Playstation 4 je jednou z najpopulárnejších herných konzol histórie. Tieto triky, ktoré dal dokopy portál Business Insider, ti pomôžu využívať ju ešte efektívnejšie než doteraz.

Využitie ovládača na rýchlejšie písanie

Na PS4 máš viaceré možnosti ako zadávať text. Určite vyskúšaj aj špeciálnu možnosť ovládania kurzora prostredníctvom ovládača. Keď sa ti zobrazí na obrazovke grafika klávesnice, prejdi na tlačidlo v spodnom riadku zobrazujúce špeciálnu ikonu zmeny vstupu (zvoliť ju môžeš aj tlačidlom R1).

Sony

Po jeho stlačení sa môžeš medzi jednotlivými tlačidlami presúvať pohybom ovládača. Zo začiatku možno budeš potrebovať trochu cviku, ale na nové a rýchlejšie písanie si rýchlo zvykneš.

Predĺž výdrž svojho ovládača

Bezdrôtová technológia v ovládačoch PS4 je ideálnym riešením pre pohodlné ovládanie, avšak vyžaduje si aj občasné nabíjanie príslušnej batérie. Jedným trikom si jej výdrž však môžeš predĺžiť, stačí stlmiť osvetlenie ovládača.

Sony

K nastaveniu prejdeš dlhším podržaním domovského tlačidla Playstation na ovládači. Potom zvoľ možnosť prispôsobiť zvuk a zariadenia (adjust sound and devices), kde zmeň úroveň jasu na stlmený (dim).

Písanie mobilom

Okrem ovládača máš ešte jednu skvelú možnosť, ako jednoduchšie zadávať text na konzole PS4. Využiť môžeš totiž aj svoj smartfón. Či už ide o iOS alebo Android, stiahni si oficiálnu aplikáciu Playstation app.

Pripoj svoju konzolu aj smartfón na rovnakú Wi-Fi sieť a v nastaveniach vyhľadaj možnosť pripojení k aplikácii. Vyber možnosť pridať zariadenie, následne v mobilnej aplikácii klikni na tlačidlo Pripojiť k PS4 (Connect to PS4) a zadaj kód, ktorý sa zobrazí na obrazovke televízora. Potom už môžeš na zadávanie textu využívať aj svoj smartfón.

Hranie PS cez tvoj počítač

Streamovanie hier je na vzostupe a o vlastnú platformu, ktorá by dovoľovala hrať Ačkové tituly aj na slabších zariadeniach, sa snažia Nvidia či Google. Playstation má vlastnú formu takéhoto hrania.  Znamená to, že nepotrebuješ byť nevyhnutne pri svojej konzole pokiaľ sa chceš hrať. Postačí ti notebook, do ktorého si stiahneš príslušnú aplikáciu. Opäť je jedno či máš Windows alebo Mac. Aplikáciu spusti po tom, čo na svojej PS4 povolíš v nastaveniach možnosť vzdialeného hrania (remote play).

Sony

Vždy keď sa budeš chcieť hrať stremovane cez svoj notebook musíš sa uistiť, že konzola je zapnutá. Následne stačí do počítača pripojiť cez USB kábel ovládač a spustiť softvér, ktorý si si stiahol v prvokm kroku.

Už nemusíš zapínač konzolu aj televízor zvlášť

Niektoré televízory ti umožnia zjednodušiť prácu s konzolou ešte viac. Nebudeš totiž musieť zapínať obe zariadenia zvlášť. V nastavenia konzoly zvoľ možnosť Systém a povoľ možnosť HDMI prepojenia (HDMI device link). Následne keď cez svoj ovládač zapneš PS4, automaticky sa spustí aj televízor, ktorý nemusíš teda zapínať samostatne. Táto funkcia však nemusí fungovať pre všetky televízory, za skúšku to ale stojí.

Sony

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom