Je v tvojom hľadáčiku nová akčná kamera, ktorú by si používal na nahrávanie tvojich turistických výprav alebo iných príležitostí? Ak si myslíš, že za takýto gadget musíš vyhodiť niekoľko stoviek eur, tak sa hlboko mýliš. 

Čína totiž ponúka široký sortiment tovaru aj pre tých, ktorí si nechcú siahnuť hlboko do vrecka. Aktuálnou TOP ponukou z oblasti akčných kamier je Q6 Action Camera. Zaujme ťa najmä podporou nahrávania videa v 4K rozlíšení pri 30 fps, no pri zachovaní veľmi nízkej ceny. Ďalej je podporované FullHD video pri 60 snímkoch za sekundu a HD video pri 90 fps. Všetko to má na starosti 16-megapixelový snímač Sony IMX179. Videá si potom môžeš prezerať na 2-palcovom LCD displeji.

akčná kamera
zdroj fotografie: YouTube/GearBest

Kúpiť 4K akčnú kameru z EU skladu za 29 €

Výhodou tejto kamery je aj vodeodolné puzdro ako súčasť balenia. Vďaka nemu môžeš kameru bez obáv ponoriť do hĺbky 30 metrov. Videá si môžeš ukladať na pamäťovú kartu do veľkosti 64 GB (nie je však súčasťou balenia). Predtým, ako si ich prenesieš do počítača, si ich môžeš pozrieť napríklad aj na televízore vďaka prítomnosti HDMI konektora. Batéria o kapacite 900 mAh dokáže kameru udržať pri živote okolo dvoch hodín pri nahrávaní FullHD videa.

akčná kamera
zdroj fotografie: YouTube/GearBest

Koľko teda za túto kameru v prípade záujmu zaplatíš? Zvyčajne sa ceny udávajú v stovkách eur, no za túto zaplatíš niekoľkonásobne menej. V EU sklade známeho GearBest ju môžeš získať za nevídaných 29 €, pričom poštovné je necelé 2 €. Aby toho nebolo málo, tak k nej dostaneš aj veľké množstvo príslušenstva. V balení nájdeš kameru, spomínané vodeodolné puzdro a rôzne držiaky.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú