Ako často si dobíjaš mobil? Väčšina z nás absolvuje rituál dobíjania svojho smartfónu každý deň, tí šťastnejší každé 2 dni. Určite si sa už dostal do situácie, kde si smartfón fakt potreboval, no v tej najnevhodnejšej chvíli ťa zradila jeho batéria. Práve pre teba je tu táto skvelá power banka.

Za akéhosi „power bankového“ kráľa môžeme svojím spôsobom označiť čínske Xiaomi. Prenosné záložné zdroje energie sa stali populárne aj vďaka tomuto výrobcovi, ktorý sa snaží ceny držať čo najnižšie. Nie je ale jediný. Výrobca z rovnakej krajiny, ROMOSS, prináša power banku s kapacitou až 20 000 mAh, ktorá stojí dokonca menej ako Xiaomi power banka s rovnakou kapacitou. Zatiaľ čo väčšina power baniek obsahuje valcovité Li-ion batérie, pri ktorých následne ostáva veľa nevyužitého priestoru, ROMOSS Polymos20 integruje plochý Li-pol článok.


zdroj fotografie: Romoss

Ten umožňuje naplno využiť dostupný priestor a výsledné rozmery tejto power banky sú kompaktných 160 mm x 80 mm x 22 mm. Celá power banka pri tom dosahuje hmotnosť menšieho tabletu, presnejšie okolo 445 g. Konštrukcia power banky je vytvorená z plastu, na boku sa nachádza aktivačné tlačidlo a LED ukazovateľ stavu batérie.


zdroj fotografie: Romoss

Nabitie tejto power banky prebieha pri napätí 5 V a prúde okolo 2 A, čím dôjde k úplnému nabitiu za 13 hodín. Pre výstup slúžia 2 USB porty s výstupným prúdom 1 A a 2,1 A. Zamrzí absencia podpory pokročilých technológií rýchleho nabíjania, ako je napríklad Qualcomm Quick Charge. Pri konverzii napätia by malo podľa slov výrobcu dochádzať k efektivite 95 % – 85 %, v závislosti od pretekajúceho prúdu.


zdroj fotografie: Romoss

Kúpiť ROMOSS POLYMOS20 za 17 €
Zľavový kupón ROMOS

V praxi by mala dodať dostatok šťavy pre 10 nabití smartfónu iPhone 5S alebo 9 nabití iPhone 6. Svojimi vlastnosťami sa špecializuje na nenáročného používateľa, ktorý nepotrebuje drahú power banku so všetkými QC a PE technológiami. Zaujať chce hlavne atraktívnou cenou. Samotná power banka ťa vyjde vďaka kupónu ROMOS necelých 17 €, no v tomto prípade je potrebné zaplatiť aj poštovné vo  výške 3 €. Celková cena je tak výborných 20 €. Pre porovnanie, 20 000 mAh Xiaomi power banka aktuálne vyjde na cca 30 €.

Kupón aplikuješ v košíku:

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom