Aj ty tráviš tieto sviatky len tým, že vysedávaš pri telke a pojedáš vianočné zákusky? Ak ťa už omrzeli filmy, ktoré pozeráš dobrých pár rokov v tomto vianočnom období, máme tu pre teba pár tipov na skutočne zaujímavé hry pre tvoj smartfón. Naopak, ak si dostal úplne nový smartfón, tieto hry by si si mal rozhodne okamžite nainštalovať a užívať si skvelé príbehy a jedinečné zážitky. 

Hidden Folks

Prvou novinkou, ktorá len nedávno vyšla na platformy Android a iOS, je hra s názvom Hidden Folks. Jedná sa o klikačku, ktorá sa však líši od ostatných hier tohto typu. Ako prvú si určite všimneš jednoduchú kreslenú grafiku v čiernobielom prevedení. Hre to absolútne neškodí, práve naopak. Tvojou úlohou bude hľadať rôzne predmety ukryté v tomto peknom kreslenom prostredí. Na tvoje kliky bude interagovať takmer všetko.

Euclidean Lands

Nasledujúca hra je určená len pre majiteľov iPhonov. Je to kombinácia rubikovej kocky a akejsi ťahovej stratégie. Tvojou úlohou bude zabiť protivníka za použitia správnych ťahov. Jedná sa teda o logickú hru s naozaj veľmi príjemnou grafikou, ktorá sa farebnosťou podobá na populárnu hru Monument Valley.

Monument Valley 2

Jedná sa o pokračovanie legendárnej hry, s ktorou si sa už pravdepodobne stretol. Druhý diel si rovnako ako ten prvý zakladá na nádhernej grafike a úžasnej atmosfére pri hraní. Pokračovanie má avšak oproti prvému dielu ešte hlbší príbeh, ktorý ťa rozhodne vtiahne priamo do deja. Hra je dostupná na Android aj iOS.

Iron Marines

Real-time stratégií je na smartfóny ako šafránu. Ironhide Studios však majú na svedomí práve tento počin, ktorý najviac pripomína asi populárny Starcraft. V hre si môžeš budovať jednotky, stavať rôzne budovy a tvojou jedinou úlohou bude zničiť protivníka. Hra je takisto dostupná na Android a iOS.

Flip Flop Solitaire

Nová, krajšia a zábavnejšia verzia už tak legendárnej hry Solitaire, ktorú si však zahrajú iba majitelia Apple zariadení. Základ hry pochádza z verzie Spider Solitaire, ktorá je obohatená o nové možnosti ukladania kariet, a tak hráčovi umožňuje dokončiť hru viacerými spôsobmi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom