Berlínska výstava IFA, ktorá sa koná každoročne na prelome leta a jesene je miestom, kde svetoví priekopníci na poli technológií predstavujú svoje najväčšie tromfy. Inak tomu nebolo ani tento rok a my ti ukážeme 7 najzaujímavejších zariadení tohoto ročníka.

BlackBerry Key2 LE

Čínska spoločnosť TCL, ktorá vyrába prémiové manažérske smartfóny BlackBerry na výstave ukázala lacnejšiu verziu ich top modelu BlackBerry Key2. Odľahčená verzia LE sa pritom od klasického Key2 o veľa nelíši. BlackBerry Key2 LE dostalo slabšiu batériu, o niečo horší fotoaparát a nižšiu cenovku, ktorá by mala štartovať na úrovni 350 €.

Jedná sa teda o zariadenie so 4.5″ FullHD displejom s pomerom strán 3:2. Procesoru Snapdragon 636 sekunduje 4 GB operačná pamäť a na výber je buď 32 GB, alebo 64 GB úložisko. To sa dá rozšíriť aj pomocou MicroSD karty. Zadný fotoaparát dosahuje rozlíšenie 13 MPx + 5 MPx s clonou f/2.2 a f/2.4, predná kamera má 8 MPx. Vo výbave sa ďalej nachádza 3.5 mm audio jack, technológia NFC a taktiež snímač odtlačkov prstov. 3000 mAh batériu nabiješ pomocou rýchleho USB-C ktoré tiež ponúka funkciu OTG. Zariadenie beží na systéme Android vo verzii 8.1.

Sony bluetooth reproduktor

Ak hľadáš nejakú alternatívu k u nás populárnym reproduktorom JBL, tak možno práve teba zaujme novinka z dielne Sony. Sony SRS-XB501G je odolný bluetooth reproduktor, ktorý sa nebojí prachu ani vody. Reproduktor ponúka výborné basy, počas prehrávania hudby bliká rôznymi farbami a zabávať ťa dokáže nepretržite až 16 hodín. Čerešničkou na torte je podpora Google Asistenta a cena, ktorá sa bude pohybovať na hranici 260 €. Reproduktor sa začne predávať už v októbri.

Beosound Edge inteligentný reproduktor

Vychytávka z dielne dánskej spoločnosti Bang & Olufsen pôsobí skutočne minimalisticky a na prvý pohľad by ti nemuselo byť hneď jasné, že sa jedná o Bluetooth reproduktor. Okrem kvalitného zvuku a nádherného dizajnu reproduktor disponuje hneď niekoľkými ďalšími smart vychytávkami. Disponuje senzorom priblíženia, čo znamená že reproduktor sa spustí, keď zaznamená vo svojom okolí pohyb. Pridávanie či uberanie hlasitosti je možné pomocou rolovania samotného reproduktoru. Samozrejmosťou je podpora hlasových asistentov. Cenovka štartujúca na 3 250 € však už nie je až taká atraktívna.

Bezdrôtové slúchadlá MOMENTUM True Wireless

Štupľové bezdrôtové bluetooth slúchadlá od firmy Sennheisen majú byť prelomovými slúchadlami pri každodennom používaní. Ich najväčšou zbraňou nie je dokonalé izolovanie od okolitého zvuku, práve naopak. Slúchadlá ti umožnia vnímať okolitý hluk a počúvanú hudbu v tom správnom pomere. Taktiež je možné využívať veľké množstvo hlasových asistentov. Cenovka bude začínať na sume 250 € v strede novembra.

Smart hodinky Flaster 2

Falster 2 je vylepšená verzia prvej generácie hodiniek od spoločnosti Skagen, ktorá beží na obľúbenom operačnom systéme Wear OS. Oproti svojmu predchodcovi disponujú hodinky sledovaním polohy pomocou GPS, senzorom merania srdcového tepu, funkciou NFC a tiež sa s nimi nemusíte báť ani plávať, pretože ich konštrukcia je vodotesná. Hodinky prichádzajú v 4 farebných prevedeniach a cenovkou 240 €.

Polaroid OneStep+

Novinka z dielne Polaroid, ktorá ukrýva množstvo moderných funkcií v klasickom kabáte. Jedná sa o klasický fotoaparát, ktorý dokáže zhotovenú fotografiu okamžite vytlačiť. Fotoaparát je však možné spárovať so smartfónom, kde si môžeš vytvorenú fotografiu upraviť, zdielať na sociálnych sieťach. OneStep+ ďalej disponuje režimom samospúšte, spúšte pomocou smartfónu a funkciami ako spojenie dvoch fotografií do jednej, maľovanie svetlom, režimom portrét či spúšť hlasom. Cenovka tohto zaujímavého zariadenia je nastavená na 137 € a zariadenie je aktuálne už k dispozícii.

Lenovo Yoga Book C930

Nový Yoga Book z dielne Lenova dostal azda tie najlepšie vylepšenia, aké mohol. Tento malý trendový notebook prichádza s dvoma displejmi. Hlavný, zobrazovací displej, ponúka klasický 10.8″ QHD IPS panel s rozlíšením 2560 x 1600 px. Na mieste, kde bola v predošlých verziách dotyková klávesnica, sa tento raz nachádza E-Ink displej, na ktorom si môžeš pohodlne kresliť a v prípade potreby sa na ňom zobrazí plnohodnotná klávesnica ako v predošlých generáciách.

Technické špecifikácie ďalej dopĺňa procesor Intel Core i5 siedmej generácie, 4 GB operačná pamäť, grafika Intel HD 615, na dáta je k dispozícii 256 GB SSD ktoré sa dá rozšíriť pomocou MicroSD karty až do veľkosti 512 GB. Kvalitný zvuk zabezpečí dvojica stereo reproduktorov s technológiou Dolby Atmos. Očakávaná cenovka 1000 € a dostupnosť už v tomto septembri sú ďalšími dvomi pozitívami tejto novinky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú