpomocne takýto gadget vyrábať, máme pre teba super ponuku na kúpu značkového obalu.

Závidíš majiteľom Samsungu Galaxy S8/S8+?

Zabezpečovacie technológie smartfónov sa za posledné roky dostali na nesmierne vysokú úroveň. V týchto dňoch tak mnohé modely ponúkajú odomknutie pomocou zaužívaného kódu PIN, vzoru obrazovky alebo aj snímačom odtlačkov prstov či skenerom dúhovky oka.

zdroj fotografie: Samsung

Svoje zariadenie však môžeš odomknúť aj len so svojou tvárou. Túto funkciu aktivuješ v Nastaveniach, kde by si mal v záložke Zabezpečenie nájsť možnosť Uzamknutie. Následne stačí vybrať požadovanú formu zabezpečenia.

Vytvor pomocou smartfónu hologramy

Nejedná sa o žiadnu náročnú úlohu, pri ktorej by si musel aktualizovať hardvér zariadenia. Na takúto úchvatnú šou budeš potrebovať iba kúsok plexiskla a chvíľu voľného času. Presný návod, ako využiť svoj smartfón na zobrazovanie 3D hologramov, nájdeš na tomto odkaze.

zdroj fotografie: YouTube

Nenechaj si ujsť
Trápi ťa prehrievanie počítača? Vyriešiť to môžeš aj takýmto bizarným spôsobom

Ochráň ho pred nečakaným zlyhaním

Ani moderné technológie a zariadenia sa nevyhnú čiastočkám prachu, ktoré často dokážu napáchať nemalé škody. Konektor svojho smartfónu je ideálnym miestom, kde sa prach hromadí a vo výsledku môže dôjsť až k úplnému zničeniu tohto citlivého miesta. Tejto neželanej situácii ale predídeš pravidelným čistením a starostlivosťou.

zdroj fotografie: Screenshot/VlogTimes/YouTube

Na prečistenie nabíjacieho konektora budeš potrebovať iba injekčnú striekačku s ihlou. Naplň striekačku vzduchom a pomocou ihly vyžeň prach z akéhokoľvek konektora. Aj takýmto jednoduchým krokom môžeš zabrániť prehriatiu alebo dokonca zhoreniu smartfónu pri nabíjaní. Vyššie spomenutých 7 tipov je teda dôkazom toho, že sa smartfóny dajú využiť aj na iné účely, ako len na telefonovanie či prehliadanie sociálnych sietí. Technológie sa však posúvajú raketovým tempom vpred, a preto je možné, že už o pár rokov tieto zariadenia upadnú do zabudnutia. Skús teda využívať svoj smartfón naplno aj pomocou týchto rád a nezabudni mu taktiež venovať patričnú starostlivosť.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom