Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

banner-nubia-z11Technologický svet zažíva posledných pár rokov obrovský boom smartfónov, ktoré sú nielen prenosnými počítačmi, ale aj kompaktnými fotoaparátmi, navigáciami či tabletmi. Niektoré lámu predajné rekordy, niektoré nie sú príliš vydarené, iné sú vyslovene prepadákom.

Existuje mnoho rebríčkov najlepších smartfónov, ktoré sú zoradené podľa rôznych kritérií. Rebríček zostavený magazínom Forbes je však úplným opakom. Neprináša najlepšie zariadenia, ale zobrazuje zoznam tých úplne najhorších smartfónov všetkých čias.

HTC Thunderbolt

Na začiatku roka 2011 vydal operátor Verizon v spolupráci s taiwanským výrobcom prvý smartfón na svete so vstavaným 4G LTE modulom. Nadšenie ľudí sa dalo krájať, no na rýchlu sieť smartfón ešte nevyzrel. Sieť bola naozaj rýchla, problémom ale boli slabučké špecifikácie, ktoré nedosahovali ani hardvér zariadení predstavených rok predtým. Ďalším problémom bola kapacita batérie, ktorá novej generácii mobilnej sieti jednoducho nestíhala. Nedal sa navyše ani vypnúť, a tak sa zo smartfónu stala pevná linka.

htc thunderboltzdroj fotografie: Mydrivers

Motorola Backflip

Koniec roka 2009 patril Motorole. V tom čase predstavila dve zariadenia, ktorých úspech bol úplne odlišný. Model Droid bol pre spoločnosť pekným počinom, zatiaľ čo Motorola Cliq úspech nezožala. Tu sa dostávame k Motorole Backflip, ktorá bola prestavená v roku 2010 a niesla dizajnové prvky staršieho Cliq-u. To by sa však nebol problém, ak by Motorola Backflip nemala zatváraciu klávesnicu, ktorá sa otvárala a zatvárala veľmi atypický spôsobom.

motorola backflipzdroj fotografie: Mydrivers

Ak bola klávesnica zavretá, tak sa na zadnej strane smartfónu nezasunula do vnútornej časti. Nepraktické riešenie v spojení s nedostatočným hardvérom nedokázala stíhať boomu sociálnych sietí, ktoré Motorola do systému implementovala. To však nie je všetko. Najväčším saltom vzad bolo použitie vyhľadávača Yahoo ako predvoleného namiesto tradičného a osvedčeného od Googlu.

HTC First

Pri sociálnych sieťach ešte chvíľu ostaneme, konkrétne pri Facebooku. Pred štyrmi rokmi bol za zvuku fanfár predstavený prvý oficiálny Facebook smartfón, na ktorého výrobe sa zase trochu nešťastne podieľalo HTC. Facebook aplikácia a všetky vychytávky si žiadali na plynulý chod oveľa väčší výkon ako dokázal tento smartfón vyvinúť. Navyše Facebook Home nadstavba bola mizerne optimalizovaná. Displej bol podľa mnohých používateľov až príliš tmavý a kapacita batérie nedostatočná.

HTC Firstzdroj fotografie: Mydrivers

Facebook je určite spojený aj s fotografiami, no pri tomto smartfóne je fotoaparát ďalším kameňom úrazu, keďže jeho kvalita nikoho neohúrila. Nepomohlo ani partnerstvo s operátorom AT&T, predaj sa prepadával a neprišli žiadne aktualizácie. Facebook zo svojej ambície predstaviť vlastný smartfón cúvol a prestal tiež podporovať Facebook Home.

Asus Garminfone

Navigácia je súčasťou Android smartfónov od roku 2009. O pár mesiacov neskôr prišla spoločnosť Garmin s absolútne nelogickým krokom spojiť smartfón a navigáciu do jedného zariadenia. Trochu sa tak stalo pred pár mesiacmi, ale spoločnosti Garmin to nevadilo a spolu s Asusom vytvorili Asus Garminfone.

t-mobile-garminfone-ofc
zdroj fotografie: Phandroid
V skratke išlo o navigačný systém, ktorý bol prezlečený za smartfón. Operačným systémom bol na tú dobu staručký Android 1.6, aktualizácia prišla neskoro a znížená cena predaju nepomohla. Dokonca ani ten držiak do auta nefungoval tak ako mal. Všetky negatívne vlastnosti sa stali pre tento smartfón osudným a od tej doby spoločnosť Garmin podobné počiny neskúša.

Kyocera Echo

Nádherná myšlienka dvoch do seba zapadajúcich obrazoviek, ktoré budú pri roztvorení tvoriť obrovskú full-screen dotykovú plochu. Čo myslíš, ako to dopadlo?

sprint-kyocera-echo-hands-on8193zdroj fotografie: Engadget
Správne. Konštrukčné spracovanie nebolo na najvyššej úrovni a batéria nedokázala poháňať obe obrazovky zároveň. Zo softvérového hľadiska to tiež nebolo žiadna sláva. Väčšina aplikácií nedokázala pri full-screen displeji, prípadne pri spustený na oboch displejoch pracovať správne. Echo dostal iba jednu aktualizáciu softvéru a nakoniec upadol do zabudnutia.

Samsung Galaxy Note 7

Samsung Galaxy Note 7 by za priaznivých podmienok s určitosťou zaberal miesto v zozname najlepších zariadení uplynulého roka. Nepríjemné a predovšetkým masívne problémy s explodujúcou batériou ho však stáli miesto na piedestáli a práve z tohto dôvodu je akýmsi bonusovým kandidátom na najhorší smartfón všetkých čias.

TIP: Ďalšie zhrnutie od AnTuTu: TOP 10 smartfónov v roku 2016 podľa výkonu

note-7-definitivny-pribeh3
zdroj fotografie: Dgtle

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú