Dnes nám Xiaomi na svojej veľkolepej udalosti predstavilo ďalší model vo svojej ponuke televízorov. Jedná sa o väčší model MiTV 2, ktorá bola len nedávno predstavená v 40″ verzii

Sleduj FónyzČíny.sk aj na Facebooku a Google+!

Čo nám vlastne novinka z dielne Xiaomi ponúka? Je toho naozaj dosť! Na začiatok môžeme spomenúť zobrazovací panel, ktorý si Xiaomi požičalo z modelovej rady Samsungu a má rozlíšenie 4K. Jedná sa o RGB LCD panel s vynikajúcim podaním čiernej farby. Ba čo viac, vo vnútri elegantného tela, ktoré poteší každého milovníka luxusných televízorov sa nachádza procesor MStar 6A928 s taktom 1,4 GHz (podporuje 4K video pri 60 snímkoch za sekundu), sekunduje mu 2 GB RAM a o grafický výkon sa postará čip Mali-760. Vnútorné úložisko má kapacitu 8 GB.

Z dostupných výstupov sa tu nachádza HDMI v najnovšej verzii 2.0, ktoré podporuje prenos videa s rozlíšením 4K (H.265) pri 60 fps. Novinka prichádza s reproduktormi so zvukom 6.2 a s hliníkovým subwooferom, ktorý má podporu pre najnovšie Dolby Audio. Tento je na začiatku predaja ako darček, no neskôr sa bude predávať ako voliteľné príslušenstvo. Xiaomi tvrdí, že kombináciou tohto ozvučenia dosiahneme vysokokvalitný zvuk na úrovni 5.1.

Tento zaujímavý kúsok z dielne Xiaomi si určite vydobyje svoje miesto na trhu, no zatiaľ bude dostupný v Číne za cenu okolo 750 €. Začiatok predaja je naplánovaný na 8. apríla a ako prvý sa dostanú na rad tí, ktorí si ho predobjednali.

Chceli by ste Xiaomi MiTV 2 aj v Európe? 

Zdroj: Gizmochina.com

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP