Z dôvodu skrášľovania dizajnu a neustáleho stenšovania konštrukcií výrobcovia notebookov často podcenia dobré chladenie. Tvoj notebook tak môže byť ľahký, tenký, no zároveň sa môžeš stretnúť s nepríjemným prehrievaním.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Existuje niekoľko spôsobov, ako sa s týmto problémom vysporiadať. Pokiaľ chceš ušetriť peniaze na kúpe chladiacej dosky, ponúkame ti oveľa lacnejšie riešenie. Istý japonský používateľ sa na sociálnej sieti Twitter pochválil svojou celkom bizarnou metódou pre zbavenie sa prehrievania. Položil na svoj notebook mince! No tak dobre, možno sa nejedná o najlacnejšie riešenie, keďže vyžaduje veľa mincí, no aspoň ostanú stále tvoje.

prehrievanie
zdroj fotografie: Suzuki Akinori / Twitter

nenechaj si ujsť
Tráviš pred obrazovkou príliš veľa času? Využi tieto tipy, ako ochrániť svoje oči

Mince sú nielen lacným, ale aj veľmi efektívnym riešením. Pôsobia totiž ako radiátor, pretože ich tepelná vodivosť je oveľa väčšia ako hliník alebo plast. Japonec týmto spôsobom schladil svoj MacBook Pro, avšak je určite použiteľný aj na iných notebookoch (pokiaľ nemajú na danom mieste chladenie). Na Twitteri sa neskôr ozval ďalší používateľ, ktorý si mince umiestnil do základnej dosky počítača. Aj v tomto prípade sa potvrdila skvelá vodivosť tepla.

prehrievanie
zdroj fotografie: Suzuki Akinori / Twitter

Stačí trochu šikovnosti a niekoľkými medenými mincami si môžeš schladiť akékoľvek elektronické zariadenie. Nie je to možno praktické, ale za to originálne a veľmi účinné! Vyskúšaš to aj ty na svojom zariadení?

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
100%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.