Pravdou je, že mnohí z vás o tomto výrobcovi, s mierne netradičným názvom, počujú zrejme po prvý raz. Napriek tomu sa jedná o veľmi populárnu čínsku spoločnosť, ktorá každým svojím predstaveným zariadením zaujme veľké masy ľudí. Nepochybne najväčší podiel na tom nesie ich skutočne nízka predajná cena, čo potvrdzuje aj dnes predstavená novinka 360 N5.

Tento prístroj je po dizajnovej stránke inšpirovaný svojím predchodcom, pričom ide vlastnou cestou a rozhodne sa nemusíš báť, že by táto spoločnosť len bezducho okopírovala dizajn konkurenčného zariadenia. Zadná strana je prevažne vyrobená z kvalitného brúseného hliníka, ktorý je obalený do kovévho rámu. Na tejto strane sa nachádza symetricky uložené logo spoločnosti, nad ktorým je skener odtlačkov prstov a 13 MPx hlavný fotoaparát s PDAF zaostrovaním, clonou f/2.0 a dvojitým LED bleskom.

360 N5zdroj fotografie: DGtle

Nenechaj si ujsť
Táto pätica značkových čínskych smartfónov je dostupná za skvelé ceny a bez dodatočných poplatkov

Strana predná zaujme hlavne 5,5-palcovým FullHD displejom, ktorý je krytý odolným sklom s 2.5D zaoblením hrán. Toto sklo prekrýva aj 8 MPx selfie snímač a trojicu senzorových tlačidiel umiestnených pod zobrazovacím panelom. 360 N5 ďalej ponúka klasický microUSB konektor, ktorý slúži na napájanie 4000 mAh batérie s podporou Quick Charge 3.0. Samotná rýchlonabíjacia technológia je znakom pre využitie procesora od spoločnosti Qualcomm a novinka tak vo svojich útrobách skrýva 8-jadrový Snapdragon 653.

360 N5zdroj fotografie: Techmiao

To však nie je ani zďaleka všetko a k dispozícii je aj výkonný grafický akcelerátor Adreno 510, ktorý si bez ťažkostí poradí so všetkými náročnými 3D hrami. N5-ka bude na potreby bezstarostného multitaskingu využívať až 6 GB RAM pamäte. Záujemcovia si budú môcť vybrať z dvoch pamäťových variant, pričom tá menej vybavená bude obsahovať 32 GB interného úložiska, zatiaľ čo tá viac vybavená ponúkne dvojnásobnú veľkosť, a to 64 GB. Systémovú stránku zabezpečuje Android 6.0 Marshmallow spolu s graficky podarenou nadstavbou 360 OS 2.0.

zdroj fotografie: DGtle

Nezabudlo sa ani na integrovanie dnes veľmi populárnej hybridnej DualSIM funkcionality, ktorá umožní používateľovi rozšíriť vstavanú pamäť až o 128 GB skrz microSD kartu. Ako sme už spomínali na začiatku, najväčším lákadlom tohto prístroja je celkom určite jeho šialene nízka cena. Verzia s 32 GB interným úložiskom sa začne v domovskej Číne predávať už za 1399 juanov, čo je menej ako 194 €. Druhá verzia obsahujúca 64 GB vnútornú pamäť zas bude stáť 1599 juanov, čo je v prepočte približne 221 €. 360 N5 sa tak stáva najlacnejším smartfónom so 6 GB RAM pamäťou.

360 N5zdroj fotografie: DGtle

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom