Je v tvojom hľadáčiku nová akčná kamera, ktorú by si používal na nahrávanie tvojich turistických výprav alebo iných príležitostí? Ak si myslíš, že za takýto gadget musíš vyhodiť niekoľko stoviek eur, tak sa hlboko mýliš. 

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Čína totiž ponúka široký sortiment tovaru aj pre tých, ktorí si nechcú siahnuť hlboko do vrecka. Aktuálnou TOP ponukou z oblasti akčných kamier je Q6 Action Camera. Zaujme ťa najmä podporou nahrávania videa v 4K rozlíšení pri 30 fps, no pri zachovaní veľmi nízkej ceny. Ďalej je podporované FullHD video pri 60 snímkoch za sekundu a HD video pri 90 fps. Všetko to má na starosti 16-megapixelový snímač Sony IMX179. Videá si potom môžeš prezerať na 2-palcovom LCD displeji.

akčná kamera
zdroj fotografie: YouTube/GearBest

Kúpiť 4K akčnú kameru z EU skladu za 29 €

Výhodou tejto kamery je aj vodeodolné puzdro ako súčasť balenia. Vďaka nemu môžeš kameru bez obáv ponoriť do hĺbky 30 metrov. Videá si môžeš ukladať na pamäťovú kartu do veľkosti 64 GB (nie je však súčasťou balenia). Predtým, ako si ich prenesieš do počítača, si ich môžeš pozrieť napríklad aj na televízore vďaka prítomnosti HDMI konektora. Batéria o kapacite 900 mAh dokáže kameru udržať pri živote okolo dvoch hodín pri nahrávaní FullHD videa.

akčná kamera
zdroj fotografie: YouTube/GearBest

Koľko teda za túto kameru v prípade záujmu zaplatíš? Zvyčajne sa ceny udávajú v stovkách eur, no za túto zaplatíš niekoľkonásobne menej. V EU sklade známeho GearBest ju môžeš získať za nevídaných 29 €, pričom poštovné je necelé 2 €. Aby toho nebolo málo, tak k nej dostaneš aj veľké množstvo príslušenstva. V balení nájdeš kameru, spomínané vodeodolné puzdro a rôzne držiaky.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
8%
Páči sa mi to
42%
Chcem to
28%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
11%
Neznášam to
11%
O autorovi
Peter Puhovich
Študent so zameraním na grafický dizajn, fanúšik smartfónov, ale aj iných IT zariadení. O technológie som sa začal zaujímať vďaka svojmu prvému Android tabletu a po čase ma zaujali aj čínske zariadenia. Ak budete mať akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať e-mailom alebo na sociálnych sieťach.
 • Flea

  No to musi byt kvalita

  • fero

   do auta by mohla stacit, natacat kktov v 4K

 • Jan Adamcak

  [email protected]… to mi je nanic… ale vdaka za typ, nakolko tam maju aj ine zaujimave kusky…

 • Patrik Semir Semac

  Dneska som kupil tuto http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_398128.html?wid=3
  ta je kvalitnejšia

  • Andrej

   Zrovna nad ňou rozmýšľam … Myslíš že kvalita bude aspoň taká ako Xiaomi Yi prvej generácie? :-)

  • Erich Brojo

   Aká je kvalita fotiek a videí, je to použitelné, si s ňou spokojný ?? :-)

  • Patrik Semir Semac

   Tak zatial som spokojny celkom slušne toči až na zvuk zaznamu ten je slaby strasne potichu ak si chcem pustit vydeo na pc napr. použivam ju v aute ma aj car mod tak spokojnosť zatial .
   Potom jak budem mať čas sem hodim nejake video jak toči.

   • majo

    zdravim. maš nejake video ako točí?