Vybrali sme tie najdôležitejšie novinky a vylepšenia v najnovšej vlajkovej lodi od Xiaomi.

Krásny dizajn

Vzhľad spotrebnej elektroniky je subjektívna záležitosť a nedá sa povedať, že jeden dizajn sa bude páčiť každému. Jedno je ale isté, ladné krivky Xiaomi 13 Pro dávajú silný predpoklad tomu, že zaujme pohľady okolia. Prémiové materiály túto eleganciu len podčiarkujú.

Xiaomi 13 Pro je aj s úplne minimálnym rámom a rozmerným displejom stále smartfónom, ktorý príjemne padne do ruky. To aj vďaka jemne zakriveným hranám displeja, ktoré zjednodušujú ovládanie pomocou gest. Hliníkový rám drží na prednej strane displej chránený tvrdeným sklom Gorilla Glass Victus a zadný kryt je zas z keramiky. Na dotyk príjemný materiál je omnoho odolnejší voči poškriabaniu. Spolu s jednoliatym modulom pre fotoaparáty, ktorý sa ľahko čistí a nezachytáva prach ako pri iných smartfónoch, máte v ruke už na prvý pohľad luxusné zariadenie. Samozrejme s certifikátom odolnosti IP68.

Xiaomi Slovensko

Najlepší displej

Úplne objektívne, Xiaomi 13 Pro je osadený najlepším displejom na trhu. Okrem veľkej plochy s uhlopriečkou 6,73 palca ideálnej na sledovanie filmov a hranie hier si pozornosť zaslúžia aj použité technológie. Rozlíšenie displeja je WQHD+, teda 1 440 x 3 200 bodov. To znamená jemnosť až 522 ppi. Text je krásne ostrý, vykresľovanie fotografií perfektné. Navyše s 10-bitovými farbami a podporou HDR 10, HDR 10+ aj Dolby Vision. K tejto jemnosti, ostrosti a farebnosti pridajme ešte jas 1 200 nitov s maximom až 1 900 nitov. Vo svete Androidov ide o rekordné čísla, ktoré v praxi zabezpečia výbornú čitateľnosť aj na priamom slnečnom svetle. Samozrejmosťou je tiež podpora technológie LTPO, teda obnovovacej frekvencie displeja od 1Hz do 120Hz. Na jednej strane je skrolovanie po stránkach extra jemné a plynulé, na druhej to zas pomáha zvyšovať výdrž batérie, keď pri statických obrázkoch či textoch sa obrazovka obnovuje len raz za sekundu.

Xiaomi Slovensko

Špičkové fotoaparáty v spolupráci so značkou Leica

To, čím sa tento smartfón chváli najviac, je trojica fotoaparátov, za ktoré by sa nehanbili ani profesionálne kompaktné fotoaparáty spred pár rokov. Ide o prvú spoluprácu Xiaomi a legendárnej nemeckej značky Leica. Nejde len o využitie ikonického mena na marketing. Leica sa aktívne podieľala na vývoji objektívov a softvérovej postprodukcii fotografií.

Na objavovanie zaujímavých scén pri túlaní sa mestom alebo makro zábery pomaly kvitnúcich kvetín sa hodí 50 Mpix ultraširokouhlá a 50 Mpix telefoto kamera s 3,2-násobným optickým zoomom. Najviac si však užijete s primárnym 50 Mpix snímačom s veľkosťou až 1 palec. Väčšia plocha znamená viac dopadajúceho svetla a preto sú výsledkom úchvatné zábery aj pri šere. Alebo tiež skvelé portréty s prirodzeným bokeh efektom či presné zachytenie rýchlo sa pohybujúcich objektov. Prípadne prepnete na tvorbu videa a skúsite 4K/60 fps s perfektnou stabilizáciou a zachytením HDR bez zbytočne presýtených farieb alebo nedostatkov detailov.

Xiaomi Slovensko

Bezkompromisný výkon

Xiaomi 13 Pro (a tiež Xiaomi 13) sú extrémne výkonné mašiny. Poháňa ich momentálne najvýkonnejší čipset na trhu Snapdragon 8 Gen 2.

Qualcomm používa na 4 nm výrobný proces, čo tiež výrazne pomáha znižovať energetickú náročnosť bez straty výkonu. Medziročne sa výkon zvýšil o viac ako tretinu, pričom čipset vyžaduje o takmer polovicu menej energie. Grafický čip sa medziročne zrýchlil až o 42 percent, pričom energetická náročnosť klesla o polovicu.

Novému čipsetu asistuje najrýchlejšia dostupná operačná pamäť typu LPDDR5X s kapacitou 12 GB a tiež najrýchlejšia interná pamäť UFS 4.0 s dátovým tokom až 3,5 GB/s. V syntetických testoch, ale aj praktických využitiach, napríklad počas hrania náročných titulov dosahuje Xiaomi 13 Pro rekordné výsledky. Tento maximálny výkon navyše môžete využívať aj dlhodobo bez obmedzenia. Xiaomi 13 Pro je vybavená komorou na odber tepla s veľkosťou až 3 400 mm2. To zaručuje, že nedochádza k prehrievaniu alebo znižovaniu taktov procesorov.

Xiaomi Slovensko

Veľkokapacitná batéria

Postarať sa o zásobu energie v smartfóne je doslova celá veda. Nie je to len o kapacite, ktorá je v prípade Xiaomi 13 Pro viac ako slušných 4 820 mAh. Dohromady pri bežnom používaní zvláda novinka viac ako 7 hodín SOT (screen on time), 19 hodín prehrávania videa alebo tiež takmer deň a pol používania.

Xiaomi 13 Pro tiež podporuje až 120W rýchle nabíjanie, čo ocení každý v dnešnej uponáhľanej dobe. S pribaleným adaptérom nabijete celú batériu už za neuveriteľných 19 minút. Alebo inak povedané, na celonočné nabíjanie, ako to je bežné pri iných smartfónoch, môžete zabudnúť. Stačí dať mobil ráno do nabíjačky, uvariť si čaj a za doslova za 5 minút ho máte pripravený na celé hodiny fungovania.

Xiaomi Slovensko

Bonus na záver

A ešte pár drobností, ktoré robia Xiaom 13 Pro veľmi lákavou kúpou. Napríklad, možnosť uplatniť si záruku v 41 krajinách sveta. Alebo jedna mimozáručná oprava počas prvých 12 mesiacov od zakúpenia, počas ktorej platíte len súčiastku, nie samotnú prácu na oprave. Praktická je možnosť skúšať cloudové úložisko Google One s kapacitou až 2TB na 6 mesiacov úplne zadarmo. Prípadne na pol roka získa každý majiteľ Xiaomi 13 Pro prístup do služby YouTube Premium. A to najdôležitejšie, Xiaomi 13 Pro zaručuje 3 roky aktualizácií operačného systému a až 5 rokov bezpečnostných záplat.

Kto sa poponáhľa, tak pri objednávke Xiaomi 13 Pro do 12. marca dostane Xiaomi Watch S1 Active úplne zdarma.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP