10 úžasných funkcií v MIUI 7

banner-minote

Xiaomi predstavilo MIUI 7, ktorého sa dočkajú takmer všetky smartfóny od tejto spoločnosti. Medzi prvými samozrejme budú Mi Note/Note Pro, Mi4, ale aj novo predstavený Redmi Note 2.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Xiaomi chcelo okrem pridania inej číslice v MIUI vylepšiť aj samotný systém a preto spravilo menšiu anketu, aby zistili, čo ľudia od novej verzie očakávajú. Medzi 4 najlepšími sa umiestnil výkon, batéria, viac voľnej RAM a viac krásy. Prvé smartfóny dostanú aktualizáciu už budúci týždeň. Nižšie nájdete 10 najlepších vylepšení, ktorých sa MIUI dočkalo v najnovšej verzii.

MIUI-0819.127

1. Vylepšenia výkonu

Podľa Xiaomi by MIUI 7 malo byť rýchlejšie až o 30% a to hlavne vďaka tomu, že načítavanie dát a animácie sa budú načítavať a vykonávať v tom istom okamihu.

2. Lepšia životnosť batérie

Výdrž batérie by mala byť vylepšená až o 25% vďaka obmedzeniu dát na pozadívyužitiu GPS a zladeniu časov, kedy sa bude CPU zapínať.

3. Muse

Vďaka Muse môžu témy vytvárať aj samotní užívatelia, bez akýchkoľvek znalostí programovania. Takže by malo byť podstatne viac dostupných užívateľsky vytvorených tém v obchode.

MIUI-0819.087

MIUI-0819.114

4. Opera Max

Opera Max komprimuje dáta z prehliadača a aplikácii a tým zníži použitie paketových dát až o 50%. Bohužiaľ, dostupnosť je obmedzená iba na pár krajín, v ktorých sa Slovensko ani Česko nenachádza.

 

5. Visual IVR (pre Indiu)

Ak ste už boli na vlakovej stanici alebo letisku, tak viete, že ku každému spoju hlásia informácie, ale vás zaujíma iba ten váš spoj. Presne na toto je Visual IVR. Vďaka tejto aplikácii si môžete nastaviť iba váš spoj alebo len konkrétne informácie, takže nemusíte počúvať všetko. Bohužiaľ, dostupná je zatiaľ len India.

MIUI-0819.210

6. Showtime

Krátke, 5 sekundové video, ktoré môžete nastaviť na niektorý kontakt alebo inému poslať, ale dotyčná osoba musí mať MIUI 7.

MIUI-0819.202

7.Auto DND

Ak budete spať aj s Mi Band na ruke, tak sa váš smartfón nastaví do automatického DND (nerušiť) režimu.

MIUI-0819.197

8.Baby Album

Pomocou rozpoznávania tváre dokáže MIUI 7 vytvoriť album vášho dieťaťa. Je možné nastaviť aj náhodnú zmenu obrázku z albumu na uzamykacej obrazovke.

9. XXL režim

Celé MIUI 7 môžete veľmi ľahko zväčšiť a nielen správy, ale takmer všetky aplikácie sú na XXL režim pripravené.

10. Detský režim

V Detskom režime môžete povoliť len niektoré aplikácie a ostatné budú zakázané. Aplikácie môžete v nastaveniach zmeniť.

Tak, čo vravíte na nové MIUI 7? Už 24. augusta bude dostupné pre Redmi 1S, Redmi 2, Mi 3/4/4i, Redmi Note 3G/4G.

 

Zdroj: Gizmochina.com, Phonearena.com, MIUI

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]