banner-pixelZrejme neprejde jediný deň, kedy by si nepotreboval pomocnú ruku od starého známeho vyhľadávača menom Google. Tento pracant ti dokáže behom zlomku sekundy vyhľadať informácie, ktoré by si inak hľadal len márne. Okrem toho však najvyužívanejší vyhľadávač na svete skrýva nespočet prekvapení, o ktorých si možno nemal ani najmenšieho tušenia.

1. Ak do vyhľadávacieho pola zadáš „solitaire“, môžeš si zahrať starú známu kartovú hru v jedinečnom farebnom šate.

1-if-you-search-solitaire-you-can-play-a-round-of-the-classic-card-game-its-only-the-standard-version-though-sorry-freecell-fanszdroj fotografie: BusinessInsider

2. Okrem starého známeho solitéru si môžeš zahrať aj piškvorky. Stačí do vyhľadávača napísať názov tejto nervy drásajúcej hry v angličtine alebo slovenčine a o zábavu máš postarané. Aby toho nebolo málo, zahrať si môžeš aj vo dvojici.

easteregg-2zdroj fotografie: BusinessInsider

3. Ďalšie prekvapenie v poradí je v našich končinách pomerne neznáme. Ide o hru, ktorú hrajú deti počas židovského sviatku Chanuka. Stačí však do vyhľadávača napísať „play dreidel“ a skúsiť si ju môžeš aj ty.

easteregg-3zdroj fotografie: BusinessInsider

4. Určite si sa už neraz dostal do bodu, kedy si sa nevedel rozhodnúť pre jednu z dvoch možností. V tomto prípade by mohlo pomôcť jednoduché hodenie digitálnou mincou, ktorá ti rozhodovanie značne uľahčí. Stačí napísať „flip a coin“.

easteregg-4zdroj fotografie: BusinessInsider

5. Okrem mince si však môžeš hodiť aj digitálnou kockou, keďže tá reálna nie je po ruke vždy. Ak ju teda nevieš nájsť, jednoducho napíš do Googlu „roll a die“ a vyhľadávač hodí kocku za teba.

easteregg-5zdroj fotografie: BusinessInsider

6. Ak je monitor tvojho počítača nakloňený kúsok doľava, máme riešenie. Stačí do vyhľadávača napísať slovíčko „askew“ a celá stránka sa následne nakloní do pravej strany. Bohužiaľ, toto riešenie však nie je trvalé.

easteregg-6zdroj fotografie: BusinessInsider

7. Po vyhľadaní slovíčka „anagram“ sa ťa Google spýta, či máš na mysli výraz „nag a ram“. Na tom by nebolo nič zvláštne, keby to nie je anagram od slova anagram.

easteregg-7zdroj fotografie: BusinessInsider

8. Ďalší Easter egg je vo všeobecnosti podobný tomu predošlému. Po vyhľadaní výrazu „recursion“ Google ponúkne korekciu tohto slovíčka, ktorá sa však v ničom nelíši. Ide o vtip, ktorý pochopia zväčša programátori, nakoľko tento výraz symbolizuje opätovné spúšťanie rovnakého podprogramu.

easteregg-8zdroj fotografie: BusinessInsider

9. Po vyhľadaní slovného spojenia „aký zvuk vydáva pes“ vyskočí celá plejáda obrázkov zvierat, ku ktorým sú priradené aj zvuky.

easteregg-9zdroj fotografie: BusinessInsider

10. Ak patríš medzi vášnivých fanúšikov amerického sitcomu Seinfeld, tak tento Easter egg je stvorený priamo pre teba. Po vyhľadaní výrazu „Festivus“ sa v ľavej časti obrazovky objaví hliníková tyč, ktorá odkazuje práve na tento zábavný seriál.

easteregg-10zdroj fotografie: BusinessInsider

11. V prípade, že okrem nudy práve oplývaš aj neutíchajúcou zvedavosťou, tak jednoducho napíš „fun facts“ alebo „I am feeling curious“ a Google ti poskytne odpoveď na náhodne generované otázky.

easteregg-11zdroj fotografie: BusinessInsider

12. Ak si chceš trošku zaspomínať alebo sa pozrieť na niekdajší vzhľad najvyužívanejšieho internetového vyhľadávača na svete, tak zadaj „Google in 1998“.

easteregg-12zdroj fotografie: BusinessInsider

13. Ak by si niekedy chcel spoznať odpoveď na otázku svojho bytia, tak jednoducho zadaj „the answer to life, the universe, and everything“ a vyskočí na teba kalkulačka s výsledkom 42. Toto číslo odkazuje na knihu od Douglasa Adamsa s názvom The Hitchhiker’s Guide to the Galaxy.

easteregg-13zdroj fotografie: BusinessInsider

14. Rovnako premyslené je aj nasledovné prekvapenie, ktoré po zadaní výrazu „Conway’s game of life“ spustí v pravom hornom rohu obrazovky nevýraznú animáciu. Ide o odkaz na slávneho britského matematika Johna Conwaya.

easteregg-14zdroj fotografie: BusinessInsider

15. Takmer každý pozná legendárnu hernú postavičku menom Mario. Tento obľúbený hrdina si získal srdcia mnohých z nás, pričom neobišiel ani zamestnancov Google. Tí mu zložili miernu poklonu vo forme Easter eggu, ktorý sa zobrazí po zadaní výrazu „Super Mario Bros“. Následne stačí kliknúť na blikajúci otáznik a spustí sa známa zvučka, ktorú si mohol počuť pri zbieraní mincí.

easteregg-15zdroj fotografie: BusinessInsider

16. Na rovnakom princípe je založené aj ďalšie prekvapenie, avšak, tentoraz sa jedná o legendárneho Sonica. Po vyhľadaní výrazu „Sonic the Hedgehog“ sa prehrá zvuk z hier o tomto preslávenom bežcovi.

easteregg-16zdroj fotografie: BusinessInsider

17. Hrou je inšpirované aj nasledovné prekvapenie, ktoré súvisí s legendárnym StarCraft-om. Po napísaní výrazu „zerg rush“ na nájdené výsledky začnú útočiť nepriatelia, ktorý sa snažia pojesť všetok vyhľadaný obsah.

easteregg-17zdroj fotografie: BusinessInsider

18. S herným svetom minimálne okrajovo súvisí aj Easter egg, v ktorom vyhľadávač Google urobí otočku o 360 stupňov. Údajne ide o odkaz k hre Star Fox 64, ktorú si mohli zahrať majitelia konzoly Nintendo 64.

easteregg-18zdroj fotografie: BusinessInsider

19. PAC-MAN zaslúžene patrí do hráčskej siene slávy hneď vedľa už spomínaného Super Maria či Sonica. Hladná žltá gulička však v roku 2010 oslávila už svoje 30. narodeniny a na jeho počesť vznikol Easter egg, v ktorom si môžeš zahrať jedinečnú verziu tejto hry. Stačí napísať „pacman“ a o zábavu máš postarané. 

easteregg-19zdroj fotografie: BusinessInsider

20. Posledné prekvapenie sa spustí pri vyhľadávaní obrázkov. Stačí do vyhľadávacieho pola zadať „atari brakeout“ a následne si môžeš zahrať ďalšiu legendárnu hru. 

easteregg-20zdroj fotografie: BusinessInsider

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP