Nokia prostredníctvom svojho účtu na Twitteri ohlásila 21. augusta udalosť, ktorá láka na „najočakávanejší smartfón“. Dočkáme sa teda dlho avizovaného vlajkového smartfónu Nokia 9?

Promo upútavka zverejnená na Twitteri Nokie nás láka na záhadný smartfón, ktorý by sme mali vidieť už tento utorok, 21. augusta. Nokia nezabudla poznamenať, že sa jedná o jeden z najočakávanejších smartfónov. To nás vedie k záveru, že by mohlo ísť o Nokiu 9, o ktorej zvesti a úniky kolujú už veľmi dlhý čas. Žeby sme sa predsa len konečne dočkali?

Snapdragon 845 a OLED displej

Pokiaľ by to bola pravda a smartfón, ktorý sa spoločnosť pod krídlami HMD Global chystá odhaliť je naozaj Nokia 9, môžeme očakávať hneď niekoľko špičkových vlastností. Malo by sa jednať o najnovší a aktuálne posledný smartfón z procesorom Snapdragon 845. Určité úniky naznačujú prítomnosť OLED displeja, pričom tento panel bude mať blízko k Samsungu S9 a iPhonu X nie len kvalitou, ale aj cenou.

Uvidíme tri snímače zadného fotoaparátu?

Ďalšou skvelou funkciou by mal byť snímač odtlačkov prstov implementovaný do displeja. Niekoľko smartfónov na trhu už túto funkciu ponúka no Nokia chce s touto vlastnosťou preraziť na všetky mobilné trhy. Otázkou je hlavný fotoaparát. Keď sú ľudia ochotní zaplatiť veľké peniaze za telefón, očakávajú kvalitu na všetkých frontoch a fotoaparát nie je výnimka. Duálny fotoaparát je dnes už základ a je teda možné, že uvidíme 3 snímače? Ponesú optiku Carl Zeiss? Nuž, budeme si musieť počkať.

Najnovší Android 9.0 Pie je vysoko pravdepodobný

Čo sa operačného systému týka, pri smartfónoch Nokia sme zvyknutí na čistý Android. Vzhľadom na to a tiež dátum predstavenia, môžeme očakávať prítomnosť najnovšieho operačného systému Android 9.0 Pie. Ak inžinieri a vývojári v HMD Global urobili všetko správne a vhodne zareagovali na požiadavky trhu, môžeme sa tešiť na skutočnú beštiu. Našťastie však na rozuzlenie záhady Nokie nemusíme čakať dlho.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom